Чому Україна провалилася на старті відбору до Євробаскету

Збірна України з баскетболу невдало виступила у перших матчах відбору на Євробаскет-2025

Євробаскет-2025 збірна України
Збірна України невдало стартувала у відборі на Євробаскет-2025

Чоловіча баскетбольна збірна України провели два перші матчі відбору на Євробаскет-25. Стартувавши із поразки проти фаворита групи, ми влетіли і найслабшій команді квартету. Що сталося, які висновки робить тренерський штаб і чому все ще можна виправити - читайте в огляді Інформатора.

Словенія: встояти проти гранда таблиці не вдалося

Матч проти однієї з найсильніших команд світу та фаворита групи Україна проводила на виїзді. На жаль, цю гру ми програли 73:87, хоч і виглядали дуже впевнено в першій половині гри. Перебіг матчу та поступове перетікання ініціативи помітне по чвертях: наші баскетболісти виграли першу, другу суперники дотисли до нічиєї, третя - абсолютна домінація господарів. Остання, коли перевага вже була затверджена, стала періодом боротьби, але й там Словенія теж виграла. Відтак, ставка на агресивний захист зіграла рівно стільки, скільки дозволили господарі майданчика.

Потрібна велика робота над помилками: чому Україна провалилася на старті відбору до Євробаскету 1

Україна виглядала дуже привабливо: сміливі дії в захисті, виконали більше кидків із трьохочкової зони. Статистично того вечора ми були кращими за спробами з гри і двоочковими. Щоправда, із влучанням не пощастило: якщо з-під кільця було закидати простіше (53% влучань проти 37%), то із центру залітав лише кожен четвертий кидок. До великої перерви українці втратили перевагу +8, що тоді було першим дзвіночком обороні.

Але головні проблеми посипалися на збірну із третьої чверті. Пустовий і Зотов завершили гру достроково через п’ять фолів, майже одразу вилучили тренера Степановського за другий технічний фол. Скориставшись усім цим, Словенія захопила ініціативу та виграла 25:13, заробивши 11 очок переваги. Критична ситуація розбурхала Україну і баскетболісти спробували надолужити та навіть наблизилися до словенців, але черговий ривок суперника, із підтримкою домашніх трибун, дозволив їм вирвати комфортну перемогу - 87:73.

Лідер за очками в України - Ковляр (23): 7 влучань із гри, 7 очок на штрафних та два 3-очкових за 37 хвилин. Ще 17 очок назбирав Бобров. За значної переваги суперника, інші наші гравці мають менше 10 очок. Але найбільше у грі заробив словенець Препелич: 30 балів за півгодини на майданчику при шести влучаннях із гри і 14-ти результативних штрафних.

Тренер після матчу не був багатослівним: відзначив перевагу суперників та кілька втрат під час гри, через що Словенія змогла нав’язати свій малюнок гри і діяти майже безпомилково. Хоча не обійшов увагою і штрафні кидки: їх суперник мав аж 41!

Португалія: камбек не рятує

Наступна гра за афішою була для нас дуже зручною: португальців неофіційно називали донорами очок, адже команда - аутсайдер і квартету, і вцілому відбору. Але гра пішла повністю за ініціативою суперників.

Все зламалося із перших хвилин. ФБУ пише, що Португалія краще почала матч і змушувала нас помилятись під інтенсивним пресингом. Так і є - на це вказує перший тайм-аут вже на четвертій хвилині! Домінування гостей тривало дві з половиною чверті - весь цей час українцям не вдавалося повернути хоч якийсь контроль над перебігом подій. І якщо 1 період завершився 16:26, то в другому піренейці чотирма поспіль влучаннями та триочковим довели перевагу аж до 19-ти очок. Жахлива та м’яка гра в захисті змусила думати, що Україна втратила і цю гру.

Лише у третій чверті промайнула надія, коли наша команда додала та спровокувала суперника на кілька поспіль помилок, а Войналович заробив 8 очок. Вдалося відіграти відставання - і остання чверть вирішувала дуже багато. Перевага була в руках то однієї, то іншої команди і все могло перейти в овертайми за рахунку 77:77, чому допомогло оновлення нашої захисної лінії. Але активність Вільямса подарувала Португалії важливі 2 очки різниці, на що нашим баскетболістам за 24 секунди останньої атаки відповісти не вдалося. Прикра та болюча поразка, яка стає для України другою в групі.

Кращим знову став суперник: Кейруж взяв 21 очко. Але українці теж не відставали: більше 16-ти очок мають Ковляр і Войналович, а Бобров і Петров стали кращими за підбираннями. Тренер Степановський після цього матчу був дуже засмученим і заявив, що збірній слід зробити чимало висновків перед іграми наступного вікна.

Чому ситуація ще не критична

Насправді надія не втрачена: одразу 3 місця групи дозволяють кваліфікуватися на Євробаскет. Абсолютну перевагу отримали словенці, які ще до старту були фаворитом квартету. Той же Ізраїль ледь виграв Португалію 72:70 і з тріском провалився проти балканців 88:79.

Українці роз’їхалися по своїх клубах. Поки товариських матчів на літо не заплановано, а наступні ігри відбору будуть аж восени. До цього моменту до вашої уваги завершення нашої Суперліги та боротьба Прометея у плей-оф баскетбольного Єврокубку. А тренерський штаб має чимало матеріалу для аналізу та виправлення помилок.

Раніше Інформатор повідомляв про те, що другий український баскетболіст помер внаслідок ножового поранення у Німеччині. Артем Козаченко тиждень боровся за життя внаслідок атаки мігрантів у Німеччині.

Також ми повідомляли, що Бостон зацікавився українським центровим Сакраменто. Титулований клуб планує посилити склад і розглядає кандидатуру центрового Сакраменто Кінгз Олексія Леня.