Фіаско Жирони та сенсація у матчі Реала: огляд 25-го туру Ла Ліги

У чемпіонаті Іспанії з футболу відіграли черговий тур: Реал втратив очки, Барселона виграла

Віктор Циганков Жирона
Віктор Циганков забив, але Жирона програла Атлетіку. Фото: Gettyimages.com

У чемпіонаті Іспанії з футболу ввечері у понеділок завершився 25-й тур. Жирона із Артемом Довбиком та Віктором Циганковим поступилася Атлетіку з Більбао. Сенсація сталася у матчі Реалу, а Барселона нарешті перемогла. Інформатор підбиває підсумки 25-го туру Ла Ліги.

Вільярреал 1:1 Хетафе

Розпочався тур традиційно у п'ятницю, коли в гості до Вільярреалу прибув Хетафе. На папері фаворитом виглядали господарі, але ж для тих, хто регулярно слідкує за Ла Лігою, очевидно, що саме у Хетафе було більше шансів на перемогу. Максимович відкрив рахунок всередині першого тайму, а господарі відігралися на початку другої половини після голу Альберто Морено. У Вільярреала вимальовується симпатична тенденція: п'ять матчів без поразок.

• Вільярреал - Хетафе - 1:1 (0:1; 1:0)
    Голи: 0:1, Максимович, 24; 1:1, Альберто Морено, 56.

Атлетіко 5:0 Лас-Пальмас

Легкою розминкою для мадридського Атлетіко стала домашня гра із Лас-Пальмасом. Островітяни дуже непогано виглядали у матчах проти Барселони та Реалу (хоч в обох випадках і програли 1:2), але цього разу нав'язати боротьбу не вийшло. Ще до перерви зусиллями Маркоса Льоренте (забив два м'ячі) матрацники створили хороший плацдарм для успіху. А по перерві забили ще тричі: дубль на рахунку Анхеля Корреа, а ще один м'яч забив Мемфіс Депай. Як показав подальший матч Атлетік - Жирона, команда Сімеоне виграла вчасно, інакше б випала з четвірки лідерів.

• Атлетіко - Лас-Пальмас - 5:0 (2:0; 3:0)
    Голи: М.Льоренте, 15, 20; Анхель Корреа, 47, 62; Депай, 87.

Осасуна 2:0 Кадіс

До Памплони приїхав один з аутсайдерів чемпіонату і прогнозовано влетів. Для перемоги гравцям Осасуни потрібно було небагато: знаходити Анте Будіміра, а той вже свою справу знає. Його дубль приніс перемогу Осасуні, а сам нападник у поточному чемпіонаті має в активі вже 13 голів. Осасуна в двох останніх матчах не пропускає.

• Осасуна - Кадіс - 2:0 (0:0; 2:0)
    Голи: Анте Будімір, 63, 90.

Сельта 1:2 Барселона

Із завмиранням подиху вболівальники стежили за подіями у Віго, куди приїхала Барселона. Але схоже, що після заяви Хаві про відхід з команди наприкінці сезону, з гравців спав психологічний тягар. Так, звітний матч був непростим, але каталонці взяли три очки. Тут також героєм став нападник: Роберт Левандовський. Він забивав наприкінці першого та другого таймів. Поміж цими голами у Сельти забив Яго Аспас. Барселона не програє вже чотири матчі поспіль.

• Сельта - Барселона - 1:2 (0:1; 1:1)
    Голи: 0:1, Левандовський, 45; 1:1, Яго Аспас, 47; 1:2, Левандовський, 90.

Валенсія 0:0 Севілья

За неймінгом цього матчу здавалося, буде видовище. Але цього не сталося: обидва клуби переживають не найліпші часи, відтак і голів глядачі не побачили. Севілья вперше цього сезону встановила приємну серію з чотирьох матчів без поразок, а Валенсія зафіксувалася на восьмій позиції. До речі, Роман Яремчук провів на полі 73 хвилини.

Райо Вальєкано 1:1 Реал

А ось у Мадриді була сенсація. Реал, ймовірно, віддав багато сил у матчі проти Лейпцига. Хоча цей фактор не мав значення на початку матчу, коли Хоселу відкрив рахунок. Але всередині першого тайму Де Томас реалізував пенальті. Далі Райо засушив гру, а Реал без Беллінгема виглядав слабко. Ще й Карвахаль дістав вилучення на останніх хвилинах матчу та залишив поле. Попри це, Реал має перевагу над Жироною у шість очок та впевнено лідирує у чемпіонаті.

• Райо Вальєкано - Реал - 1:1 (1:1; 0:0)
    Голи: 0:1, Хоселу, 3; 1:1, з пенальті, Де Томас, 27.

Гранада 1:1 Альмерія

Битва аутсайдерів за шість очок завершилася передбачувано: внічию. Пабіль вивів гостей вперед на 9-й хвилині, але втримати цей результат та одержати першу перемогу у чемпіонаті Альмерії не судилося. Узуні за 15 хвилин до кінця основного часу забив рятувальний гол для Гранади та зберіг комфортну перевагу своєї команди над останнім місцем.

• Гранада - Альмерія - 1:1 (0:1; 1:0)
    Голи: 0:1, Пабіль, 9; 1:1, Узуні, 75.

Мальорка 1:2 Реал Сосьєдад

Нарешті переміг Реал Сосьєедад. У басків за плечима триматчева безвиграшна серія. Хоча матч проти Мальорки починався нелегко - вже на 4-й хвилині господарі відкрили рахунок. Однак до перерви Кубо повернув паритет в рахунку на табло, а наприкінці матчу Меріно забив переможний гол та повернув Реал Сосьєдад у боротьбу за єврокубки.

• Мальорка - Реал Сосьєдад - 1:2 (1:1; 0:1)
    Голи: 1:0, Ан.Санчес, 4; 1:1, Кубо, 38; 1:2, Меріно, 90.

Бетіс 0:0 Алавес

Бетіс продовжує хитатися. Команда ніяк не може вийти на стабільний шлях перемог. Ось і в матчі із Алавесом біло-зелені не спромоглися навіть забити. Попри це, Бетіс не програє вже чотири матчі. А ось Алавес навпаки, три гри не може здобути перемогу.

Атлетік 3:2 Жирона

Нарешті, у понеділок Жирона приїхала у гості до Атлетіка. У Більбао не надто раді гостям, тому Довбик, Циганков та компанія пропустили аж три м'ячі. Для українських фанів хороша новина - Циганков забив. Цікаво, що у 14-му турі Циганков також забивав Атлетіку, але й тоді Жирона не виграла - нічия 1:1. Цього разу все завершилося ще гірше - 2:3. І тепер хамість боротьби за чемпіонство, Мічелу та його хлопцям пора замислитися над утриманням другого місця. Бо Барселона вже у двох очках від цієї позиції.

• Атлетік - Жирона - 3:2 (1:0; 2:2)
    Голи: 1:0, Берренгер, 2; 1:1, Циганков, 49; 2:1, Берренгер, 56; 3:1, Іньякі Вільямс, 60; 3:2, Е.Гарсія, 75.