Фіаско Мудрика і поперечка Довбика: як українські легіонери стартували у топ-чемпіонатах Європи

Артем Довбик дебютував за Рому, Ілля Забарний не відіграв на нуль за Борнмут

Мудрик Довбик
Михайло Мудрик спостерігав за Ман Сіті з лави запасних, а Артем Довбик не зміг засмутити Кальярі. Фото: Gettyimages.com

Відбулися матчі перших турів у топ-чемпіонатах Європи. Україна має широке представництво у провідних європейських футбольних турнірах. Зокрема, Анатолій Трубін отримав травму у матчі за Бенфіку. Як минули дебютні матчі українських футболістів за свої клуби - розповідаємо у цьому огляді.

Англія: полярні результати Мудрика та Зінченка

У чемпіонаті Англії нашу країну репрезентує чарівна четвірка: Михайло Мудрик у Челсі, Олександр Зінченко в Арсеналі, Віталій Миколенко в Евертоні та Ілля Забарний у Борнмуті. Усі вони мають різний настрій після першого туру найсильнішого національного чемпіонату у світі.

Мудрик та його Челсі волею жереба починали новий чемпіонат матчем проти Манчестер Сіті. Звісно, що ця подорож вийшла невдалою: Гвардіола та його хлопці завдали добрячої прочуханки лондонцям, хоч і виграли лише із рахунком 2:0. Долю матчу визначили голи Ерлінга Голанда та Матео Ковачича. Мудрик провів весь матч на лаві запасних.

А от Олександр Зінченко зіграв свій матч за Арсенал. Українець провів на поле 69 хвилин, а каноніри перемогли Вулвергемптон. Голи забивали Кай Гаверц та Букайо Сака. Таким чином, Арсенал за підсумками першого ігрового дня, крокує у верхній частині таблиці.

Ілля Забарний та його Борнмут новий чемпіонат почали із нічиєї з Ноттінгем Форрест. Команда українця пропустила у середині першого тайму: відзначився Вуд. Але Борнмут уникнув поразки, коли на 86-й хвилині Семеньо забив гол і приніс своїй команді одне очко. Ілля Забарний провів на поле весь матч.

Віталій Миколенко та його Евертон весь минулий сезон страждали через зняття очок. І тепер, коли з'явився шанс нарешті начисто пройти турнірну дистанцію, іриски почали його з гучної поразки від Брайтона. Українець відіграв весь матч, але зарадити у ситуаціях, коли забивали Мітома, Велбек та Адінгра, не зумів.

Довбик не забив у дебюті за Рому

Артем Довбик зіграв свій перший матч у футболці римського клубу. Команда Даніеле Де Россі зійшлася у двобої із Кальярі. Українець отримав місце в основному складі, але свій момент змарнував, влучивши у поперечку. Сам матч завершився нульовою нічиєю.

Циганков пропустив старт чемпіонату

Жирона у першому матчі нового чемпіонату Іспанії зіграла внічию із суперником Кривбасу по Лізі конференцій - Бетісом. Віктор Циганков через ушкодження у цьому матчі участі не брав. А Жирона і не виграла - матч завершився внічию 1:1. На гол Марка Бартри у дебюті матчу, минулорічна сенсація Ла Ліги відповіла голом Мішеуї у другому таймі.

Раніше Інформатор розповідав, що Ерлінг Голанд провів ювілейний матч за Манчестер Сіті проти Челсі Мудрика. У ньому норвезький футболіст відзначився голом. А у Мадриді сумно: Карло Анчелотті незадоволений Реалом, а вболівальники - Кіліаном Мбаппе.

А у цьому відео розповідаємо про найгучніші трансфери футбольного літа - 2024. Хто, куди та за скільки - у нашому короткому дайджесті. І не зупиняйтеся у бажанні написати якийсь коментар під цим відео.