Гол Забарного допоміг Борнмуту здійснити фантастичний камбек в АПЛ

Український легіонер Борнмута Ілля Забарний 13 березня у матчі АПЛ відзначився голом, а його команда перемогла Лутон Таун з рахунком 4:3

Ілля Забарний, АПЛ
Ілля Забарний відкрив лік голам в АПЛ Фото: Gettyimages.com

Захисник англійського Борнмута та збірної України Ілля Забарний відзначився дебютним голом в чемпіонаті Англії. Знакова подія сталась у матчі Борнмут - Лутон Таун, який відбувся у середу, 13 березня. Господарі горіли 0:3, але змогли здійснити неймовірний камбек.

Борнмут перебуває серед середняків АПЛ. Лутон Таун знаходиться у зоні вильоту і намагається зачепитись за кожне очко. У першому таймі Борнмут грав першим номером, але отримав три м'ячі. Результативними стали три з чотирьох ударів Лутона.

Після перерви Борнмут кинувся героїчно рятувати ситуацію. І це команді вдалося. Початок камбеку поклав Соланке на 50-й хвилині. А на 62-й хвилині своїм дебютним голом в АПЛ відзначився Ілля Забарний. Українець виграв верхову боротьбу і спрямував м'яч у ворота. Гравець Лутона вибив, але арбітр показав, що гол все таки був. Семеньйо швидко зрівняв рахунок, а на 84-й хвилині він же приніс Борнмуту перемогу.

• Борнмут - Лутон Таун 4:3;
    Голи: Соланке, 50 Забарний, 62 Семеньйо, 64, 84 - Чонг, 9 Огбене, 31 Барклі, 45+1.

Борнмут: Нето, Сміт (Адамс, 71), Забарний, Мефам, Уаттара, Крісті (Гілл, 90+6), Кук, Семеньйо, Скотт (Таверньє, 46), Сіністерра (Унал, 46), Соланке (Біллінг, 90).

Лутон Таун: Камінські, Берк, Менгі, Хашіока (Раддок Мпанзу, 68), Каборе, Кларк, Барклі (Таунсенд, 88), Дауті, Огбене (Беррі, 88), Чонг (Вудроу, 74), Морріс.

Ілля забарний поділився радістю від дебютного голу. За матчем з трибун спостерігала родина футболіста. Можливо це додало 21-річному гравцю наснаги.

"Я не забиваю багато м'ячів, але хочу робити це якнайчастіше. Для мене важливо, що мої рідні тут. Це для них і для нашої країни, тому що я знаю, що мій народ спостерігає за мною і я дуже пишаюся тим, що є частиною своєї країни, я бажаю українцям всього найкращого.

Моя сім'я приїхала сюди минулого тижня у гості та була на стадіоні. Це дивовижно. Їм сподобалися ігри АПЛ. Після матчу вони сказали, що їм потрібно більше пігулок, бо це був великий стрес. Вони не так часто приходять на матчі, тож забити було чудово.

Незабаром буде дуже важлива для всіх українців гра проти Боснії та Герцеговини. Я зроблю все, що можу, бо нам потрібно виграти та потрапити на Євро”, - сказав наш легіонер.

Ілля Забарний став восьмим українцем, якому вдалося забити в АПЛ. До цього голами відзначались Сергій Ребров, Андрій Шевченко, Андрій Воронін, Андрій Ярмоленко, Віталій Миколенко, Михайло Мудрик та Олександр Зінченко. Найбільше голів, а саме десять, на рахунку теперішнього головного тренера збірної України Сергія Реброва.

Як Борнмут виступає у сезоні-2023/24

Після 28 матчів в активі у Борнмута 35 очок. Команда посідає тринадцяте місце в турнірній таблиці АПЛ. Відставання від зіркового Челсі – всього чотири бали.