Шевченко одностайно став новим президентом УАФ і назвав свою програму з 9 пунктів

Читать на русском

Андрій Шевченко замінив свого кума Андрія Павелка на посаді президента УАФ. Фото: Андрій Шевченко

Читать на русском
Андрій Шевченко, Андрій Павелко
Шевченко замінив на посаді Андрія Павелка, який знаходиться у СІЗО та підозрюється у відмиванні грошей

Андрій Шевченко замінив свого кума Андрія Павелка на посаді президента УАФ. Фото: Андрій Шевченко

Колишній тренер національної збірної Андрій Шевченко став новим президентом Української асоціації футболу. Відповідне рішення було прийняте делегатами УАФ на позачерговому Конгресі в Києві, 25 січня. Всі присутні члени УАФ одностайно обрали Шевченка на посаду очільника. 

Легендарний український футболіст був єдиним кандидатом на пост очільника УАФ. Шевченка за місяць до виборів висунули на посаду голови усі постійні члени вищого українського футбольного органу. Згодом і сам Шевченко підтвердив свої плани, щодо майбутньої кар'єри футбольного функціонера.

Під час виборів "за" Шевченка проголосували 93 члена УАФ, "проти" - 0. Але не голосував тільки один делегат і це був сам Андрій Шевченко.

На посаді боса УАФ Андрій Шевченко замінить свого кума, сумнозвісного Андрія Павелка. Під час засідання конгресу делегатам було зачитано текст "листа Павелка".

"Шановні колеги, звертаюся до вас з приводу позачергового Конгресу УАФ. Як мені стало відомо, Конгрес було призначено на 25 січня 2024 року. До порядку денного внесено питання обрання президента УАФ, першого віцепрезидента, віцепрезидентів, членів виконкому тощо. Однак, наразі я не можу брати участь у засіданні Конгресу. Я штучно позбавлений можливості реалізовувати свої права.

Я хочу нагадати, що я є президентом УАФ. І щиро вдячний кожному за підтримку та довіру, яку ви мені надали та надаєте на цій посаді. У зв’язку з тим, що не можу особисто звернутися до вас, прошу дотримуватися Статуту УАФ, УЄФА, ФІФА та Закону України і діяти в інтересах нашого футболу" - написав в листі ув'язненний.

Андрій Павелко обіймав посаду очільника УАФ з 2015 року. З червня минулого року він перебуває під вартою без права внесення застави.

Хто увійде до команди Шевченка?

Новий очільник УАФ запропонував зменшити кількість складу президії УАФ – обрати 1 першого віцепрезидента та 2 віцепрезидентів. Це рішення майже одностайно підтримали делегати. 89 голосів – "за", 2 – утрималися, 3 – не голосували.

Першим віцепрезидентом УАФ став Павло Бойчук, а віцепрезидентами – Сергій Ребров та Олександр Шевченко. Якщо по  Реброву все зрозуміло, все ж це легенда українського футболу та й ще і тренер збірної, то ім'я Павла Бойчука та Олександра Шевченка незнайоме пересічному українському вболівальнику. 

Посаду своєї правої руки Павла Бойчука, новий голова УАФ пояснив його професіоналізмом. Андрій Шевченко розповів також, що у першого заступника буде багато роботи.

"Я дуже давно знаю Павла. Він гарний юрист, це людина буде брати відповідальність за дуже багато речей", – заявив Шевченко.

Тезка ж президента УАФ, в свою чергу, президент Львівської обласної асоціації футболу. Він давно знаходиться в гарних відносинах з Андрієм Шевченком.

Раніше президія організації налічувала - 6 перших віцепрезидентів та 8 віцепрезидентів УАФ. Рішення, щодо зміни президії, має розгрузити та вдосконалити роботу асоціацію.

Що буде в програмі нового президента?

Новий голова УАФ презентував власну програму подальшого розвитку українського футболу. Андрій Шевченко схематично змалював головні засади на яких буде будувати свою діяльність. Ось ці дев'ять пунктів.

1. Прозорість
2. Цифровізація
3. Підготовка спеціалістів
4. Розвиток збірних
5. Співпраця з клубами
6. Реформа арбітражу
7. Посттравматичне відновлення
8. Ефективний маркетинг
9. Міжнародне співробітництво.

Як Павелко попав за ґрати?

В лютому минулого року колишнього очільника УАФ відсторонили від посади керівника організації. А вже у червні кинули під варту. Арешт Павелка стосувався справи будівництва заводу з виробництва штучної трави, яке було відкрито ще у 2019 році. Його звинувачують у розкраданні коштів.

Також цьому гучному арешту передувало розслідування журналістів та подальший обшук в будинку Павелка, де з найекзотичнішого майна вболівальників вразила "колекція взуття з крокодилячої шкіри" та стиль ремонту наче скопійований у президента-втікача Януковича.

В УАФ певним чином реагували на арешт Павелка. Дії правоохоронців називали протиправними та оперували статутом FIFA та UEFA, який вимагав невтручання "третіх сторін" в справи організацій. Чиновники УАФ попереджували, що організації могла б загрожувати дискваліфікація.

Підтримували Павелка і відомі легенди футболу: Олег Блохін, Ігор Беланов та Анатолій Дем'яненко. Вони навіть приїздили до Львова з Києва, щоб підтримати чиновника.

Проте все ж легенди та друзі Павелка змирились з його арештом. Та також завітали на позачерговий конгрес УАФ. Олег Блохін навіть прокоментував свою подальшу долю в організації.

"Я не знаю. Я працював з Шевченком, як з футболістом. Це був чудовий досвід. На рахунок майбутнього я взагалі нічого не знаю. Як керівництво прийме рішення так і буде. Не від мене залежить" - заявив Блохін в комантарі Роману Бебеху.

Раніше Інформатор розповідав про реакцію Романа Зозулі на вибори очільника УАФ, де гравець звинуватив Офіс президента та Андрія Шевченка в несправедливості.

Також ми розповідали про зірок, які відвідали позачерговий Конгрес футбольної організації. Також ми згадували про позов Кучера в УАФ на свій колишній клуб. З усього виходить, що у Андрія Шевченко на новій посаді буде не просто багато, а дуже і дуже багато невдячної роботи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.