Українець Михайлюк увійшов до історії НБА

Бостон Селтікс виграли фінальну серію плей-офф НБА проти Даллас Маверікс, а Святослав Михайлюк став другим українцем в історії, хто став чемпіоном NBA

Boston Celtics NBA
Бостон святкує 18-й титул чемпіона NBA

Український баскетболіст клубу Бостон Селтікс Святослав Михайлюк став чемпіоном NBA сезону 2023/2024. У фінальній серії біло-зелені здолали Даллас Маверікс. Нещодавно в NBA відбулося українське дербі.

У п'ятому матчі фінальної серії Бостон переміг Даллас із рахунком 106:88. Вже у першій чверті Селтікс змогли створити комфортну перевагу, накидавши у кошик суперника 28 очок. Даллас спромігся лише на 18. У другій 12-хвилинці перевага господарів була ще потужнішою - 39:29. Як підсумок, на велику перерву суперники вирушили із загальним рахунком 46:67.

По перерві глядачі вже не побачили такої видовищної гри. Третю чверть виграв Даллас, але з перевагою лише в два пункти - 21:19. Остання чверть також залишилася за Маверікс (21:20), але це вже нічого не змінило. Підсумковий рахунок - 106:88 на користь Бостона.

Найрезультативнішим гравцем у складі переможців став Джейсон Тейтум - 31 очко, 11 результативних передач та 8 підбирань. Ще 21 пункт та  8 підбирань набрав Джейлен Браун. Святослав Михайлюк також з'явився на майданчику та відіграв 39 секунд, вигравши одне підбирання.

У Далласа як завжди дуже старався Люка Дончич. Словенець оформив дабл-дабл з 28 очок та 12 підбирань, але цього виявилося замало для перемоги його команди. Таким чином, Даллас програв фінальну серію із загальним рахунком 1:4.

Чому Бостон та Михайлюк увійшли в історю NBA

Цей чемпіонський титул став для Бостона 18-м в історії. Це - рекорд НБА. До перемоги у цьому фіналі Селтік мали рівну кількість чемпіонських титулів із Лос-Анджелес Лейкерс - по 17. Востаннє Бостон вигравав NBA ще у 2008 році. Тоді успіх команди кувала легендарна трійка: Пол Пірс, Рей Аллен та Кевін Гарнетт.

Святослав Михайлюк став другим українцем в історії, який зміг виграти фінал NBA. Вперше це досягнення підкорилося Станіславу Медведенку у 2001 році. Тоді українець виступав за Лос-Анджелес Лейкерс із Кобі Брайантом та Шакілом О'Нілом. Другий титул Медведенко разом із Лейкерс здобув вже за рік - у 2002 році.

Як раніше розповідав Інформатор, збірна США з баскетболу визначилася зі складом на Олімпійські Ігри-2024. У ньому величезна кількість зірок світового масштабу. А ще ми розповідали, що Леброн Джеймс першим в історії подолав фантастичну позначку в NBA.

А у цьому відео Інформатор поспілкувався із баскетбольною легендою України - Дмитром Забірченком. Свого часу він пограв за Азовмаш, БК Київ, БК Донецьк та Будівельник. А нині тренує Київ-Баскет та виграв бронзові медалі Суперліги цього сезону. Про ігрову та тренерську кар'єру Забірченко розповів в інтерв'ю Інформатору.