Українець Ігор Верис вперше в історії виграв ультрамарафон на 100 миль Barkley Marathons

Українець Ігор Верис, який представляє Канаду, виграв Barkley Marathons-2024 - один із найпрестижніших ультрамарафонів у світі, який пройшов у США наприкінці березня

Ігор Верис
Ігор Верис здобув історичну перемогу. Фото: The Athletic

Українець Ігор Верис, який репрезентує Канаду, переміг на Barkley Marathons-2024 у США. Верис перший українець, який здолав всю відстань екстремального марафону. Це дистанція у 100-миль (160 км) та часовим лімітом у 60 годин. Верис зумів фінішувати першим на неймовірній трасі.

Для перемоги потрібні були сторінки книги

Ігор Верис подолав забіг з фантастичним результатом у 58:44:59 години. Спортсмен записав себе в історію марафону золотими літерами. Згодом виданню The Athletic Верис розповів про своє досягнення та поділився враженнями від забігу.

Однією з умов на дистанції є те, що бігуни повинні вирвати сторінки з 15 книг, розкиданих трасою, щоб показати, що вони пройшли кожну ділянку. Якщо ваш номер 112, то необхідно вирвати відповідний лист. Щороку з'являються історії про бігунів, навіть ветеранів, що втрачають свої сторінки і ганяються за ними по горах гору, як діти, що ловлять конфетті на вітрі.

"Це складно, як ви можете собі уявити. І що ще гірше, все, що ви малюєте у своїй голові, божевільні історії та кошмари… А єдина частина траси, яку можуть бачити глядачі, - це сходження під назвою Щурова Щелепа. Це виглядає жахливо, огидно. Там коріння, шипи, купи листя. Це жорстоко. Це приголомшує...

Коли ми дістались першої книги і мені довелося відірвати першу сторінку, у мене тремтіли руки. "О Боже мій. Я роблю Барклі!"... І я тільки-но отримав свою першу сторінку, поклав її в маленьку кишеню на блискавці, ближче до серця, і продовжив дистанцію", - зізнається Верис.

Наш супермарафонець має одну дуже корисну здатність, яка допомагає йому на ультра-дистанціях. Він завжди намагається дихати через ніс, коли справа не доходить до екстрених надзусиль. Це допомагає йому регулювати навантаження.

"У мене була траншейна нога після третього кола (це ураження кінцівок постійним холодом - ред.). Все поступово погіршувалося. Ноги дуже боліли внизу, кожен крок був болючим. Коли я міняв шкарпетки, мені сказали, що я не виконаю п'ять петель. Але я просто намагався не думати за цей біль", - розповідає наш герой.

Верис завжди думає про Україну

Ігор Верис назвав головну причину свого успіху. До речі, він не вважає, що його слід жаліти. Він поділився прийомом, який йому допомагає на дистанції.

Українець Ігор Верис вперше в історії виграв ультрамарафон на 100 миль Barkley Marathons 1

На фініші переможець підняв прапори двох країн

"Моя найглибша причина і те, що мною керує, - це мої українські друзі та члени сім'ї, які захищають свою Батьківщину. Я завжди думаю про них, мені завжди здається, що вони стільки всього переживають. Щоб я не робив, вони переживають набагато, набагато гірше: на карту поставлене їхнє життя буквально.

Те, що вони роблять, набагато важливіше і вражаюче, ніж те, що роблю я. Коли я перебуваю у важкому стані, я думаю про свою гонку як про маленьку незручність, яку треба подолати.

Живучи в Канаді, я ціную це чисте небо, блакитне небо без куль і ракет, що пролітають над нашими головами. У нас є їжа, є вода, і після того, через що ми пройшли в Україні, що ми досі там переживаємо, це заважає мені сприймати ці дрібниці як щось зрозуміле", - розповів Верис.

Що таке Barkley Marathons?

Екстремальний забіг під назвою Barkley Marathons проводиться з 1986 року. Спортсменам потрібно подолати дистанцію у 100 миль (це приблизно у 160 кілометрів). Окрім цього, шлях бігунів супроводжується постійними спусками та сходженнями.

Навіть самі ультраспортсмени вважають марафон Барклі садистськими. Його засновник Гері Кантрелл (він же Лазар Лейк і Лаз), за майже 40-річну історію зібрав кілька прізвисьок: "Злий геній", "Леонардо да Вінчі болю", "Майстер садомазохістського ремесла". 

Гонка заснована на історії втечі з в'язниці в 1977 році Джеймса Ерла Рея, вбивці Мартіна Лютера Кінга-молодшого. Цей негідник майже 54 години був у бігах від офіцерів державної в'язниці Браші-Маунтін, подолавши лише 12 миль, перш ніж його впіймали. Гері Кантрелла це не вразило, він сказав собі, що міг би зробити щонайменше 100. Так і народився Barkley Marathons. 

Кількість учасників обмежена лише 40 відчайдухами. Точний старт гонки припадає на невизначений час між опівночі та полуднем - попередження за одну годину сигналізується звуком раковини. Потім Кантрелл офіційно дає старт, запаливши цигарку.

Для елітних бігунів, хоч як би дивно це звучало, 100-мильна дистанція не є проблемою. Проблема в іншому - у висоті і рельєфі місцевості. 17 000 метрів підйому - при цьому більша частина гонки проходить бездоріжжям, поблизу вертикальних лісових схилів пагорбів, над ярами і струмками.

Траса складається з п'яти кіл по 20 миль, між якими бігуни повертаються до табору. Проходження трьох кіл називається "Веселим забігом". Виконання п'яти циклів вважається божевіллям.

У минулорічній гонці фінішували лише 17 осіб. Цього року змагання стали справді особливими. Окрім першого в історії тріумфу українця на дистанції, фінішну пряму подолали відразу 5 спортсменів серед, яких була і британка Джасмін Періс - перша жінка, якій підкорилося таке досягнення.

Ігор Верис підкорює світові ультрамарафони

Ігор Верис народився в місті Чорноморськ Одеської області. Спортсмен почав займатися бігом після того, як у 2015-му році переїхав до Канади. Для Ігора все почалося із хобі, однак згодом захоплення переросло у щось значно більше.

Свої перші забіги спортсмен почав проводити у 2020 році. У минулому році Верис посів друге місце на чемпіонаті світу Big’s Backyard Ultra. Спортсмен стає все популярнішим у сфері ультрамарафонів.

А ось тут Інформатор підбив головні спортивні підсумки попереднього тижня. Головною подією звісно, що стала перемога України над Ісландією та вихід на Євро-2024. Окрім цього, легендарний Майк Тайсон почав займатися солодким бізнесом та активно готується до майбутнього поєдинку з блогером-боксером. Про ці та інші події - детальніше в нашому огляді.

Раніше Інформатор розповідав, що українська кіберкоманда NAVI виграла перший в історії ЧС з Counter-Strike 2. У гранд-фіналі колектив NAVI здолав американську команду FaZe Clan.

Також ми повідомляли, що Ярослава Магучіх здобула медаль на ЧС-2024. Українка стала віцечемпіонкою ЧС-2024 з легкої атлетики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube