Організатори турніру поки розкидаються гучними заявами
Чим більше часу минає від переможного для Суперліги суду, тим більше спливає нових деталей. Реал та Барселона намагаються його захищати по всьому футбольному світу, який стає проти турніру. Чи не стає?
Інформатор розібрався в проблемі, та навіть вияснив, яким боком сюди долучився ще й Минай.
Після рішення Євросуду від 21 грудня, який легалізував сумнівний проект, пролунала супергучна заява директора Суперліги Бернда Райхарта. Він сказав, що турнір легко знайде 64 команди. Та й сама заява дуже зухвала:
"Суперліга відбудеться, і до моменту її запуску будуть охочі брати участь. Ми хочемо далі розвивати свою пропозицію, адже тепер клуби можуть не боятися санкцій", - наголосив функціонер.
Цікаво, як буде виглядати фінальний перелік команд, адже там не буде Англії та майже всієї Іспанії - відмова зафіксована на рівні федерацій. Із топових футбольних країн ще проти такі клуби - Баварія, Баєр, Селтік, Феєнорд, Дженоа… А Жирона навіть натякнула: заробляйте свої мегакошти на полі.
Отже поки це виглядає як мегатурнір для двох - Реалу та Барси. Та водночас, наполегливості організаторів можна лише позаздрити: вони зробили англійцям повторну пропозицію.
#EarnItOnThePitch https://t.co/9PiriD8hXK
— Girona FC (@GironaFC) December 21, 2023
Своє слово сказали і фінансові мастодонти футбольного світу. The Telegraph пише, що Суверенний фонд Саудівської Аравії не планує вкладати гроші в будь-який з проєктів Суперліги. Шейхи проаналізували ризики - та вирішили інвестувати у власну лігу, а також займатися розвитком Ньюкасла. Ця виглядає як ідея здорової людини, адже саудити вклали чимало грошей у запрошення світових зірок та просування свого чемпіонату. Але з цим в них поки не дуже виходить.
Додамо ще інформацію від Marca - UEFA нібито може виключити аж десять команд із ЛЧ. Першою в переліку йде Барселона з її критичним фінансовим станом, а також - Манчестер Сіті, Мілан та ПСЖ, до яких питання виникають через недотримання фінансового фейр-плей. Чи підштовхне їх бан у ЛЧ мінімум на два роки доєднатися до Суперліги Переса?
Суперліга ще й повниться мемами. Італійська Пескара з 3-го дивізіону заявила, що не отримувала запрошень, тому не буде грати на турнірі. Гумором торкнулися й України: Шахтар і Карпати відмовилися від участі в турнірі, а фанати у мережі почали закидати відбір туди для Минаю. Наче це допоможе закарпатцям заробити грошей на освітлення для стадіону.
We join the clubs that have already spoken out against the Super League and its participation. Our goal is solely the UPL 🇺🇦 https://t.co/q0rm0HrUba
— ФК Карпати Львів (@KarpatyLvivFC) December 21, 2023
Але спробуймо проаналізувати все, що нам відомо та виокремити головне: чи піде Суперліга на користь глядачам та футбольному суспільству?
Безкоштовний показ. Ну хто з нас не думав про те, нащо платити гроші за спорт? Рано чи пізно ми приходимо до певної сторони в цьому питанні, але тих, хто захоче подивитися гру топових клубів за "Велике спасибі" знайдеться чимало. Водночас, виникає питання до тих, хто буде ці матчі транслювати за межами країни виробництва. Бо іспанці зможуть оплатити роботу операторів та режисерів на стадіоні, а от коментатори в Україні? Адже контент, який вони обслуговуватимуть, буде неоплаченим глядачем. Залежить і від того, кого ж дивитися будемо?
Багатоліговість. На презентації Суперліги повідомили її формат: це еліта у вигляді 16 команд, ще 16 команд другого рангу та третя за силою ліга на 32 команди. Кожна зіграє по чотирнадцять матчів, потім буде етап плей-оф із підвищенням чи пониженням. Така собі копія єврокубків.
Широке охоплення. Обиратимуться клуби на основі їх рейтингу, а якщо умовний Брейдаблік потрапить у третю лігу та дійде до першої - це буде фурор і для турніру, і для клубу. Саме через плей-оф зможуть оновлюватися по два учасники топ-ліг. Остання (блакитна) ліга матиме найбільше оновлення - щороку майже всі команди будуть нові. А ще організатори обіцяють таку ж структуру і для жіночого футболу, в якого серед міжнародних турнірів існує тільки ЛЧ.
Копія єврокубків. Поки формат розподілення та гри дуже нагадує поточні єврокубки, тільки що матчів буде більше. В такому випадку, Суперліга потіснить звичні нам єврокубки та навіть новостворену Лігу Конференцій, завдяки якій чимало країн зі слабким футболом отримали шанс на виступи за межами держав. Є, звісно, варіант, за якого Суперліга існуватиме паралельно із єврокубками. Та уявіть собі календар із таким щільним графіком? І як тоді каратимуть (чи ні) клуби, які в ще не згаданих лігах пройдуть відбір до одного з турнірів?
І хто взагалі думав про футболістів? Травматичність цього сезону просто вражає: той же Реал втратив ледь не всю основу захисту, лазарет Ньюкасла міг би заявитися на Чемпіоншип та вийти в АПЛ. І це ми ще не бачили нову ЛЧ, де замість груп буде 8 матчів. Додайте сюди внутрішні турніри, виклики до збірних, виставкові та товариські ігри… Як молодий Педрі, відбігати рік без перерви на каву вікові футболісти не зможуть. А якщо врахувати, що ламаються не такі й "старі" гравці - це найбільший мінус додаткового турніру.
А тепер найцікавіше: нам треба дочекатися нового формату Ліги Чемпіонів. Бо ширяться чутки, що швейцарська система вб’є зацікавленість до ЛЧ, а відсутність переходів між турнірами буде болючою для тих, хто втратить додаткові кошти за так званий "другий шанс".
Ключових дат поки немає, але відзначимо лютий, коли UEFA вирішуватиме з баном за фінансовий фейр-плей, а також осінь, коли почнеться нова ЛЧ і драми для учасників буде більше.
Ну й обережно додамо сезон 25/26 - подейкують, саме тоді Перес і компанія готують старт свого проєкту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.