Президент UEFA Чеферін презирливо та гидливо назвав Суперлігу мертвою

Читать на русском

Александр Чеферін вважає Суперлігу мертвою

Читать на русском
Александр Чеферін
Проєкт Суперліги знову потурбував Александра Чеферіна. Фото: UEFA.

Александр Чеферін вважає Суперлігу мертвою

Очільник UEFA Александр Чеферін знову негативно висловився з приводу створення Суперліги. Раніше суд ЄС, офіційно визнав санкції FIFA та UEFA проти Ліги неправомірними. Проте Чеферін вважає, що все-одно ніхто з клубів не братиме участь в скандальному проекті.

В інтерв'ю для The Telegraph Чеферін знову розкритикував діяльність відновленної Суперліги. Для нього проєкт і надалі залишається "мертвим".

"Мені важливо і приємно знати, що вся свідома футбольна спільнота не бере в цьому участь. Ніякий суд не зможе змусити футбольний світ брати участь у цьому дурному змаганні. Ніхто і ніколи!

Особисто я, як і раніше, наполягаю на тому, що цього ніколи не станеться, тому що це зруйнує футбол. І ми цього не допустимо - ніхто з футболу цього не допустить. Футбол не можна купити. Футбол навіть образливо так довго пов'язувати з цим явищем. Для мене ця історія закінчилася. І для футбольної спільноти все давно закінчено", - заявив Александр Чеферін.

На тлі слів Чеферіна, про те що Суперліга "мертва" і ніхто в ній не прийматиме участь, висловився генеральний секретар Суперліги Анас Лаграрі. Він здивував своєю заявою футбольну спільноту. За його словами близько двадцяти клубів дуже вмотивовані проектом.

"Я не хочу називати клуби, тому що не хочу їх підставляти. Але після рішення суду ми розмовляли близько з 50-ти різними клубами. Близько двадцяти з них дуже, дуже вмотивовані проєктом. Ми маємо достатню кількість клубів, що вже розпочати змагання" - сказав Анас Лаграрі в коментарі  El Espanol.

Анас Лаграрі також заявив, що деякі клуби вже дали згоду, але офіційно поки виступають проти проведення Суперліги. Це вони роблять заради своєї безпеки.

"Один клуб, який вже дав свою згоду, але опублікував заяву, щоб позиціювати себе проти Суперліги, сказав нам: "Це точно так само, як коли ви затверджуєте тренера на роботі, а потім звільняєте його через кілька тижнів", - заявив генеральний секретар Суперліги.

Як з'явилась скандальна Суперліга?

В квітні 2021-го року, тринадцять світових грандів на чолі з президентом Реалу Флорентіно Пересом сколихнули футбольний світ заявою про створення Суперліги. Про це вони повідомили напередодні засідання Виконавчого комітету UEFA. 

Клуби, які вважаються засновниками Суперліги:

  • Арсенал (Лондон)
  • Ліверпуль
  • Манчестер Сіті
  • Манчестер Юнайтед
  • Тоттенгем Готспур
  • Челсі
  • Інтер
  • Мілан
  • Ювентус
  • Атлетіко (Мадрид)
  • Барселона
  • Реал Мадрид

Повідомлення про заснування Суперліги викликало просто шалене цунамі критики з боку UEFA та футбольних асоціацій. Клуби-засновники опинились під тотальним нищівним вогнем. UEFA пригрозив виключити учасників Суперліги з усіх турнірів під своєю егідою, а гравцям суперліговських клубів могли б заборонити грати за свої національні збірні.

Така жорстока реакція швидко придушила проект нових змагань. 20 квітня 2021 року, всі англійські клуби, а наступного дня ще й італійські та Атлетіко Мадрид вийшли зі складу співзасновників. Після цього турнір під назвою Європейська Суперліга оголосив про призупинення, щоб переглянути ще раз формат та умови турніру.

Що обурило футбольну спільноту?

На перший, погляд, це було б щось нове для європейського футболу. Проте формат турніру виключав з гри маленькі та не дуже популярні клуби.

За форматом турніру клуби-засновники мали б ділитись на дві групи та грати між собою матчі на виїзді та дома. Потім до чвертьфіналу потрапляли по три найкращі команди з кожної групи і далі все як у Лізі Чемпіонів. Але засновники, забули про інші клуби, забули про головну перевагу футболу над іншими іграми, вони забули про його доступність, вони не звернули увагу на величезну кількість вболівальників, які підтримують середні європейські клуби та живуть з надією на диво в матчі з грандами. 

Як історія пішла далі?

Попри всебічну критику, засновники Суперліги звернулись до суду ЄС, бо вважали санкції та погрози UEFA незаконними. І ось у четвер, 21 грудня 2023 року, Суд ЄС ухвалив рішення на користь Суперліги та проти FIFA i UEFA, визнав їх монополістами на проведення світових і європейських турнірів, які зловживають своїм становищем.

В свою чергу засновники Суперліги, прийняли критику та переробили формат турнір, збільшивши його до 64-ох команд.

"Проект Суперліга передбачає участь 64-ох команд, які поділять на 3 дивізіони.На перший сезон 2025/26 клуби відберуть на основі індексу прозорих критеріїв, заснованих на результатах. Проєкт повністю сумісний із національними змаганнями і відкритий для всіх" - заявили представники Суперліги.

 За кого українські клуби?

На початку історії Суперліги, а саме 20-го квітня 2021-го року, показовою стала, реакція президента київського Динамо Ігоря Суркіса. Він абсолютно негативно поставився до цієї історії.

"На мою думку, це чергова спроба великих клубів поставити свої інтереси понад інтереси європейського і всього світового футболу. Водночас хотів би нагадати, що дискусії про створення Суперліги тривають давно – починаючи з кінця 90-х років. Всі спроби створити Суперлігу залишалися безуспішними" - заявив Ігор Суркіс.

Чеферін жорстоко вилаявся на Суперлігу 1

 Українські гранди проти Суперліги

Після реінкарнації Суперліги показовою стала вже реакція іншого українського гранду. Донецький Шахтар не довіряє засновникам Суперліги.

"Шахтар бере до уваги рішення Європейського Суду у справі ЄСЛ, яке жодним чином не підтримує будь-який так званий проект Суперліги.

Як клуб, ми на 100% прагнемо працювати через Асоціацію європейських клубів (ECA) разом з іншими європейськими клубами, щоб підтримувати цінності, які визначають європейський футбол. Цього можна досягти лише завдяки тісному партнерству ECA з УЄФА" - йшлось в заяві українського клубу.

Інформатор пильно стежив за відновленням скандального проєкту та за його переговорами з клубами.

Окрім цього Інформатор детально розібрав проєкт Суперліги та визначив всі його переваги і недоліки. Ми навіть розібрались, яким боком до проекту залучився Минай.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.