Результати 1/8 фіналу Євро-2024 Франція - Бельгія, Португалія - Словенія: Роналду довів матір до сліз

На ЧЄ-2024 відбулися два поєдинки 1/8 фіналу, які пройшли у понеділок, 1 липня, Франція перемогла Бельгію, Португалія здолала Словенію

Кріштіану Роналду, Ян Облак
Роналду не забив пенальті Облаку та довів мати до сліз. Фото: Gettyimages.com

На Євро-2024 промайнули ще два матчі 1/8 фіналу. Франція мінімально здолала Бельгію - 1:0. А Португалія у дуже драматичному матчі пройшла Словенію у серії пенальті. Кріштіану Роналду не забив одинадцятиметровий в основний час, чим довів матір до сліз.

Пан автогол допоміг Ле Бльо пройти далі

У першому матчі 1/8 фіналу Франція зустрілась з Бельгією. Попри цікаву вивіску, команди моментами не вражали. Звісно французи били більше, однак у ствір влучали рідко.

У другому таймі тягуча та важка гра продовжилась. Франція більше володіла м'ячем, водночас Бельгія намагалась грати на контратаках. Вирішальний момент стався на 85-й хвилині, коли після чи то прострілу, чи то удару Рандала Коло-Муані круглого у свої ворота зрізав захисник Ян Вертонген.

• Франція - Бельгія 1:0

Гол: Вертонген, (85, а/г)

Стартовий склад Франції: Меньян, Кунде, Упамекано, Саліба, Ернандес, Тчуамені, Канте, Рабьо, Грізманн, Тюрам, Мбаппе.

Стартовий склад Бельгії: Кастелс, Вертонгем, Кастань, Фас, Теат, Онана, Доку, де Брейне, Опенда, Карраско, Лукаку.

Португалія пройшла Словенію, попри сльози сімейства Роналду

В іншому матчі 1/8 сталася справжня драматургія. Португалія у ролі фаворита більше володіла м'ячем, проте словенці чудово та дуже організовано грали в захисті. Таким чином, основний час гри закінчився за рахунку - 0:0

В овертаймах почалося найцікавіше. Наприкінці першого додаткового тайму рефері призначив пенальті у ворота Словенії. Виконувати взявся Роналду, однак неймовірний Ян Облак парирував удар. Після цього сейву мати КріРо не стримала сліз, як, власне, і сам Роналду.

Сльози мами Роналду

У другому овертаймі супермомент виник у Словенії. Беньямін Шешко скористався помилкою Пепе, вийшов віч-на-віч з кіпером. Однак Діогу Кошта врятував.

Гра перейшла у серію пенальті. Героєм, якої став Діогу Кошта, він парирував три удари словенців. У свою чергу португальці забили всі свої одинадцятиметрові, зокрема, й Роналду.

Також тут слід зазначити, що тренером кіперів у Португалії працює легендарний Рікардо. Він на ЧЄ-2004 без рукавичок виграв серію пенальті проти Англії. А на ЧС-2006 знову відбив 3 пенальті - і, до речі, також проти англійців.

"Це чудові емоції. Це була важка гра, ми знали, що вони збираються зробити, і вони зробили це добре. Мені вдалося бути сконцентрованим всю гру і я дочекався свого шансу, щоб допомогти команді", - сказав після гри кіпер Португалії Кошта.

• Португалія - Словенія 0:0 (3:0 в серії пенальті)

Стартовий склад Португалії: Кошта, Канселу, Діаш, Пепе, Мендеш, Бруну Фернандеш, Палінья, Вітінья, Бернанду Сілва, Роналду, Леау

Стартовий склад Словенії: Облак, Балковец, Бійол, Дркушич, Корнічнік, Млакар, Елснік, Гнезда Черін, Стоянович, Шешко, Шпорар.

Нагадаємо, що в 1/4 фіналу Португалія зіграє проти Франції. Матч відбудеться у п'ятницю, 5 липня.