ЧЄ-2024 з боротьби: українки перемогли у командному заліку

На чемпіонаті Європи з боротьби у п’ятницю, 16 лютого, закінчили змагання жінки: збірна України здобула шість медалей і виграла командний залік

Ірина Коляденко
Ірина Коляденко стала чемпіонкою Європи

У румунському Бухаресті проходить ЧЄ-2024 з боротьби. У п’ятницю, 16 лютого, закінчились змагання з жіночої боротьби. Збірна України здобула одну золоту, три срібні та дві бронзові медалі і перемогла у командному заліку.

У другий день фіналів у жіночій боротьбі збірна України здобула три медалі. Ірина Коляденко стала чемпіонкою Європи у ваговій категорії до 65 кг. Соломія Винник (57 кг) та Юлія Ткач-Остапчук (62 кг) стали бронзовими призерками.

Ірина Коляденко (65 кг) на шляху до фіналу здолала латвійку Ельму Зідлер (4:0) та німкеню Енн Нюрнбергер (10:0). У півфіналі українка перемогла представницю Азербайджану Еліс Манолову (11:0). Суперницею Коляденко по фіналу стала представниця Румунії Катерина Зелених. Наша спортсменка перемогла 6:0 і втретє стала чемпіонкою Європи. Щоправда у категорії 65 кг ця золота медаль стала для Ірини Коляденко першою.

У сутичках за бронзові медалі мали виступати три українки. Анастасія Алпєєва (72 кг) після двох перемог на старті турніру над представницями Іспанії та Сербії, у півфіналі проти чемпіонки Європи Александри Ангел з Румунії зазнала травми коліна і програла 5:6. Алпєєва не змогла продовжити виступи на турнірі і бронзову медаль без боротьби здобула Юліяна Янева з Болгарії.

Юлія Ткач-Остапчук (62 кг) у першому раунді чемпіонату Європи перемогла Ебру Дагбасі з Туреччини (11:0), а потім поступилась майбутній фіналістці Луїзі Німеш з Німеччини. У втішній сутичці українка здолала польську спортсменку Александру Волчинську (2:0). У бронзовому фіналі Юлія Ткач-Остапчук виграла у Сари Ліндборг зі Швеції (8:6).

Соломія Винник (57 кг) розпочала турнір з перемоги над представницею Угорщини Еріки Богнар (12:2). Потім перед українкою не встояла Жала Алієва з Азербайджану (12:5). Втім у півфіналі Соломія Винник програла болгарській борчині Евеліні Ніколовій (6:7). А у сутичці за "бронзу" перемогла Ельвіру Камалоглу з Туреччини (10:6).

Загалом українські дівчата здобули на ЧЄ-2024 шість медалей. У перший день фіналу українки здобули три "срібла". Нагороди здобули Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова.

Медалі збірної України з жіночої боротьби на ЧЄ-2024:

• "Золото": Ірина Коляденко (до 65 кг);
  • "Срібло": Аліна Філіпович (до 59 кг), Тетяна Сова-Ріжко (до 68 кг), Анастасія Шустова (до 76 кг);
  • "Бронза": Соломія Винник (до 57 кг), Юлія Ткач-Остапчук (до 62 кг).

У командному заліку збірна України з жіночої боротьби посіла перше місце. Збірна Туреччини здобула три золоті медалі, але поступилась Україні за очками. Українські борчині виграли командний залік вдруге поспіль.