ЧС-2024 з біатлону: збірна України показала найкращий результат у жіночих естафетах за три роки

На чемпіонаті світу з біатлону 2024 року у суботу, 17 лютого, пройшла жіноча естафета: Україна фінішувала на п'ятому місці - Новини спорту - Інформатор Україна

Христина Дмитренко
Христина Дмитренко стала відкриттям цього сезону

На ЧС-2024 з біатлону збірна України взяла участь у жіночій класичній естафеті. Українська команда у складі Ірини Петренко, Юлії Джими, Анастасії Меркушиної та Христини Дмитренко посіла п'яте місце. Поки це найкращій результат збірної України на цих змаганнях.

На дистанцію естафетної гонки на ЧС-2024 збірна України вийшла під восьмим стартовим номером. Ірина Петренко, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко втретє виступали таким складом в цьому сезоні. На етапі Кубка світу у Рупольдингу українська команда у цьому складі фінішувала п'ятою.

Гонку розпочала Ірина Петренко. На своєму етапі вона використала один додатковий патрон. З другого вогневого рубежу Петренко вийшла сьомою, але передала естафету десятою, пропустивши вперед команди Бельгії, Фінляндії і Польщі.

Другий етап проводила Юлія Джима. Вона використала один додатковий патрон і прийшла на передачу естафети сьомою. Тим часом лідерство несподівано захопила збірна Естонії. Від лідерок українки відставали на 42.8 секунди.

Анастасія Меркушина стріляла не так влучно, як її партнерки по збірній. Спортсменка використала п'ять додаткових пострілів. І хоча Меркушина зберегла сьому позицію, відставання від першого місця, на яке вийшла збірна Франції, складало вже майже півтори хвилини.

Заключний етап бігла Христина Дмитренко. Вона чисто пройшла першу стрільбу, а на другій використала три додаткові патрони. Проте промахи та штрафні кола у суперниць дозволили Христині Дмитренко піднятись на п'яту позицію. Наша біатлоністка зберегла позицію, незважаючи на спроби збірної Польщі випередити українок.

Перемогла в жіночій естафетній гонці збірна Франції. Французьким біатлоністкам не завадили навіть два штрафних кола та 11 додаткових патронів. Чемпіонками світу 2024 року стали Жюстін Бреза-Буше, Лу Жанмонно, Софі Шово і Жюлья Сімон. Друге місце з відставанням у 38.3 секунди зайняла збірна Швеції. Бронзові нагороди вибороли німецькі біатлоністки.

Україна також має чим пишатися. Наша жіноча команда показала третій найкращий результат за стрільбою серед учасників. Краще українок стріляли лише збірні Польщі (три додаткові патрони) та Німеччини (дев'ять додаткових пострілів).

Де дивитись гонки ЧС-2024 з біатлону

Гонки чемпіонату Європи транслює телеканал Суспільне Спорт. Трансляції проходять і на сайті Суспільне Спорт. Також змагання можна переглянути на регіональних каналах Суспільного мовлення.

Які гонки ще залишились на чемпіонаті світу

Змагання чемпіонату світу закінчаться у неділю, 18 лютого. У програмі ще три гонки. Окрім класичної естафети у чоловіків пройдуть два масові старти у чоловіків та жінок.

ЧС-2024 з біатлону: розклад змагань

• Субота, 17 лютого. 17:30. Естафета - чоловіки;
  • Неділя, 18 лютого. 15:15. Масстарт - жінки;
  • Неділя, 18 лютого. 17:30. Масстарт - чоловіки.

Раніше Інформатор розповідав, що італійська біатлоністка Ліза Віттоцці вперше у кар'єрі виграла індивідуальні перегони на чемпіонаті світу. Також ми розповідали про виступи збірної України на чемпіонаті Європи з біатлону.