Стала відома фінальна пара Кубка африканських націй

На Кубку африканських націй у середу, 7 лютого, відбулись півфінальні матчі: Нігерія в серії пенальті перемогла ПАР, а збірна Кот-д'Івуару з рахунком 1:0 здолала збірну ДР Конго

Кубок Африки
Кот-д'Івуар та Нігерія зіграють у фіналі Кубка Африки

На Кубку африканських націй в Кот-д'Івуарі стали відомі фіналісти турніру. Обидва півфінальні матчі відбулись у середу, 7 лютого. Збірна Нігерії у серії післяматчевих пенальті перемогла збірну ПАР. А господарі турніру, збірна Кот-д'Івуару, з мінімальним рахунком перемогла збірну Демократичної Республіки Конго. Також фіналісти визначились і у розіграші Кубка Азії.

Нігерія - ПАР 1:1 (4:2 – у серії пенальті)

Нігерію вважали фаворитом поєдинку. Але у першому таймі команда нікуди не поспішала і навіть мала менший відсоток володіння м’ячем. Нігерія відкрила рахунок вже після перерви. Мвала на лівому фланзі власного штрафного майданчика збив Осімхена. Пенальті реалізував капітан збірної Нігерії Трост-Еконг.

На 85-й хвилині Осімхен після прострілу Чуквезе забив у порожні ворота і здавалось поховав збірну ПАР. Але при перегляді повтору судді помітили, що в зародку атаки Юсуф збив Тау і гол у ворота збірної ПАР перетворився у пенальті у ворота збірної Нігерії. Одинадцятиметровий спокійно реалізував Мокоена.

Додатковий час пройшов без забитих м’ячів, хоча збірна ПАР і догравала у меншості. На 115-й хвилині вилучення за грубе порушення заробив Кекана. В серії післяматчевих пенальті влучнішими були нігерійці.

• Нігерія - ПАР 1:1 (4:2 – у серії пенальті);
    Голи: Трост-Еконг, 66 (з пенальті) - Мокоена, 90 (з пенальті).

Нігерія: Нвабалі, Аджаї, Еконг, Бессі, Осаї-Самуель, Оньєка (Арібо, 102), Івобі (Юсуф, 63), Айна, Сімон (Чуквезе, 62), Осімхен (Моффі, 110), Лукман (Іхеаначо, 102).

ПАР: Вілльямс, Мудау, Кекана, Кулу (Маямбела, 76), Мвала, Модіба, Зване (Лепаса, 76, Сібісі, 117), Мокоена, Сітоле, Тау, Макгопа.

Огляд матчу Нігерія - ПАР

Кот-д'Івуар - ДР Конго 1:0

Господарі турніру долають свій шлях "на жилах". Команда вийшла у плей-оф з третього місця у групі, а у 1/8 перемогла Сенегал у серії пенальті. У півфінал господарі турніру пробились, обігравши в овертаймі збірну Малі. Причому Кот-д'Івуар зрівняв рахунок на 90-й хвилин матчу, а переможний м’яч забив на 120+2-й хвилині.

У першому таймі матчу з ДР Конго збірна Кот-д'Івуару більше контролювала м’яч, але суперник діяв трохи гостріше. На початку другої половині зустрічі ДР Конго могла вийти вперед, однак Бонгонда з вигідної позиції пробив повз ворота.

Кот-д'Івуар своїм шансом скористався набагато краще. На 65-й хвилині Градель навісив з правого флангу, захисник не зміг дотягнутись до м’яча, а Алле пробив. М’яч відскочив від газону та по високій траєкторії перелетів через голкіпера і опинився у воротах. Збірна ДР Конго намагалась відігратись і спробувала влаштувати фінальний штурм, але успіху не досягла.

• Кот-д'Івуар - ДР Конго 1:0;
    Гол: Алле, 65.

Кот-д'Івуар: Фофана, Сінго, Болі, Ндіка, Конан, Сері (Амані, 61), Кессьє, Адінгра (Бамба, 80), Фофана (Сангаре, 61), Градель (Бога, 90), Алле (Крассо, 90).

ДР Конго: Мпасі, Калулу, Мбемба, Інонга, Масуаку, Пікель (Тшибола, 69), Мутуссамі, Еліа (Сілас, 78), Какута (Бонгонда, 46), Вісса (Маєле, 70), Бакамбу (Банза, 69).

Огляд матчу Кот-д'Івуар - ДР Конго

Коли відбудеться фінал

Фінальний матч за участю збірних Нігерії та Кот-д'Івуару відбудеться у неділю, 11 лютого. Матч пройде у столиці Кот-д'Івуару Абіджані. Початок зустрічі о 22:00 за Києвом.

А днем раніше відбудеться матч за третє місце. У суботу, 10 лютого, "бронзу" турніру розіграють збірні ПАР та ДР Конго. Початок зустрічі також о 22:00.

На цьогорічному КАН відбулось декілька гучних сенсацій. Сенегал вилетів в 1/8 фіналу та не зміг захистити титул. А збірні Алжиру та Тунісу навіть не вийшли з групи.