Визначився другий учасник фіналу Кубка Азії

У півфінальному матчі Кубка Азії з футболу в Катарі, у середу, 7 лютого збірна Катару перемогла Іран з рахунком 3:2 та стала другим фіналістом турніру

Кубок Азії
Збірна Катару вдруге поспіль зіграє у фіналі Кубка Азії

На Кубку Азії з футболу стали відомі фіналісти турніру. Збірна Катару у середу, 7 лютого, у півфінальному матчі з рахунком 3:2 перемогла збірну Ірану. У вирішальному матчі Катар зіграє зі збірною Йорданії.

На півфінальний поєдинок збірна Катару виходила у статусі діючого чемпіона Азії. На користь Катару були і рідні трибуни. Цей розіграш Кубка Азії проходить на стадіонах, які трохи більше року тому приймали поєдинки ЧС-2022. Так півфінал Іран – Катар проходив на стадіоні "Аль-Тумама" у місті Доха, який вміщує 44 000 глядачів.

Як розгортались події у матчі Іран – Катар

Збірна Ірану приголомшила команду господарів, відкривши рахунок вже на 4-й хвилині поєдинку. Автором забитого м’яча став Сардар Азмун. Збірна Катару відігралась на 17-й хвилині. Абдулсаллам зрівняв рахунок, скориставшись передачею Афіфа. А на 43-й хвилині Афіф додав до результативної передачі забитий м’яч.

Проти такого рахунку явно була статистика. Показник очікуваних голів (xG) у збірної Катару, яка забила дівчі, був 0,28. Ненабагато далеко пішла і збірна Ірану. У неї xG був 0,3.

Після перерви іранці пішли вперед і досягли успіху. На 51-й хвилині Джаханбахш реалізував пенальті. За другу половину матчу збірна Ірану завдала по воротам суперника 17 ударів, але тільки два з них - у площину воріт. Футболісти збірної Катару били менше, але влучніше. З семи ударів чотири пройшли в площину.

Господарі вирвали перемогу на 82-й хвилині. Автором вирішального голу став Альмоез Алі. А допоміг йому рикошет. Збірна Ірану догравала у меншості. На 3-й компенсованій хвилині Халілзаде грубо порушив правила та побачив перед собою червону картку.

• Іран – Катар 2:3;
    Голи: Азмун, 4, Джаханбахш, 51 (з пенальті) - Абдулсаллам, 17, Афіф, 43, Альмоез Алі, 82.

Як Катар виступав на турнірі

Збірна Катару на груповій стадії виграла всі три матчі. Господарі перемогли Ліван (3:0), Таджикистан (1:0) та Китай (1:0). Вперше збірна Катару пропустила вже у плей-оф. Збірна Палестини повела в рахунку, але Катар зміг перемогти 2:1.

У чвертьфіналі було вже важче. Після основного та додаткового часу рахунок був 1:1. Серію післяматчевих пенальті збірна Катару виграла з рахунком 3:2.

З ким Катар зіграє у фіналі

Катар захищатиме титул чемпіона Азії у поєдинку проти збірної Йорданії. Йорданці у півфінальному матчі перемогли одного з фаворитів турніру – збірну Південної Кореї. Для збірної Йорданії цей фінал Кубка Азії стане першим в історії.

Фінальний поєдинок відбудеться у суботу, 10 лютого. Матч пройде на стадіоні "Лусаїл Айконік". Спостерігати за поєдинком зможуть 89 000 глядачів. Початок зустрічі 0 17:00 за Києвом.

Збірна Катару здобула титул у 2019 році. У фіналі команда з рахунком 3:1 перемогла збірну Японії. Катар вперше став чемпіоном Азії.

Найбільше титулів саме у японців. Вони ставали чемпіонами чотири рази – у 1992, 2000, 2004, 2011 роках. По три титули у збірних Саудівської Аравії (1984, 1988, 1996) та Ірану (1968, 1972, 1976).

Двічі ставала чемпіоном Азії була збірна Південної Кореї (1956, 1960). Окрім Катару по одному разу на турнірі перемагали збірні Кувейту (1980), Іраку (2007), Австралії (2015) та Ізраїлю (1964). Ізраїль вийшов з AFC на початку 1970 року.

Паралельно з кубком Азії проходить і Кубок африканських націй. Інформатор розповідав про перебіг турніру. На КАН сталось декілька сенсацій.