ЧЄ-2024 з боротьби: українки здобули три медалі у перший день фіналів

На чемпіонаті Європи з боротьби у четвер, 15 лютого, перші нагороди розіграли жінки: Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова стали срібними призерками

Тетяна Сова-Ріжко
Тетяна Сова-Ріжко здобула срібну медаль чемпіонату Європи

У румунському Бухаресті продовжується ЧЄ-2024 з боротьби. Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова у четвер, 15 лютого, здобули срібні нагороди. Тепер у скарбничці збірної України сім медалей.

У перший день фіналів у жіночій боротьбі три українські спортсменки мали можливість стати чемпіонками Європи. Але, нажаль, не склалось. Аліна Філіпович, Тетяна Сова-Ріжко та Анастасія Шустова програли фінальні сутички і стали срібними призерками.

Аліна Філіпович (59 кг) на шляху до фіналу здолана нейтральну спортсменку Алесю Гетманову (7:6) та представницю Молдови Анастасію Нікіта. У фіналі українці протистояла триразова бронзова призерка чемпіонатів Європи Альона Колєснік з Азербайджану. Сутичка закінчилась внічию 3:3, але Колєснік виграла поєдинок, здобувши останнє очко. Аліна Філіпович вперше брала участь у чемпіонатах Європи і відразу взяла "срібло".

Тетяна Сова-Ріжко (68 кг) у чвертьфіналі перемогла Дануте Домікайте з Литви (8:0). Потім жертвою українки стала представниця Болгарії Мімі Христова (7:6). У фіналі Сова-Ріжко загнала поразки від діючої чемпіонки світу Бусе Тосун з Туреччини (2:5). Тетяна Сова-Ріжко здобула четверту медаль європейської першості в кар’єрі (другу срібну). Спортсменка ставала чемпіонкою Європи у 2022 році, щоправда в іншій категорії – 65 кг.

Анастасія Шустова (до 76 кг) у першому раунді здолала німкеню Франці Рейдельт (10:0). Потім були перемоги над Каміль Гаучкайте з Литви (2:0) та представницею Італії Енріко Рінальді (3:0). У фіналі Анастасія Шустова зустрілась з чинною чемпіонкою Європи та бронзовою призеркою Олімпіади-2020 Ясемін Адар з Туреччини. Українка не змогла на рівних протистояти суперниці та поступилась 1:12. Срібна медаль стала для Шустової першою в кар’єрі на чемпіонатах Європи.

Шанс здобути медаль втратила Оксана Лівач (до 50 кг). Турнір вона розпочала з перемог над представницею Польщі Анною Лукасяк (4:1) та нейтралкою Віолеттою Чирик (5:0). У півфіналі Оксана Лівач програла Марії стадник з Азербайджану (0:6), а у сутичці за бронзову медаль поступилась нейтральній росіянці Мілані Дадашевій (15:17).

Румунка Андреа Беатріс Ана, яка у підсумку і стала чемпіонкою Європи у категорії до 55 кг, у чвертьфіналі перемогла українку Марію Винник (9:0). Винник у втішній сутичці здолала Сезен Белберову з Болгарії (10:0). У поєдинку за "бронзу" Марія Винник зазнала поразки від німкені Анастасії Блайвас.

Чи може Україна і далі розраховувати на нагороди

Ірина Коляденко (65 кг) вже гарантувала собі принаймні срібну медаль. Українка вийшла у фінал здолавши латвійку Ельму Зідлер (4:0) та німкеню Енн Нюрнбергер (10:0). У вирішальній сутичці Ірина Коляденко зійдеться з Катериною Зелених, яка представляє Румунію.

За бронзові медалі боротимуться Соломія Винник (57 кг) та Юлія Ткач (62 кг). Анастасія Алпєєва (72 кг) після двох перемог на старті турніру у півфіналі проти чемпіонки Європи Александри Ангел з Румунії зазнала травми коліна і програла 5:6. Через пошкодження участь українки у поєдинку за бронзову медаль під великим питанням.

Фінальні сутички за золоті та бронзові медалі відбудуться у п'ятницю, 16 лютого. Також 16 лютого розпочнеться турнір з вільної боротьби серед чоловіків. Там збірна України має певні надії на нагороди.

Хто ще здобув медалі ЧЄ-2024

Чотири медалі чемпіонату Європи здобули борці греко-римського стилю. Срібну медаль виборов Олександра Грушина (63 кг). Бронзові медалі в активі Ярослава Фільчакова (82 кг), Парвіза Насібова (72 кг) та Жана Беленюка (87 кг).

Раніше Інформатор розповідав про цікаві та маловідомі факти з життя Жана Беленюка. Також ми повідомляли, що українка Конотоп стала абсолютною чемпіонкою Європи з важкої атлетики.