Браїм Діас не погодився з UEFA та віддав свій приз Андрію Луніну

UEFA визнав MVP матчу РБ Лейпциг – Реал, який відбувся у вівторок, 13 лютого, і закінчився мінімальною перемогою мадридського клубу, Браїма Діаса: гравець передав приз Андрію Луніну

Андрій Лунін
Браїма Діас та Андрій Лунін з призом MVP матчу від UEFA

Голкіпер Реала Андрій Лунін став одним з героїв матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів проти РБ Лейпциг, який відбувся у вівторок, 13 лютого. Українець зробив 9 сейвів та зберіг свої ворота у недоторканості. UEFA визнав MVP матчу автора єдиного голу Браїма Діаса, але гравець Реала вирішив розділити приз з Андрієм Луніним.

Технічна комісія UEFA визнала найкращим гравцем матчу РБ Лейпциг – Реал гравця королівського клубу Браїма Діаса. Його гол з передачі Карвахаля на 48-й хвилині виявився єдиним у матчі і приніс Реалу перемогу. У роздягальні Діас свій приз віддав голкіперу команди Андрію Луніну, відзначивши внесок українця у перемогу.

Вчинок Діаса отримав схвалення партнерів по команді. Гравці Реала розуміють, що без надійної гри голкіпера перемогу вони не втримали б. Відзначив дії Андрія Луніна у матчі і півзахисник Реала Федеріко Вальверде.

"Він був чарівний. Він зробив чудову роботу", - сказав футболіст.

Сам Лунін не робив акцент на своїй грі. Голкіпер відзначив командну роботу і подякував вболівальникам. Все ж таки остаточно все вирішиться у матчі-відповіді, який відбудеться в Мадриді 6 березня.

"Зроблено перший крок. Чудова командна робота та колективна відданість. Дякую вболівальникам за підтримку", - прокоментував Андрій Лунін.

Гру Андрія Луніна похвалив і головний тренер Реала Карло Анчелотті:

"Матч міг закінчитися внічию, давайте будемо чесними. Це була найкраща гра Луніна з того часу, як я з ним вперше зустрівся. Він чудово сьогодні зіграв", – сказав Анчелотті.

Як пройшов матч РБ Лейпциг - Реал

РБ Лейпциг відразу ж пішов вперед і забив вже на другій хвилині. Але гол скасували через достатньо сумнівний офсайд. РБ Лейпциг тримав Реал у напрузі до самої перерви. А на початку другого тайму Браїм Діас вивів мадридський клуб вперед.

РБ Лейпциг створив багато моментів. І якби не неперевершена гра Андрія Луніна, то Реалу прийшлося б непереливки. Український голкіпер зробив за матч 9 сейвів. Його колега по воротарському цеху голкіпер РБ Лейпциг Петер Гулачі свою команду рятував двічі.

Епізод з незарахованим голом у ворота Реала викликав багато суперечок. У РБ Лейпциг впевнені, що порушення правил не було. Іншої думки Андрій Лунін.

"Був кутовий, я вийшов та зіграв кулаком, вибив м'яч. Гравець суперника стояв позаду і штовхав мене. Це вже можна вважати фолом. А потім він забив гол, але зробив кілька кроків уперед і був у офсайді", - зауважив Лунін.

Андрій Лунін отримав за матч оцінку у 9.2 бала від WhoScored. Гру Діаса портал оцінив у 8.7 бала. Втім приз MVP матчу від UEFA все ж дістався Діасу.

Проте гра Луніна не залишилась без уваги. UEFA зробив підбірку з 5 сейвів Луніна. Голкіпера так і не змогли пробити.

"Який перформанс від Луніна. Неперевершений воротар сьогодні", - відзначили гру Луніна в UEFA.

Андрій Лунін повторив клубний рекорд Реала за сейвами у матчі Ліги чемпіонів. Раніше 9 сейвів в одній грі робив лише Тібо Куртуа. Це сталось у 2022 році у фіналі Ліги чемпіонів проти Ліверпуля. Той поєдинок Реал виграв і взяв трофей.

Сейви Луніна у сезоні-2023/24

Раніше Інформатор розповідав про перемогу Реала над Жироною у чемпіонаті Іспанії. Королівський клуб зміцнив своє лідерство в Ла Лізі.

Також ми розповідали де дивитись матч 1/16 фіналу ліги Європи Шахтар - Марсель. Гра відбудеться 15 лютого і розпочнеться о 19:45 за Києвом.