Кубок світу з фехтування: як Харлан в битві за золото перефехтувала угорку Катінку

На другому етапі Кубку світу з фехтування, українка Ольга Харлан здобула золоту медаль, обігравши в фіналі угорку Катінку Шугар

Ольга Харлан
Ольга Харлан здобула золоту медаль. Фото: AP Photos

Відома українська фехтувальниця Ольга Харлан здобула перше золото у нинішньому сезоні. Це сталось під час другого етапу змагань Кубку світу, у столиці Перу Лімі. Наша спортсменка у фіналі здобула впевнену перемогу над угоркою Катінкою Шугар.

Як повідомляє ФФУ Ольга Харлан стала найкращою серед 148 учасниць із 34 країн. Українка як п’ятий номер посіву, розпочала свій шлях до перемоги з 1/32 фіналу. Українка через високий рейтинг також пропустила і перший день змагань.

На перших стадіях Харлан не залишала й шансу своїм суперницям. Вона спокійно обіграла угорку Ренату Катоні - 15:6. В 1/16 українка на класі здолала італійку Клаудію Ротілі - 15:8.

У своїй третій сутичці проти представниці Франції Сари Нучі, українка вперше відчула серйозну конкуренцію, однак втримала перевагу та пройшла далі - 15:12. В боротьбі за півфінал українка зустрілась з Лізою Пустай з Угорщини, українка не дозволила оформити камбек суперниці та знову тріумфувала - 15:11.

У півфіналі Харлан зустрілась у двобої з десятою сіяною Елізабет Тартаковскі з США. Вийшов доволі напружений поєдинок, але Ольга все ж виявилась сильнішою - 15:12. Фінальний бій напрочуд повністю пройшов під диктовку нашої спортсменки, українська фехтувальниця здобула впевнену перемогу над угоркою Катінкою Шугар - 15:6.

Українка демонструє чудові виступи в нинішньому сезоні. Раніше вона здобула свою ювілейну 30-ту медаль на етапах змагань такого типу. Однак Харлан постійно дошкуляють травми, про що вона розповіла в коментарі Суспільному.

"Під час особистих змагань в Алжирі я відчувала біль ще більше, раніше в мене була проблема зі стегном. Уже майже рік у мене ця проблема існує. Інколи я не можу нормально змагатись. Я просто втомлююся від болю і останні кілька турнірів минулого сезону я фехтувала просто на знеболювальних.

Я можу вирішити цю проблему, однак мені потрібен час на відновлення. Його не було, тож проблема завжди поверталася. Саме в Алжирі, коли фехтувала у півфіналі, я трохи підслизнулася і надірвала ще більше стегно. Проте я закінчила змагання, профехтувала командний турнір і все це через біль", - заявила Ольга Харлан.

Це золото стало для Ольги 14-ю нагородою найвищого гатунку. І 31-ю медаллю загалом на змаганнях такого рівня.

Хто ще представив Україну на турнірі в Перу

Загалом до складу України на другий етап потрапило п'ять шаблісток.

• Єлизавета Мельничук
  • Олена Кравецька
  • Аліна Комащук
  • Юлія Бакастова
  • Ольга Харлан

Єлизавета Мельничук не зуміла пройти кваліфікацію та вийти в основний раунд, Олена Кравацька вибула ще на стадії 1/32 фіналу. В свою чергу Аліна Комащук та Юлія Бакастова, пройшли одну стадію, однак зазнали поразок в 1/16-й.

Жіночий командний турнір в Лімі за участю Ольги Харлан завершився для України успішно. Наступний етап змагань з фехтування на шаблях відбудеться 1-3 березня. Змагання відбудуться в грецьких Афінах.

Раніше Інформатор повідомляв про те як Ольга Харлан виграла третю медаль фехтувального сезону. Також ми розповідали про важкі тренування нашої спортсменки. Українка важко працює заради винагород.

А ось тут ми розповіли про підсумки спортивного тижня. Париж показав особливі медалі для ОІ-2024. Нагороди мають в собі шматочок столиці Франції.