ЧС-2024 з водних видів: Олексій Середа виборов історичну медаль для України

На ЧС-2024 з водних видів спорту, який проходить в місті Доха, Катар, українець Олексій Середа здобув бронзову нагороду зі стрибків у воду з 10-метрової вишки

Олексій Середа
Олексій Середа здобув історичну бронзу. Фото: Gettyimages.соm

На ЧС-2024 з водних видів спорту настав час вирішальних стартів. У фіналі стрибків у воду з 10-метрової вишки для чоловіків, бронзову медаль здобув українець Олексій Середа. Ця нагорода стал першою в історії нашої держави у чоловічих одиночних стрибках з 10-метрової вишки на чемпіонатах світу.

Під час вирішальних стартів, головними суперниками Середи стали фаворити змагань - китайські спортсмени: Хао Ян та Юань Цао. Після перших стрибків, українець займав проміжну другу позицію. Однак четвертий стрибок став не найкращим для українця, він отримав за нього - 81.00 бала та опустився на третю сходинку. Проте українець продемонстрував чудовий фінальний стрибок, за який отримав - 97.20 бала та забронював за собою третю сходинку, обігнавши мексиканця Рандала Вальдеса на 23,65 бала.

Результати чоловічих стрибків у воду:

1. Хао Ян (Китай) - 564.05 бала
  2. Юань Цао (Китай) - 553.20
  3. Олексій Середа (Україна) - 528.65
  4. Рандал Вальдес (Мексика) - 505.00

Бронзова нагорода Середи стала особливою для України. Наш спортсмен здобув першу в історії медаль для Батьківщини в чоловічих одиночних стрибках з 10-метрової вишки на ЧС. Українець вписав своє ім'я в історію та прокоментував свої досягнення в коментарі для Tribuna.

"В індивідуальних стрибках я взагалі не думав, що буде медаль, бо вже четвертий чемпіонат світу поспіль, я ніяк не міг підібратися до пʼєдесталу, але ось нарешті вдалось. Для мене медаль, нагорода в руках означає стабільність. На попередньому чемпіонаті світу медаль, на цьому теж. А в індивідуалі я став на крок ближчим до своєї мрії - стати олімпійським чемпіоном. Я дуже сильно задоволений результатом, на 10 з 10", - вважає Олексій Середа.

Раніше Олексій Середа разом з Кирилом Болюхом вибороли бронзові нагороди у синхронних стрибках з 10-метрової вишки. Олексій Середа та Кирило Болюх також випередили мексиканський тандем на 16 балів.

Скільки нагород здобула Україна на ЧС-2024

Наразі українці здобули дві бронзові та одну срібну нагороду. В медальному заліку українці займають 14-те місце, проте випереджаючи США та Південну Корею. Одноосібними лідерами є представники Китаю, вони здобули 22 медалі, 16 з яких найвищого гатунку.

Перелік українських нагород:

• Бронза: Олексій Середа/Кирило Болюх - синхронні стрибки з 10-метрової вишки
  • Бронза: Олексій Середа - одиночні стрибки з 10-метрової вишки
  • Срібло: Україна - артистичне плавання, командна акробатична програма.

Збірна України вдруге в історії здобула повну квоту на Олімпійські ігри-2024 у синхронних стрибках у воду. Раніше це було тільки на Олімпіаді-2012 в Лондоні.

Перший ЧС з водних видів спорту, який проходить на Близькому Сході в Катарі триватиме до 18 лютого. Спортсмени і надалі активно змагаються за нагороди світової першості та олімпійські ліцензії.

Раніше Інформатор детально розповідав про те, як Олексій Середа та Кирило Болюх здобули свої нагороди на ЧС-2024. Також ми повідомляли, як збірна України з артистичного плавання отримала срібні нагороди

А ось тут Інформатор підбив підсумки спортивного тижня. Мудрик готовий зіграти з фаном віч-на-віч за чималу суму грошей. А УПЛ схоже найближчим часом запустить свій офіційний канал.