Збірна України може втратити Циганкова на матч з БіГ за вихід на Євро-2024

У рамках гри 28-го туру іспанської Ла Ліги, 9 березня, Жирона - Осасуна - 2:0, український гравець Віктор Циганков віддав асист та отримав травму

Віктор Циганков, Жирона
Віктор Циганков зазнав ушкодження. Фото: Gettyimages.соm

В матчі 28-го туру чемпіонату Іспанії з футболу, каталонська Жирона приймала на своєму полі Осасуну. Господарі перемогли з рахунком - 2:0. Українські легіонери Артем Довбик та Віктор Циганков потрапили в стартовий склад. Циганков оформив асист та зазнав травми, через що не зумів завершити матч.

Як пройшла гра та травмувався Циганков

Після низки невдалих попередніх матчів Жироні конче була потрібна перемога. Вже на 13-й хвилині Віктор Циганков за межами штрафного майданчика отримав м'яч та оформив асист. Український легіонер організував для Португеса вихід віч-на-віч з воротарем.

У другій половині тайму, на 64-й хвилині Циганков зазнав пошкодження. Українського гравця ще до цього моменту турбував дискомфорт у коліні. Віктор залишив поле і замість нього вийшов Ян Коуту.

Згодом на 80-й хвилині поле залишив Артем Довбик. Зірковий форвард відзначився низкою небезпечних моментів, однак, на жаль, не зумів забити гол. У підсумку на 86-й хвилині Савіо подвоїв перевагу Жирони.

• Жирона - Осасуна 2:0

Голи: Португес (13), Савіо (86)

Циганков ризикує пропустити гру проти БіГ за вихід на Євро

21 березня збірна України має зіграти півфінальний матч кваліфікації Євро-2024 проти Боснії і Герцеговини. У своєму ТГ-каналі спортивний лікар Дмитро Бабелюк зазначив, що відновлення Циганкова від травми потребує мінімум місяць. А гра з БіГ відбудеться вже за 11 днів.

"Для Віктора Циганкова гра Жирони закінчилася травмою. Під час боротьби за мʼяч відбувся контакт з суперником, який призвів до вигину внутрішньої частини коліна. Футболіст одразу відчув дискомфорт і чітко локалізував проблему.

Циганков намагався продовжити гру, але після бігу зі зміною напрямку попросив заміну. Біг зі зміною напрямку руху є типовим тестом на функцію медіальної звʼязки. Після заміни лікарі поставили лід на ділянку медіальної звʼязки коліна.

Якщо говорити про терміни повернення, то навіть при мінімальному ушкодженні гравець потребує мінімум місяць на відновлення. Перша гра проти Боснії вже через 11 днів.

Схожий кейс з ідентичною травмою трапився з Трентом, якого лікарі підпустили до ігор вже після трьох тижнів, що призвело до рецидиву та вильоту мінімум на 2 місяці. Є надія, що травма виявиться несерйозною, але дуже мало шансів, що гравець зможе домогти збірній без шкоди для свого здоровʼя", - розповів Дмитро Бабелюк.

Збірна України може втратити Циганкова на матч з БіГ за вихід на Євро-2024 1

Циганков пошкодив медіальну зв'язку коліна

Тренер Жирони Мічел також висловився, щодо травми українця. Циганкова дуже цінують в Жироні та сподіваються, що з ним не сталося нічого серйозного.

"Щодо травми Циганкова. Ми насправді дуже сподіваємося, що там нічого серйозного.
Перше обстеження ми провели, у нього проблема з коліном, але доведеться почекати, щоб дізнатися деталі", - розповів Мічел.

Перемога дозволила Жироні обійти Барселону в турнірній таблиці та повернути 2 місце. Відставання від Реала становить 4 очки. Однак "вершкові", ще не грали матч у рамках 28-го туру Ла Ліги.

Раніше Інформатор розповідав, що юнацька збірна України наблизилася до виходу на чемпіонат Європи. Також ми повідомляли, як Ворскла перемогою відсвяткувала свій ювілей. Полтавська команда перемогла Чорноморець.