ЧЄ-2024 з біатлону: як українці виступили у спринті

Європейська першість триватиме до 28 січня

Мандзин, Підручний
Віталій Мандзин та Дмитро Підручний увійшли у чільну двадцятку спринтерської гонки

За результатами спринтерської гонки два українські біатлоністи посіли місця у топ-20. Найкращий результат продемонстрував Віталій Мандзин. Гонка відбулась у Словаччині, у п'ятницю, 26 січня і входила в програму чемпіонату Європи з біатлону.

У словацькому Брезно-Осрблі тривають змагання чемпіонату Європи з біатлону. У другий змагальний день відбулась чоловіча спринтерська гонка.

На старт вийшли шість українських біатлоністів: Антон Дудченко, Віталій Мандзин, Артем Тищенко, Тарас Лесюк, Дмитро Підручний і Артем Прима. Дмитро Підручний і Артем Прима не брали участь у індивідуальній гонці і дебютували на цьогорічному чемпіонаті Європи.

Довжина дистанції складала 10 кілометрів. Спортсмени проводили дві стрільби.

Дмитро Підручний припустився по одному промаху на кожному з вогневих рубежів. В результаті триразовий чемпіон Європи показав 20-й результат. Підручний показав найкращу швидкість ходом по дистанції серед українських біатлоністів.

Віталій Мандзин єдиний з наших, хто відстрілявся чисто. Це дозволило спортсмену показати найкращий результат серед українців - дванадцяте місце. Відставання Мандзина від переможця склало 51 секунду. Віталій встановив рекорд своїх виступів на Євро.

Антон Дудченко та Артем Прима не закрили по одній мішені. Дудченко краще йшов по дистанції і фінішував на 25-му місці. Артем Прима зайняв підсумкову 46-ту позицію.

Тарас Лесюк схибив тричі – один раз на першому вогневому рубежі та двічі на другому. В підсумковій таблиці у Тараса 53-те місце.

Найгірший результат серед українських біатлоністів продемонстрував Артем Тищенко. З двома промахами в активі він фінішував 58-м.

Виграв гонку французький біатлоніст Антонен Гігонна. Він пройшов дистанцію без промахів і на 14.5 секунди випередив норвежця Йогана-Олава Ботна. Третю позицію з відставанням від лідера у 16.7 секунди посів представник Норвегії Ісак Фрей. Загалом у першій шістці фінішували відразу три норвежці.

• 53. Тарас Лесюк (Україна, 1+2) +2:01.5;
  • 58. Артем Тищенко (Україна, 1+1) +2:09.0.

Де дивитись гонки чемпіонату Європи з біатлону

В прямому ефірі гонки європейської першості транслюватимуть телеканал та сайт Суспільне Спорт. Трансляції також можна подивитись і на регіональних каналах Суспільного мовлення.

Які гонки ще відбудуться на ЧЄ-2024

Змагання чемпіонату Європи проходять у Словаччині з 24 по 28 січня. Окрім жіночої спринтерської гонки в програмі змагань залишились гонки переслідування у чоловіків та жінок, а також змішані естафети.

• П'ятниця, 26 січня. 15:30. Спринт - жінки;
  • Субота, 27 січня. 12:00. Гонка переслідування - чоловіки;
  • Субота, 27 січня. 15:00. Гонка переслідування - жінки;
  • Неділя, 28 січня. 11:45. Змішана естафета;
  • Неділя, 28 січня. 15:00. Одиночна змішана естафета.

Україна на ЧЄ-2024 з біатлону представлена майже найсильнішим складом. Лідерка жіночої збірної України Юлія Джима пропустить змагання і зосередиться на підготовці до чемпіонату світу.

Жінки: Ірина Петренко, Анастасія Меркушина, Христина Дмитренко, Анна Кривонос, Любов Кип'яченкова, Олександра Меркушина, Олена Городна. Запасна: Юлія Городна.

Чоловіки: Дмитро Підручний, Антон Дудченко, Артем Прима, Віталій Мандзин, Артем Тищенко, Тарас Лесюк, Дмитро Грущак.