ЧЄ-2024 з біатлону: Анастасія Меркушина стала кращою з українок у гонці переслідування

У збірної України поки одна медаль

Анастасія Меркушина
Анастасія Меркушина стала сьомою у персьюті

Українська біатлоністка Анастасія Меркушина пробилась до чільної сімки гонки переслідування. Змагання пройшли у Словаччині у суботу, 27 січня. Раніше гонку переслідування провели чоловіки.

У Брезно-Осрблі триває змагальна програма чемпіонату Європи з біатлону. У передостанній день європейської першості відбулась гонка переслідування у жінок.

На дистанцію вийшли відразу сім українок, повідомляє Суспільне. Всі вони брали участь у спринтерській гонці, яка відбулась 26 січня.

Першою з українок на дистанцію вийшла Христина Дмитренко. У спринтерській гонці Дмитренко стала бронзовою призеркою. Наша біатлоністка відставала від лідерки Іди Лієн з Норвегії на 35.3 секунди.

Дмитренко на першому вогневому рубежі припустилась двох промахів і випала з першої двадцятки. Точність підводила Христину і надалі. З шістьома промахами Дмитренко фінішувала на 35-й позиції.

Ірина Петренко стартувала дванадцятою. Вона чисто пройшла три стрільбі, один раз схибила на четвертій і у підсумку зберегла своє дванадцяте місце.

Найкращій результат серед українок продемонструвала Анастасія Меркушина. Вона пройшла дистанцію без жодного промаху. Чиста стрільба дозволила Меркушиній зі стартового 32-го місця піднялась на сьоме.

Відіграла вісім позицій і Олена Городна. Стартувавши 31-ю вона дісталась фінішу 23-ю.

Інші українки фінішували за межами топ-30. Анна Кривонос стала 31-ю, Любов Кип'яченкова та Олександра Меркушина посіли 46-те та 48-ме місця відповідно.

Чемпіонкою Європи у гонці переслідування стала представниця Норвегії Марен Кіркейде. Емілі Калькенберг відстала від співвітчизниці на одинадцять секунд. Бронзовою призеркою чемпіонату Європи стала Осеан Мішелон із Франції.

Євро-2024 з біатлону. Гонка переслідування (жінки)

• 46. Любов Кип'яченкова (Україна, 1+0+3+3) +5:31.3;
  • 48. Олександра Меркушина (Україна, 1+1+2+3) +6:03.4.

Де дивитись гонки ЧЄ-2024 з біатлону

Трансляції можна переглянути на регіональних каналах Суспільного мовлення. Гонки чемпіонату Європи транслюватимуть телеканал та сайт Суспільне Спорт.

Які гонки ще передбачені програмою чемпіонату Європи

Змагання чемпіонату Європи закінчаться 28 січня. Залишилось провести змішану естафету та одиночну змішану естафету.

• Неділя, 28 січня. 11:45. Змішана естафета;
  • Неділя, 28 січня. 15:00. Одиночна змішана естафета.

Як українські біатлоністи виступають на чемпіонаті Європи

Збірна Україна на чемпіонати Європи традиційно привезла найсильніший склад. Пропустить змагання лише лідерка жіночої збірної України Юлія Джима. Біатлоністка зосереджено готується до чемпіонату світу.

Поки єдину медаль ЧЄ-2024 принесла збірній України Христина Дмитренко. Вона стала третьою у спринтерській гонці.