Одна помилка Атлетіко подарувала нерадзуррі перемогу: тактичний огляд матчу ЛЧ Інтер - Атлетіко

У першому матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів лідер Серії А міланський Інтер у вівторок, 20 лютого, з рахунком 1:0 переміг мадридський Атлетіко: переможний м’яч на 79-й хвилині забив Арнаутович

Інтер - Атлетіко
За мить м'яч опиниться у воротах Атлетіко Фото: Gettyimages.com

Матч, який за статусом нагадував щонайменше півфінал Ліги Чемпіонів, за якістю вийшов схожим на групповий етап. Інтер і Атлетіко видали дуже прагматичну гру з єдиним голом. Як Арнаутович досяг мети і чому мадридці за крок до вильоту - читайте в огляді Інформатора.

Стартові склади

Мінімальні, хоч і відчутні, кадрові втрати провокували обох тренерів шукати адаптивні рішення на окремих позиціях. За Інтер виходили де Врей, Барелла, Дарміан, Мартінес і Тюрам. А от Сімеоне довірив старт Коке, Вітселю, Льоренте, Ліно та Моліні.

Перший тайм: як грати майже без ударів

Бойовиту гру демонстрували стартові формації: попри малюнок гри, обидві команди в атакувальній фазі намагалися максимально наситити передню лінію. Контакт теж став невід’ємною частиною: футболісти не цуралися стрибнути вище суперника чи жорстко ставити корпус. Усі розуміли, що на кону - підзабута лігочемпіонівська подорож. Дуже класно було спостерігати за різними спробами організувати атаки: Інтер намагався вибігати низом, Атлетіко - закиданнями. На початку гри більше конструктиву було в діях господарів.

Віра у свій захист була дуже показовою в матрасників: під час атаки італійців ліворуч, Дарміан спокійно пробіг весь правий фланг і вже готувався до замикання у карному, ніхто його не поспішав закривати. Але Моліна проти Мартінеса свою зону накрив чудово і Маттео вимушений був чимчикувати назад. Дуже цікаву роль отримав Грізманн: знаючи, що на француза буде основний тиск, Сімеоне видає йому хибну десятку. Антуан постійно працював від центру, пускаючи вперед Ньїгеса. При цьому, він встигав бути і диспетчером, постійно підказуючи одноклубникам опції для передач.

Важливу роль у побудові гри нерадзуррі відігравав Барелла. Тюрам, як адресат пасу, допомога Павару у виході з-під пресингу, неочікувані переведення через все поле для нового вектору атаки - все це було на ньому. І чим ближче була перерва, тим більше зростали швидкості: гравці обох клубів не тримали м’яча довше кількох секунд - одразу був пас. Не сказати, що в обороні команди грали персонально проти когось. Два мегадосвідчені тренери чудово розуміли ресурси і власні, і суперника. Мартінес, Чалханоглу, Ліно - всі вони намагалися створити щось самотужки, але такий формат не працював.

Перший дійсно небезпечний момент розбудив трибуни на 35-й хвилині. Із подачі Барелли Мартінес бив головою чітко у ствір, але для Облака такі моменти - розминка. Під кінець тайму особливих зрушень в інтенсивності не відбулося. Прагматичний, розмірений футбол із нарощуванням володіння натякав, що не помилка стане причиною голу, а лише виважена комбінаційна гра, помножена на індивідуальні якості.

Другий тайм: джокер Арнаутович рятує гру

Стартує другий тайм очевидним рішенням: заміна Тюрама на Арнаутовича. Всі атаки Інтера були максимально ідентичні, побудовані на обрізках мадридців та ударах із вільних зон. Із виходом австрійця прийшов креатив: лише за 5 хвилин нерадзуррі мали два моменти вже із власних зусиль, але Арнаутович обидва рази не зміг влучити у ворота на замиканні. Заміна просилася і гостям, адже Тюрама не треба було закривати масовано, а от Марко навіть проти кількох суперників почувався дуже впевнено.

Така заміна прийшла: Мората вийшов ніби на противагу Арнаутовичу. Схеми стали дзеркальнішими і вістря обох колективів сформувалися двома проривними гравцями. Відпочинок Зоммера перервали - тепер воротар був змушений частіше закривати ворота від ударів, хоч їх і було обмаль через щільний захист італійців. Натомість попереду в господарів все складалося фантастично: Арнаутович сам прорвався і допоміг Мартінесу повернути на нього ж гольовий пас - але форвард із кількох метрів вистрілив максимально жахливо. Фанати після чергового промаху ледь не рознесли трибуни.

Індзагі ніби відчув, що заміни ламають впевненість Атлетіко. Та й за малюнком гри ті, хто виходили на поле свіженькими, показували набагато більше, ніж вся команда за час до їх появи. Арнаутович, Дюмфріс, Фраттезі створили в рази більше моментів, хіба що у ствір не влучали. Натомість Морату гра Інтера в три центрбеки з’їла. Оновлений центр поля господарів дозволяв переривати закидання суперника та варіативніше розвивати власні атаки, яких стало непристойно багато. Класична захисна гра мадридців не дозволяла італійцям створити щось небезпечне, та відсунути їх не вдавалося. Вся гострота сконцентрувалася біля воріт гостей - і лише Облак рятував там, де всі вже бачили гол.

Але Інтер досяг свого - знову із помилки матрасників. Складну передачу головою від Вітселя не зміг приборкати де Пауль, а потім на Рейнілдо ззаду накинувся Мартінес: аргентинець біг на ворота дуже сміливо. Голкіпер удар потягнув, але поруч чатував Арнаутович. Футболіст, який сам створив усі моменти нерадзуррі, добивав з усієї сили - цей удар Облак закрити вже не встиг. Останні хвилини пройшли без Грізманна. Навіть у парі з Моратою він нічим не запам’ятався. Як і Атлетіко вцілому - жодного удару у ствір.

1:0 - мінімальна перемога Інтера, для якої все зробили саме гравці Атлетіко. Використавши помилку суперника, італійці конвертують лише один із мільйона шансів у взяття воріт. Матрасники без ударів по воротах готуються до домашньої гри, яка може коштувати їм участі у Лізі чемпіонів.

Раніше Інформатор повідомляв про смерть автора переможного м'яча у фіналі ЧС-1990 Андреаса Бреме. Колишньому футболісту збірної ФРН було 63 роки.

Також ми розповідали, що глядачі вболівальники повертаються на трибуни українських стадіонів. Матч 18-го туру УПЛ Олександрія - Шахтар зможуть відвідати близько 600 глядачів.

В цьому відео Інформатор підбив підсумки минулого тижня. Андрій Лунін став героєм матчу Реала в Лізі чемпіонів. Жіноча збірна України з боротьби виграла командний залік чемпіонату Європи.