ЧЄ-2024 з біатлону: лідер збірної України увійшов в топ-10 гонки переслідування

Європейська першість проходить у Словаччині

Дмитро Підручний
Дмитро Підручний мчить до фінішу

У гонці переслідування український біатлоніст Дмитро Підручний посів сьоме місце. Гонка відбулась в Брезно-Осрблі, у суботу, 27 січня. Спортсмени стартували згідно результатів, показаних у спринтерській гонці.

У Словаччині тривають змагання чемпіонату Європи з біатлону. У третій змагальний день відбулась чоловіча гонка переслідування.

Участь у гонці переслідування взяли чотири українські біатлоністи - Антон Дудченко, Артем Тищенко, Тарас Лесюк та Дмитро Підручний. Віталій Мандзин у спринтерській гонці посів найвище місце серед українців і мав стартувати дванадцятим, але на старт не вийшов. Не брав участі у змаганнях і чемпіон Європи у переслідуванні 2021 року Артем Прима, повідомляє Суспільне.

Дмитро Підручний вийшов на дистанцію першим з українських біатлоністів. Відставання від лідера Антонена Гігонна із Франції складало одну хвилину і 18 секунд.

Підручний чисто пройшов перші дві стрільби і піднявся на восьме місце. Дмитро припустився однієї помилки на третьому вогневому рубежі, але зміг вийти на шосту позицію. Однієї хиби Підручний припустився і на четвертій стрільбі, проте все ще йшов шостим. На дистанції Підручний втратив одну позицію і фінішував сьомим.

Антон Дудченко не закрив три мішені. В результаті він програв лідеру майже дві з половиною хвилини і посів 26-те місце.

Тарас Лесюк не закрив сім мішеней та став 39-м. Артем Тищенко з шістьома хибами у підсумковому протоколі зайняв 43-тю сходинку.

Переміг у гонці переслідування норвежець Ісак Фрей. Чемпіон у спринтерській гонці Антонен Гігонна став третім. Між ними розташувався Дмітрій Шамаєв, який представляє Румунію.

Євро-2024 з біатлону. Гонка переслідування (чоловіки)

• 1. Ісак Фрей (Норвегія, 1+0+0+2) 32:42.1 хвилини;
  • 2. Дмітрій Шамаєв (Румунія, 0+0+0+0) +12.3;
  • 3. Антонен Гігонна (Франція, 1+0+4+0) +26.0;
  • 7. Дмитро Підручний (Україна, 0+0+1+1) +1:10.1;
  • 26. Антон Дудченко (Україна, 0+1+2+0) +2:28.5;
  • 39. Тарас Лесюк (Україна, 1+2+2+2) +4:45.5;
  • 43. Артем Тищенко (Україна, 0+4+1+1) +5:10.3.

Де дивитись гонки ЧЄ-2024 з біатлону

В прямому ефірі гонки європейської першості транслюватимуть телеканал та сайт Суспільне Спорт. Трансляції можна переглянути і на регіональних каналах Суспільного мовлення.

Які гонки ще відбудуться на чемпіонаті Європи

Змагання чемпіонату Європи проходять у Словаччині з 24 по 28 січня. У програмі змагань залишились гонка переслідування у жінок, а також змішані естафети.

• Субота, 27 січня. 15:00. Гонка переслідування - жінки;
  • Неділя, 28 січня. 11:45. Змішана естафета;
  • Неділя, 28 січня. 15:00. Одиночна змішана естафета.

Як українці виступають на змаганнях у Словаччині

Україна на чемпіонати Європи традиційно везе найсильніший склад. Відсутня лише лідерка жіночої збірної України Юлія Джима. Спортсменка пропускає змагання щоб зосередитися на підготовці до чемпіонату світу.

В індивідуальних гонках українські спортсмени високих результатів не продемонстрували. А от у жіночій спринтерській гонці збірна України отримала свою першу медаль. Христина Дмитренко пройшла дистанцію без промахів і посіла третє місце. Медаль чемпіонату Європи стала першою для Христини на такому рівні. Чемпіонат Європи-2024 став для Дмитренко першим в кар’єрі.