Чемпіонат Європи з футболу 2024: Бельгія перемогла Румунію і тепер усі команди мають по три очки

Євро-2024 Бельгія Румунія
Збірна Бельгії покарала кривдника України на Євро-2024. Фото: Gettyimages.com

На чемпіонаті Європи-2024 дограли матчі другого туру групового етапу. Збірна Португалії розгромила команду Туреччини та оформила вихід до плей-офф. Два дні тому те ж саме зробила і збірна Іспанії. Інформатор підбиває підсумки дев'ятого ігрового дня на Євро-2024.

Грузія здобула перше очко на Євро

Збірна Грузії, яка викликала чимало симпатій у першому турі проти Туреччини, цього разу зіграла внічию із командою Чехії. Підопічні Віллі Саньоля вийшли вперед наприкінці першого тайму, коли відзначився Жорж Мікаутадзе. Чехія зрівняла рахунок вже по перерві. Це Патрік Шик забив ювілейний, 20-й гол за національну збірну.

Утім, за 10 хвилин форвард зазнав травми і залишив поле. Висока ймовірність того, що Євро-2024 для найкращого голеадора попереднього турніру (на Євро-2020 Шик забив 5 голів) вже завершено. А найкращим гравцем матчу став воротар збірної Грузії Гіогрі Мамардашвілі, який зробив 10 сейвів.

"Я хотів би привітати Грузію та її тренера Віллі Саньоля з здобуттям очка. Обидві команди провели видовищну гру для вболівальників; була чудова атмосфера. Ми домінували в грі, але не змогли забити другий гол. Двадцять шість спроб говорять самі за себе. Треба визнати, що ми раді, що наші суперники не реалізували свій шанс на контратаці на останній хвилині", - сказав після матчу головний тренер збірної Чехії Іван Гашек, слова якого наводить UEFA.

Стартові склади:

Євро-2024, день 9: Португалія вийшла до плейоф з новим досягненням Роналду 1

Євро-2024. Груповий етап. 2-й тур. Група F.

Стадіон: Volksparkstadion, Гамбург

Арбітр: Даніель Зіберт (Німеччина)

Грузія - Чехія - 1:1 (1:0; 0:1)

Голи: 1:0, Мікаутадзе, 45; 1:1, Шик, 58.

Португалія стала третьою збірною у плей-офф Євро-2024

В іншому матчі групи F Португалія розтрощила Туреччину. Вже на 21-й хвилині рахунок відкрив Бернарду Сілва. За вісім хвилин атака португальської команди завершилася автоголом Акайдіна. По перерві підопічні Роберто Мартінеса організували чергову швидку атаку, яка завершилася виходом Кріштіану Роналду та Бруну Фернандеша один на один із воротарем турків Байіндиром. Роналду не став бити сам, а віддав результативну передачу на партнера.

До речі, зробив це Роналду недарма. Цей асист став для нього сьомим на чемпіонатах Європи. Тепер це історичне досягнення, адже у фінальних частинах Євро ще ніхто не віддавав стільки гольових передач. Раніше Роналду ділив перше місце за цим показником із представником Чехії Карлом Поборськи, який виступав за збірну Чехії з 1994 по 2006 роки. За цей час Карел встиг зіграти на трьох чемпіонатах Європи: 1996, 2000 та 2004.

Стартові склади

Євро-2024, день 9: Португалія вийшла до плейоф з новим досягненням Роналду 2

Стадіон: Сігнал Ідуна Парк, Дортмунд

Туреччина - Португалія - 0:3 (0:2; 0:1)

Голи: Бернарду Сілва, 21; автогол, Акайдин, 29; Бруну Фернандеш, 56.

Турнірна таблиця групи F

За підсумками двох матчів Португалія набрала шість очок та посіла перше місце. Окрім того, що Кріштіану Роналду та партнери вже точно гратимуть у плей-офф, вони фінішують першими, як би не завершилися матчі третього туру. Річ у тім, що Туреччина має три очки, а при рівності очок у груповому етапі в першу чергу враховуються особисті зустрічі. Сьогоднішній результат 3:0 надає Португалії перевагу над Туреччиною у випадку рівності очок.

Чехія та Грузія мають по одному пункту. В останньому турі Грузія гратиме проти Португалії, а Чехія зустрінеться із Туреччиною. Шанси на продовження боротьби у цій групі мають усі команди.

Євро-2024, день 9: В групі України всі набрали по 3 очки і закрутили шалену інтригу 3

Бельгія впоралася із Румунією

Після матчів першого туру комусь здавалося, що Бельгія не такий вже явний фаворит у матчі із Румунією. Але Де Брюйне та компанія вже в дебюті гри скасували ці сумніви. Юрі Тілеманс на другій хвилині вивів свою команду вперед. Другий м'яч у ворота румунів забив Кевін Де Брюйне під завісу матчу.

Євро-2024. Груповий етап. 2-й тур. Група E.

Стадіон: RheinEnergieStadion, Кельн

Арбітр: Шимон Марчиняк (Польща)

Бельгія - Румунія - 2:0 (1:0; 1:0)

Голи: Тілеманс, 2; Де Брюйне, 80.

Турнірна таблиця групи E

Ситуація у групі збірної України найзаплутаніша на Євро-2024. Річ у тім, що в останньому турі команді Сергія Реброва потрібно не програти збірній Бельгії в очній зустрічі. Поразка позбавляє нас шансів на вихід до плей-офф, бо станом на зараз збірна України посідає останнє місце в групі через різницю забитих та пропущених м'ячів (2-4). Нічия із бельгійцями залишає шанс на третє місце, але тоді треба дивитися на матчі в інших групах. Теоретично зберігається шанс потрапити до четвірки найкращих команд, які посядуть треті місця за підсумками групового етапу.

Перемога України над Бельгією гарантує команді Реброва вихід до плей-офф. Ще один сценарій, який нас не влаштовує: усі команди у групі E грають внічию. В такому випадку, Україна залишається останньою.

Раніше Інформатор розповідав, що сербські фанати на Євро-2024 викинули з потягу темношкірого вболівальника. Хлопець не розгубився та дав гідну відсіч кривдникам. А під час матчу Словенія - Сербія коментатор Megogo назвав балканську різанину "веселими речима"

А у цьому відео пригадуємо найцікавіші факти з першого туру Євро 2024. Кріштіану Роналду встановив чергове досягнення, а Ламін Ямал поділився, як суміщати Євро-2024 із навчанням в школі. Не забудьте поділитися своєю думкою у коментарях.