Український легіонер іспанської Жирони Віктор Циганков у понеділок, 26 лютого, у матчі 26-туру Ла Ліги забив гол у ворота Райо Вальєкано, та допоміг команді розгромити суперника

Віктор Циганков
Віктор Циганков поклав початок розгрому Райо Вальєкано

В останньому матчі 26-го туру чемпіонату Іспанії Жирона приймала Райо Вальєкано. Гра відбулась у понеділок, 26 лютого, та закінчилась впевненою перемогою господарів - 3:0, а один з забитих м’ячів на рахунку Віктора Циганкова. Український півзахисник забив в Ла Лізі у другому матчі поспіль.

Українські легіонери Жирони Артем Довбик та Віктор Циганков вийшли у стартовому складі команди. В першому таймі гра переважно проходила у середині поля. Небезпечних моментів було небагато, майже всі їх створили господарі поля. В одному з епізодів Довбик у штрафному майданчику не зумів прийняти пас і втратив потенційну нагоду забити.

Після перерви Жирона активізувалась і на 52-й хвилині повела в рахунку. Гутьєррес зробив забігання під вертикальну передачу з центрального кола, прийняв м’яч на лівому фланзі штрафного майданчика та віддав передачу в центр. А Циганков в дотик пробив у правий нижній кут.

Після голу Жирона продовжила атакувати. Циганков міг стати автором результативної передачі, але після його прострілу Довбик пробив вище воріт. Задачу Жироні спростив Чаваррія. Гравець Райо Вальєкано вийшов на заміну на 64-й хвилині, а вже на 76-й заробив вилучення за другу жовту картку.

Мінімальна перевага Жирони трималась до кінця основного часу. А у компенсовані хвилини дублем відзначився Савіо. На цей час українців вже не було на полі. Циганкова замінили на 89-й хвилині, а Довбика - на 74-й.

Загалом матч став невдалим для Довбика. Український форвард декілька разів втрачав м’яч та з вигідної позиції не влучив у ворота. Портал WhoScored оцінив дії Артема найнижчою оцінкою серед усіх гравців Жирони – 6,1 бала. Дії Віктора Циганкова оцінили у 7,7 бала. Найвищу оцінку отримав автор дубля Савіо. Він отримав від WhoScored 9,3 бала.

• Жирона – Райо Вальєкано 3:0;
    Голи: Циганков, 52, Савіо, 90+1, 90+6.

Жирона: Гассаніга, Коуту, Е.Гарсія, Д.Лопес (Хуанпе, 70), Гутьєррес, Еррера (Соліс, 89), Алейш Гарсія, Циганков (Торре, 89), Порту (Мартін, 74), Савіо, Довбик (Стуані, 74).

Райо Вальєкано: Дімітрієвскі, Балью, Ернандес, Лежен, Еспіно, Валентін (Сісс, 58), де Фрутос (Чаваррія, 64), Креспу (Трехо, 79), У.Лопес (Кіке Перес, 64), Альваро Гарсія, Де Томас (Камельйо, 58).

Перемогу своєї команди прокоментував головний тренер Жирони Мічел. За словами наставника, гол Циганкова заспокоїв команду. Гравці Жирони почали менше помилятись і врешті розгромили суперника.

"Ми знали, що Райо – це команда, яка рідко створює моменти. У першому таймі ми були занадто вертикальні. Ми намагалися віддати останній пас, але невдало. Це спричинило для нас багато втрат. У другому таймі гол дав нам спокій.

Наш суперник зіграв дуже добре у меншості, але ми змогли забити багато голів на контратаках. Дуже складний матч, рахунок 3:0 не повністю відображає те, що було на полі, гра була рівнішою.

Попереду ще багато матчів. Команда повинна була перемогти після трьох невдач. Ми знову перемагаємо, ставши командою з найбільшою результативністю в Ла Лізі. Ми хочемо залишатися собою до кінця.

Сподіваюся, ми зможемо продовжити боротьбу за високі місця у лізі. Ми випереджаємо Атлетік на 10 очок, але нам ще багато чого потрібно зробити. Ми повинні продовжувати працювати на 100%, щоб мати змогу втілити мрію – кваліфікуватися у Лігу чемпіонів", – сказав Мічел.

Як Жирона виступає в Ла Лізі

Жирона перервала серію невдач. Команда залишилась на другій сходинці турнірної таблиці. Мадридський Реал попереду на шість очок.

Циганков допоміг Жироні розтрощити Райо та повернутись до чемпіонських перегонів 1

Турнірна таблиця

Наступним суперником Жирони в чемпіонаті Іспанії стане Мальорка. Поєдинок відбудеться у неділю, 3 березня. Початок зустрічі о 19:30 за Києвом.

Раніше Інформатор повідомляв, що стали відомі нові фаворити на завоювання Золотого м'яча-2024. Найбільше шансів у Беллінгема, Мбаппе та Голанда.

Також ми розповідали, що Евертону повернули частину знятих раніше очок. Штраф знизили з десяти до шести балів.

А ось тут ми підбили підсумки насиченого спортивного тижня. Після зимової перерви відновився чемпіонат УПЛ. Шахтар поступився Марселю та вилетів з Ліги Європи.