Згадати все: п'ять найкращих матчів УПЛ у 2023-му році - відео голів

В топі опинилося одразу три матчі за участі Динамо

УПЛ навіть під час війни згенерувала чимало яскравих ігор
Жодний рейтинг не може обійтися без Класичного

Інформатор, за лічені години до 2024-го, згадує 365 днів цього року та кращі матчі Української Прем’єр-ліги. Ми вже писали про кращі двобої першої половини цього сезону.

Тепер час поглянути на весь рік та поностальгувати за яскравими битвами українського футболу.

Ворскла 2:3 Зоря

Цей матч минулого розіграшу став показовим для Зорі, яка щосили билася за топові позиції. На кону тоді було не просто єврокубкове місце, а й золото, адже Шахтар та Дніпро-1 були серед суперників, які йшли очко в очко і ніхто не мав чіткої переваги. Чому саме цей матч у нашому переліку?

Вже у перші 20 хвилин Сефері приголомшив гостей: два його голи нівелюють усю мотивацію, що була у суперника. У гостей не виходило зовсім нічого - купа карток за фоли, навіть тренера ван Леувена рефері довелося заспокоювати гірчичником.

А потім увімкнув свою зірку Герерро: він став одним із найяскравіших виконавців у складі Зорі (чим потім заробить собі повноцінне запрошення до команди), а його асист у першому голі - цукерочка. Луганцям вдалося відіграти один м’яч, після чого полтавчани сіли в таку організовану оборону, що жоден тиск не міг її протиснути; навіть жодної атаки з ударом не було.

Здавалося, що 2:1 все і завершиться. Але в останні секунди відчайдушний штурм знаходить ногу Пердути, від якої рикошетом вдається забити. А ще за хвилину стається пенальті, третій гол Зорі - та справжнє шаленство. Так команда повернулася в битву за медалі та потім - за єврокубки.

Динамо 0:2 Інгулець

Ця гра стала таким собі шоком для Динамо, яке впевнено продовжувало переслідування топ-трійки та чекало на їх помилки. Як наслідок, помилка прийшла саме до біло-синіх, причому, все сталося за перший тайм. Нападники ловили захист киян на величезних провалах. Луческу в другому таймі кинув у бій кого тільки міг з лави запасних, але навіть Беніто, Царенко та Гармаш не врятували домашню гру. Відіграти 2 м’ячі динамівці не змогли, а Інгулець провів один з кращих матчів сезону 22/23, хоч потім і вилетів з УПЛ.

Металіст 5:5 Верес

Ті, хто обрав цей матч для перегляду наживо - точно не прогадали. Обидві команди боролися за вихід із зони прямого вильоту і влаштували найскаженішу перестрілку. 7 із 10 м’ячів вони забили за один тайм! Розвиток подій не передбачив би жоден сценарист світового кіно.

Металіст тричі за 40 хвилин виходив уперед, Верес встигав відіграватися. Ще й погода додала атмосфери - ніщивний дощ став додатковим суперником для захисту та голкіперів. Тому, тримайте голи на будь-який смак: з лівої, з правої, головою, рикошетом та з допомогою вітру; особливу цукерочку поклав Бойчук.

За харків’ян забили п’ятеро різних гравців, а от у гостей два дублі. Як підсумок, Верес виявився фартовішим та врятувався в УПЛ. Але гру ми точно запишемо як одну з найбільш вражаючих, мабуть, в усій історії еліти.

Чорноморець 3:2 Динамо

Цей канонічний матч просто зараз дуже контрастує із виступами Чорноморця. Їх камбек сезону 23/24 був кращим часом підопічних Григорчука. Запалювали Авагімян, майбутня зірка Штогрин, а також - Ієде.

У відповідь забивали знакові персони для Києва - Ярмоленко та Сидорчук. Є привід згадати і третій гол на останніх хвилинах. Його створили новачки команди цього року: словенець Шпорн боровся до кінця, а Ієде біг щосили та забивав у порожні.

Як ми і казали раніше - цей матч був показовим щодо характеру одеситів та їх змоги виходити з кризи. Цікаво буде поглянути на цю ж зустріч навесні - це будуть зовсім інші клуби із кардинально різними цілями на фінал сезону.

Динамо 1:1 Шахтар

А це Класичне минулого року пройшло дуже класно. Найкрасивіше, що було в матчі - голи. Яку гармату видав Степаненко: прийняв складний пас від Судакова, підлаштувався під ліву та поцілив точнісінько по центру. Підкрутка, сила удару, стрибок від газону - ну точно претендент на гол року в УПЛ.

Відповіді від Динамо не було весь другий тайм: добре організована оборона гірників просто не пускала нікого з киян до карного, не те що до воріт. Навіть гол прийшов зі штрафного із далекого пострілу Андрієвського. Він побореться зі Степаненком за гол року, адже так вдарити чітко в поперечку біля дев’ятки - неймовірна траєкторія, де Трубін був безсилий.

Саме Класіко вперше за багато років було настільки рівним, що нічиї прям хотілося. Саме тоді почали збирати перші матчі Гочолейшвілі та Царенко, Трубін потрохи продавав себе до Європи, а Андрієвський забив один з трьох голів сезону - зате який!