Україна здобула три нагороди на Кубку світу зі спортивної гімнастики

На першому етапі Кубку світу зі спортивної гімнастики, який пройшов в Єгипті, місто Каїр, українські спортсмени Ілля Ковтун, Олег Верняєв та Назар Чепурний здобули три медалі

Верняєв, Ковтун та Чепурний
Верняєв, Ковтун та Чепурний вибороли для України нагороди. Фото: НОК України

У столиці Єгипту пройшли змагання першого етапу Кубку світу зі спортивної гімнастики. Представники чоловічої української команди завоювали три медалі. Золоту нагороду на паралельних брусах здобув Ілля Ковтун, в свою чергу Олег Верняєв в цій ж дисципліні отримав срібло. Ще одну срібну медаль в опорному стрибку виборов Назар Чепурний.

Як перемагали українці

Чинний віцечемпіон світу в багатоборстві Ілля Ковтун на турнірі у Єгипті зумів пробитись у два фінали: на паралельних брусах та на коні. У вправах на коні Ілля зайняв восьме місце, однак на паралельних брусах виборов золото з результатом - 15.600 бала. Це восьма золота медаль на етапах світового Кубку в цій дисципліні для Ковтуна.

На паралельних брусах українці отримали дві медалі. Легендарний олімпійський чемпіон Олег Верняєв у фіналі поступився тільки Ковтуну та здобув срібну нагороду, з результатом - 15.230. Сам гімнаст позитивно оцінив свої виступи в соціальних мережах.

"Як-то кажуть, back to business. Перший старт у цьому році починається зі срібної медалі. Я задоволений. Багато роботи та зусиль було покладено, але попереду ще більше роботи", - зауважив Верняєв.

21-річний спортсмен з Черкас Назар Чепурний в опорному стрибку, також приніс срібні нагороди Україні. Назар зайняв друге місце у кваліфікації в цій дисципліні. А пізніше, також повторив цей результат й у фіналі. Загальна оцінка українця склала - 14.899 бала.

Скільки ліцензій зі спортивної гімнастики здобула Україна

Етапи Кубка світу-2024 є відбірковими турнірами на Олімпійські ігри-2024 з гімнастики. За результатами чотирьох етапів, останній з яких пройде 17-20 квітня у катарській Досі, буде розіграно 20 індивідуальних ліцензій на ігри у Францію.

Наразі Україна має лише дві ліцензії на Олімпіаду-2024 зі спортивної гімнастики. Одна із них є чоловіча командна - це дозволяє заявити для виступу на Олімпійських іграх 5 спортсменів. Також ми маємо, ще одну жіночу перепустку, яку здобула Анна Лащевська. Дві ліцензії були здобуті на ЧС-2023.

Як повідомляє портал Olympics.com змагання зі спортивної гімнастики проходитимуть на Олімпіаді з 27 липня по 5 серпня 2024 року. В свою чергу кінцевий термін подачі заявок на спортивні змагання у Парижі, датується 8 липням 2024 року.

Раніше Інформатор повідомляв про ледь прикриту Олімпійську чемпіонку, яка потрапила на обкладинку відомого журналу. Світлини описали життєвий шлях зіркової спортсменки. Також ми спілкувались з тренеркою Іллі Ковтуна. Дізнайтесь, як спортсмен відновився після травми.

А ось тут ми підбили підсумки спортивного тижня. Із головного - на жіночому чемпіонаті Європи з боротьби Україна продемонструвала чудові результати.