ЧЄ-2024 з греко-римської боротьби: скарбничка збірної України поповнилась двома медалями

На чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби у середу, 14 лютого, українські спортсмени Парвіз Насібов та Ярослав Фільчаков вибороли бронзові медалі

Фільчаков, Насібов
Ярослав Фільчаков та Парвіз Насібов здобули бронзові медалі ЧЄ-2024 з боротьби

Українські борці Парвіз Насібов та Ярослав Фільчаков у середу, 14 лютого, стали бронзовими призерами чемпіонату Європи з греко-римської боротьби, який проходить у Бухаресті. Загалом у збірної України вже чотири медалі. Раніше Олександр Грушин здобув срібну медаль, а Жан Беленюк переміг у поєдинку за "бронзу".

На чемпіонаті Європи з боротьби закінчились змагання борців греко-римського стилю. В останній день змагань скарбничка збірної України поповнилась двома медалями. Турнір українська збірна закінчила з однією срібною та трьома бронзовими нагородами.

Парвіз Насібов виступав у категорії до 72 кг. В першому раунді український борець з рахунком 4:3 переміг нейтрального борця Олександра Лявончика. Потім проти Насібова не встояв Мате Немеш із Сербії (3:1). У чвертьфіналі Насібов просто знищив представника Фінляндії Матіаса Ліпасті (9:0), а от у півфіналі поступився Ульві Ганізаде з Азербайджану (3:5).

У сутичці за бронзову медаль українському борцю протистояв француз Мамадасса Сілла, який виступав на чемпіонаті Європи вперше з 2019 року. Парвіз Насібов впевнено переміг 5:0 та вдруге в кар'єрі став бронзовим призером чемпіонатів Європи. У 2023 році він виборов бронзову медаль у ваговій категорії до 67 кг.

Ярослав Фільчаков (82 кг) турнір розпочав перемогою над швейцарцем Марком Вебером (4:3). Потім українець переміг нейтрального борця Станісласа Шафаренко (3:1), а у півфіналі поступився іншому нейтралу - Ісламу Алієву (2:13). У сутичці за "бронзу" Ярослав Фільчаков здолав угорця Еріка Сілваші (2:1). Фільчаков вдруге поспіль піднявся на подіум чемпіонатів Європи. На Євро-2024 він став срібним призером.

Результат у чотири медалі перевершив досягнення минулорічного чемпіонату Європи. На Євро-2023 в активі української збірної з греко-римської боротьби були дві нагороди. На тому турнірі "срібло" Фільчакова та "бронза" Насібова залишилися єдиними нагородами нашої команди.

Як виступили інші українці

Найкращім результатом для збірної України з греко-римської боротьби стала срібна медаль Олександра Грушина (63 кг). 25-річний український борець впевнено крокував турнірною сіткою. Грушин у першому раунді здолав француза Стефана Рожера Клемана (3:1), а у чвертьфіналі перміг шведа Вірджила Александра Біку (4:3). Півфінальна сутичка проти дворазового чемпіона Європи Едмонда Назаряна із Болгарії закінчилась з рахунком 9:5 на користь українця. Зупинити Грушина зміг лише Мурад Маммадов. Фінальна сутичка закінчилась з рахунком 2:1 на користь азербайджанця.

Олімпійський чемпіон Жан Беленюк (87 кг) у першому раунді з рахунком 3:1 поборов румуна Ніку Ожога. У наступному етапі українець поступився колишньому росіянину, а тепер представнику Сербії, Алєксандру Комарову (1:3). У першій втішній сутичці Беленюк переміг угорця Іштвана Такача. У поєдинку за бронзову медаль суперником нашого борця був віцечемпіон Євро-2019 і триразовий медаліст континентальної першості Іслам Аббасов з Азербайджану. Жан Беленюк програв першу половину сутички, але після перерви здобув бал і відстояв технічну перевагу.

Змагання на чемпіонаті Європи з боротьби продовжаться до 18 лютого. За медалі змагатимуться жінки та представники вільного стилю. У четвер, 15 лютого, у збірної України гарантовано будуть три медалі. Оксана Філіпович (59 кг), Тетяна Сова-Ріжко (68 кг) та Анастасія Осняч-Шустова (76 кг) боротимуться у фіналах і гарантували собі щонайменше срібні медалі. А Анастасія Осняч-Шустова (76 кг) боротиметься за бронзову медаль.

Раніше Інформатор розповідав про цікаві факти біографії Жана Беленюка. Також ми повідомляли, що організатори Олімпійських ігор-2024 в Парижі презентували дизайн медалей.