Жирона знову у чемпіонській гонці: огляд 26-го туру Ла Ліги

Команда із двома українцями у складі розгромила Райо Вальєкано та знову бореться за чемпіонський титул

Віктор Циганков
Віктор Циганков допоміг Жироні здобути важливу перемогу над Райо Вальєкано. Фото: Gettyimages.com

У чемпіонаті Іспанії з футболу минулими вихідними зіграли матчі 26-го туру. Увагу українців традиційно було до матчу Жирони, яка у понеділок розгромила Райо Вальєкано. А загалом у турі вистачало цікавинок: це і нарешті перемога Вільярреалу, і втрата очок Атлетіко у матчі із аутсайдером і важка перемога Реалу у матчі проти Севільї. Інформатор підбиває підсумки 26-го туру Ла Ліги.

Реал Сосьєдад 1:3 Вільярреал

Почався тур у п'ятницю, коли в гості до Реалу Сосьєдад приїхав Вільярреал. Цікаво, що обидва клуби перебувають у глибокій кризі. У басків щось зламалося у грудні, а Вільярреал цього сезону взагалі не починав тішити своїх вболівальників. Гості приголомшили суперника швидким голом від Комесаньї. На початку другого тайму він оформив дубль. Господарі спробували врятувати матч, влучний удар Меріно на 86-й хвилині подарував стриманий оптимізм. Але "Жовта субмарина" провела, певно, свій найкращий матч цього сезону. Гол Серлота на останній хвилині гри підсумував це. До речі, Вільярреал не так часто виграє, але й програвати припинив: безпрограшна серія тепер налічує шість матчів.

Реал Сосьєдад - Вільярреал - 1:3 (0:1; 1:2)
Голи: 0:1, Комесанья, 17; 0:2, Комесанья, 47; 1:2, Мерино, 86; 1:3, Серлот, 90.

Барселона 4:0 Хетафе

Барселона, схоже, вилікувалася. Цього разу каталонці розібралися із Хетафе. Блискучу перемогу забезпечили голи Рафіньї, Жоау Фелікса, Френкі де Йонга та Ферміна Лопеса. У Барси вже п'ять матчів без поразок, причому чотири з них команда Хаві виграла. Хетафе навпаки, в останніх п'яти матчах виграв лише одного разу.

Барселона - Хетафе - 4:0 (1:0; 3:0)
Голи: Рафінья, 20; Жоау Фелікс, 53; Френкі Де Йонг, 61; Фермін Лопес, 90.

Алавес 1:1 Мальорка

Багато хто прогнозував нічию у цьому матчі - дуже полюбляють цей підсумок обидва суперники. Спочатку Бенавіндес відкрив рахунок, а потім Настасіч за дві хвилини до кінця основного часу його зрівняв. Алавес вже третій тур поспіль грає внічию.

Алавес - Мальорка - 1:1 (0:0; 1:1)
Голи: Бенавіндес, 76 - Настасіч, 88.

Альмерія 2:2 Атлетіко

А ось Атлетіко несподіванно втратив очки у матчі проти аутсайдера турніру Альмерії. Вже на 2-й хвилині Анхель Корреа вивів гостей вперед. Однак у Альмерії знайшлася своя протидія матрацникам. І ім'я її Лука Ромеро. Він відзначився дублем, розклавши по одному голу у кожному з таймів. Щоправда, й Атлетіко не обмежився одним голом, другий м'яч провів Родріго де Пауль.

Альмерія - Атлетіко - 2:2 (1:1; 1:1)
Голи: 0:1, Анхель Корреа, 2; 1:1, Лука Ромеро, 27; 1:2 Де Пауль, 57; 2:2, Лука Ромеро, 64.

Кадіс 2:2 Сельта

Битва за шість очок або за виживання. Кадіс - у зоні вильоту, Сельта близько до того. Перемога дозволила б команді з Віго вирватися з небезпечної зони. Яго Аспас вже на 11-й хвилині вивів свою команду вперед. Сведберг на початку другого тайму подвоїв перевагу. Схоже, що Сельта рано повірила в успіх і відпустила гру. Кадіс цим скористався - два голи за півгодини вирішили питання.  Таким чином, між Сельтою та зоною вильоту зберіглася дистанція у три очки.

Кадіс - Сельта - 2:2 (0:1; 2:1)
Голи: 0:1, Аспас, 11; 0:2, Сведберг, 58; 1:2, Хуанмі, 66; 2:2, Мачис, 90.

Бетіс 3:1 Атлетік Більбао

Ще один цікавий матч: в гості до Бетіса завітав Атлетік Більбао. Господарі були не дуже гостинними, поклавши два голи ще у першому таймі. Гурусета скоротив відставання. А Жоау Кардозу у другому таймі встановив фінальний рахунок. Бетіс не програє вже п'ять матчів, але посунити басків вже з п'ятої позиції навіть з урахуванням цього результату поки що непросто - суперників розділяють 7 очок.

Бетіс - Атлетік - 3:1 (2:1; 1:0)
Голи: 1:0, Авіла Чими, 13; 2:0, автогол, Берчиче, 38; 2:1, Гурусета, 45; 3:1, Жоау Кардозу, 67.

Лас-Пальмас 1:1 Осасуна

Обидві команди поїли чимало нервів лідерам турніру, але в очній зустрічі поділили очки. Обидва голи залетіли на початку другого тайму. У турнірній таблиці для обох команд суттєвих зрушень за підсумками цього матчу не трапилося.

Лас-Пальмас - Осасуна - 1:1 (0:0; 1:1)
Голи: Кіріан Родрігес, 52 - У.Гарсія, 49.

Реал 1:0 Севілья

За іменами в афіші матчу це досить серйозний тандем. Але Реал розривається від боротьби за усі трофеї, а Севілья лише нещодавно прийшла до тями та піднялася з зони вильоту. Гра була важкою, а переможний м'яч на 81-й хвилині забив володар Золотого м'яча-2018 Лука Модрич. Андрій Лунін записав до свого активу черговий сухий матч.

Реал - Севілья - 1:0 (0:0; 1:0)
Гол: Модрич, 81.

Жирона 3:0 Райо Вальєкано

Зрештою, у понеділок Жирона розтрощила Райо Вальєкано. Початок розгрому поклав Віктор Циганков, а ще два голи в активі Савіо. Таким чином Жирона повернулася до чемпіонської гонки після двох поразок поспіль.

Жирона - Райо Вальєкано - 3:0 (0:0; 3:0)
Голи: Циганков, 52; Савіо, 90+1; 90+5.

Гранада - Валенсія

Цей матч було перенесено через пожежу у Валенсії. У четвер у цьому місті згорів багатоповерховий будинок, відтак місцева влада оголосила траур.