Євро-2024: Англія врятувалась у грі зі Словаччиною, Іспанія здолала Сакартвело

На Євро-2024 відбулися чергові матчі 1/8 фіналу, Англія перемогла Словачинну - 2:1, а Іспанія Грузію - 4:1

Іспанія, Англія
Іспанія та Англія крокують далі. Фото: UEFA

На полях Німеччини відбулися матчі 1/8 фіналу Євро-2024, які пройшли у неділю, 30 червня. Збірна Англії вирвала перемогу у Словаччини. Водночас Іспанія на класі здолала сенсаційну Грузію.

Словаки були за крок до сенсації

Попри те, що Англія вважалась явним фаворитом, рахунок у грі відкрили словаки. На 26-й хвилині відзначився Іван Шранц. Він зміг продертись в карний майданчик англійців та пробити в кут воріт. Водночас збірна Англії грою не вражала та в першому таймі завдала 0 ударів у ствір.

На початку другої половини забив Фоден, однак реф зафіксував офсайд. Важка гра для обох збірних продовжувалася далі. Англійці намагалися створювати моменти, однак вони були однотипні, в свою чергу словаки вигравали багато боротьби. Лише на 90+5-й хвилині Джуд Беллінгем неймовірним ударом боковими ножницями зрівняв рахунок та перевів гру в овертайми.

На початку першого овертайму відзначився Кейн та вивів Трьох Левів вперед. Згодом словаки намагалися відігратись, вибігали в атаки, однак усе марно. Англія врятувалась і крокує далі.

"Хлопці відіграли свою роль. Це наш командний дух. Це дозволило нам перемогти. Як для молодої команди, ми продемонстрували велику витримку", - сказав після гри тренер Англії Гарет Саутгейт.

• Англія - Словаччина - 2:1

Голи: Шранц (26) Беллінгем (90+5), Кейн (91).

Стартовий склад Англії: Пікфорд, Волкер, Стоунз, Гехі, Тріпп'єр, Майну, Райс, Беллінгем, Фоден, Сака, Кейн.

Стартовий склад Словаччини: Дубравка, Пекарік, Вавро, Шкріньяр, Ганцко, Куцка, Лоботка, Дуда, Шранц, Стрелец, Гараслін.

Фурія Роха виявилась сильнішою за Сакартвело

В іншому матчі 1/8 зустрілись Іспанія та Грузія. Попри первагу Іспанії, грузини на 18-й хвилині повели у рахунку. У свої ворота м'яч зрізав Ле Норман. Проте ще до кінця першого тайму Іспанія зрівняла, на 39-й хвилині забив Родрі.

На початку другого тайму Фурія Роха вийшла вперед, Руїс вдало замкнув навіс Ламіна Ямала. Згодом в черговій атаці відзначився Вільямс. А за декілька хвилин розгром довершив Ольмо. Іспанія перемогла на класі, проте грузини заслуговують на величезну повагу за свою віддачу та гру серцем, між іншим, на першому Євро в історії.

• Іспанія - Грузія 4:1

Голи: Ле Норман (а/г, 18), Родрі (39), Руїс (51), Вільямс (75), Ольмо, 83.

Стартовий склад Грузії: Мамардашвілі, Какабадзе, Гвелесіані, Кашія, Двалі Лохошвілі, Чакветадзе, Кочорашвілі, Кітеїшвілі, Кварацхелія, Мікаутадзе.

Стартовий склад Іспанії: Сімон, Карвахаль, Ле Норман, Ляпорт, Кукурелья, Родрі, Педрі, Руїс, Ямал, Ніко Вільямс, Мората.

Нагадаємо, що в в 1/4 фіналу Англія зіграє проти Швейцарії. Водночас Іспанія зустрінеться з господарем Євро - Бундестім.

Інформатор проаналізував групову стадію ЧЄ-2024

На Євро-2024 завершився груповий етап. Впродовж цієї стадії відбулось багато захоплюючих подій, а футболісти встановили кілька рекордів. У цьому відео ми детально розглянули ключові моменти та цікаві факти групового етапу Євро-2024. Дізнайтеся, як збірна Грузії здолала Португалію. Дивіться до кінця, щоб не пропустити жодної деталі, та підписуйтесь на наш канал для перегляду ще більше захоплюючого контенту!

Проєкт Інформатора та України на часі

Раніше Інформатор розповідав, що гравець Данії назвав безумними арбітра та правила UEFA. Також ми повідомляли, що Італія шаленіє після фіаско на Євро-2024 і вимагає відставки Спалетті.