Юна українка здобула історичну медаль на ЧС з фристайлу

Українка Ангеліна Брикіна завоювала бронзову медаль на юніорському ЧС з фристайлу, нагорода стала першою в цій категорії для України за 11 років

Ангеліна Брикіна
Ангеліна Брикіна продемонструвала чудовий результат. Фото: Gettyimages.соm, Федерація лижного спорту України

Українська спортсменка Ангеліна Брикіна виборола бронзову нагороду на юніорському чемпіонаті світу з фристайлу (лижна акробатика). Медаль Брикіної стала першою для України за 11 років на юніорській світовій першості серед жінок у цій дисципліні. Золоту медаль здобула китаянка Цзиньї Шень.

Як Брикіна здобула "золоту" бронзу

На шляху до фінального етапу змагань українка подолала важку кваліфікацію. Зрештою, у фінал пройшли шість спортсменок. Стрибок Ангеліни у кваліфікації арбітри оцінили у 80,95 бала, у фіналі українка виконала ще один стрибок bFF (сальто назад з двома гвинтами) зайняла третє місце та отримала - 78,76 бала, як повідомляє НОК України.

Суперницями українки були аж 4 китаянки та одна представниця Канади. Срібло виборола китаянка Сіньї Янг (Китай) - 80.32. Водночас її співвітчизниця Цзиньї Шень здобула золото з найкращим результатом у 84,42 бала.

Дисципліна лижна акробатика, фінал:

1. Цзиньї Шень (Китай) - 84,42 бала;
  2. Сіньї Янг (Китай) - 80,32;
  3. Ангеліна Брикіна (Україна) - 78,76.

За інформацію Суспільного, Брикіна здобула для України першу за 11 років нагороду на рівні юніорського ЧС з фристайлу в лижній акробатиці у жіночій дисципліні. Окрім Ангеліни, пробитись у фінал намагалася Оксана Яцюк, але, на жаль, вона зайняла 10 місце в кваліфікації. Серед чоловіків найкращий результат продемонстрував Захар Максимчук, який зайняв 7 місце.

Склад збірної України на ЧС-2024 з фристайлу:

• Юніори: Максим Кузнєцов, Захар Максимчук, Ян Гаврюк та Роман Бондарчук;
  • Юніорки: Ангеліна Брикіна, Оксана Яцюк, Катерина Єпік та Єва Снічук.

Нагадаємо, що чемпіонат світу 2024 року з фристайлу триватиме до 6 квітня. У п'ятницю, 5 квітня, відбудуться командні змагання. Вже в суботу, 6 квітня, пройдуть старти в дисципліні могул (вид змагань з лижного фристайлу - ред.).

А ось у цьому відео команда Інформатора підбила яскраві підсумки минулого спортивного тижня. Футбольні збірні України неабияк здивували Європу. Водночас Сокіл знову став чемпіоном України з хокею. А Майк Тайсон запустив солодкий за смаком бізнес та готується провчити блогера-боксера. Про все це детальніше - у нашому огляді.

Раніше Інформатор розповідав, що чоловіча збірна України з біатлону неочікувано вирішила змінити тренера. Юрай Санітра працював зі збірною України з біатлону з 2016 року.

"Домовилися із Санітрою, що він працює цей олімпійський цикл - після Олімпіади-2026 зробимо аналіз і будемо ухвалювати рішення. Але я точно можу сказати, що до Олімпіади, якщо нічого не відбудеться надзвичайного, Юрай Санітра працюватиме з чоловічою командою", - запевняв президент Федерації біатлону України Іван Крулько у квітні 2023 року.

Також ми повідомляли, що на ЧС-2024 з парабіатлону Україна виграла медальний залік. Наша збірна здобула 20 нагород