Новак Джокович переміг на Олімпіаді-2024 та здобув золотий шлем

Знаменитий тенісист Новак Джокович переміг у фіналі Олімпійських Ігор-2024 та здобув золотий шлем

Новак Джокович
Новак Джокович виборов перемогу у фіналі Олімпіади-2024. Фото: Gettyimages.com

Відомий тенісист Новак Джокович переміг у фіналі тенісного турніру Олімпійських Ігор-2024 Карлоса Алькараса. Таким чином він здобув золоту нагороду. Крім того, він зумів зібрати "золотий шолом" - для цього було потрібно виграти усі турніри Grand Slam та Олімпійські Ігри.

Як пройшла фінальна гра?

В першому сеті, який пройшов у насиченій боротьбі, у тайбрейку перемогу здобув Джокович - 7:2. Другий сет тенісисти також перевели на тайбрейк. І знову Джокович виявився сильнішим за Алькараса - 7:3. Загалом поєдинок тривав 2:52 години.

• Новак Джокович (Сербія) - Карлос Алькарас (Іспанія, 3) - 2:0 (7:6(3), 7:6 (2)).

Для Джоковича - це золото стало дебютним у кар'єрі. Він закрив важливий гештальт. Між іншим, для Карлоса Алькараса ОІ-2024 були першими в кар'єрі та він відразу здобув срібло.

Новак Джокович переміг на Олімпіаді-2024 та здобув золотий шлем 1

Джокович святкує перемогу. Фото: Gettyimages.com

Після перемоги Джокович офіційно зібрав "золотий шолом". Він став 3 тенісистом в історії, який досягнув таких вершин. Раніше це робили Андре Агассі та Рафаель Надаль. А у жіночому тенісі "золотий шолом" збирали Штеффі Граф та Серена Вільямс, як повідомляє Reuters.

Джокович поїде на ОІ-2028

Новоспечений олімпійський чемпіон Новак Джокович розповів, що має намір поїхати на Олімпіаду в США. Новаку 37 років. Проте він, як ніколи впевнений у своїх силах.

"Я все ще хочу поїхати в Лос-Анджелес. Мені подобається представляти свою країну на Олімпійських іграх і на Кубку Девіса. Чесно кажучи, не знаю, що станеться в майбутньому. Я просто хочу насолоджуватися теперішнім моментом", - транслює слова Джоковича Independent.

Як виступили наші тенісистки на ОІ-2024

Нагадаємо, що на Олімпіаді в Парижі Україна була представлена у жіночому тенісі. В одиночному розряді найкращий результат показала Марта Костюк, яка дійшла до 1/4 фіналу. Еліна Світоліна завершила виступи в 1/8 фіналу, а Даяна Ястремська в 1/16. Слід зазначити, що Ангеліна Калініна знялась зі змагань через застуду.

Щодо парного розряду, то найкращий показник показали сестри Кіченок. Вони зупинились на стадії 1/4 фіналу. Інший дует Костюк та Ястремської знявся зі змагань на стадії 1/8 фіналу.

Україна продовжує боротьбу за медалі на ОІ-2024

Змагання на Олімпіаді-2024 продовжуються. У цьому відео команда Інформатора розповіла про головних зірок України на Олімпійських іграх. Українська делегація налічує 140 спортсменів. Дехто вже покинув змагання. Однак достатньо відомих представників залишаються у грі, зокрема, Жан Беленюк та Олександр Хижняк спробують здобути золоті нагороди. До речі, напишіть в коментарях, яке місце Україна посяде у медальному заліку.