Швейцарія вбила Італію: Європа чекає на нового чемпіона

На чемпіонаті Європи сталася перша гучна сенсація, Швейцарія в плейоф обіграла чинних чемпіонів Європи, збірну Італії, з рахунком 2:0

Швейцарія Італія Доннарума Євро-2024
Збірна Швейцарії засмутила Доннаруму Фото UEFA

На чемпіонаті Європи відбувся перший матч 1/8 фіналу. У Берліні збірна Швейцарії виграла у збірної Італії з рахунком 2:0. Таким чином, у Європи буде новий футбольний чемпіон. Як би там, Лучано Спалетті не шукав би щурів у своєму штабі.

Піцца блискуче програла фондю

В першому матчі плейоф зустрічались Швейцарія та Італія. Чемпіони Європи італійці були не схожі самі на себе. Гра завершилася феноменально.

Стартові склади

Євро-2024, плейоф: піцца програла фондю, а сосиски випили пиво 1

Гра з початку пішла не за сценарієм чинних чемпіонів Європи. Швейцарці грали агресивніше та досить впевнено контролювали гру. Італія була не схожа сама на себе.

На 37 хвилині стався перший гол. Варгас виконав ювелірну флангову подачу у центр карного майданчика. І Фройлер завдав нищівного удару. М'яч від ноги Доннарумми зрикошетив у ближній кут воріт.

А на 46 хвилині автор першого асисту теж "розписався" у воротах італійців. Рубен Варгас класно закрутив у дальню дев'ятку. На 83 хвилині Стівен Цубер міг поставити крапку під вироком для Італії, але м'яч якимось дивом не залетів у ворота.

Всі атаки Італії, мали скоріш за все натяк на атаки. Скуадра адзурра була ніяка. За Спалеттті, коли його вихоплювала камера ТV, було важко спостерігати. Скоріш за все він сам не до кінця розумів, що коїться на полі.

Євро-2024. Перший матч 1/8

Стадіон: Olympiastadion, Берлін

Арбітр: Шимон Марциняк (Польща)

Швейцарія - Італія - 2:0 (1:0; 2:0)

Гол: Фройлер - 1:0, 37 хв.,  46 - Варгас, 2:0.

Швейцарію лишається лишень привітати з перемогою. В наступному раунді Євро-2024 команда сироварів зустрінеться з переможцем двобою Англія - Словаччина. А за кого в цьому матчі будуть вболівати фанати України, мабуть, казати не треба. Англія - уперед!

Чемпіони визнали поразку по-чемпіонські

Капітан Італії Джанлуіджі Доннарума відразу після фінального свистка був відвертим. Він був в шоці. Мабуть, й тому, його перші слова були справжніми.

"Це дуже болісно... Як вилітати так... Ми перепрошуємо кожному. Сьогодні ми розчарували всіх, а вони (Швейцарія) чесно вибороли перемогу.

Нам було важко весь матч, особливо у першому таймі ми втрачали дуже багато м'ячів, залишали їм дуже багато простору. Це було важко. У першому таймі ми грали погано, вони постійно володіли м'ячем. Ми мали розпочати добре другу половину, але відразу ж пропустили. Потрібно це прийняти, ми розчарували всіх".