Збірна України з хокею здобула важку перемогу в кваліфікації на ОІ-2026

На кваліфікаційному хокейний турнір до Олімпіади-2026 збірна України у п’ятницю, 9 лютого, у серії булітів перемогла збірну Польщі

Україна, хокей
Збірна України святкує першу за 11 років перемогу над збірною Польщі

Збірна України з хокею у Польщі веде боротьбу у кваліфікаційному турнірі на Олімпіаду-2026. Українські хокеїсти у п’ятницю, 9 лютого, у серії булітів перемогли збірну Польщі. Наступним суперником збірної України стане збірна Естонії.

Огляд матчу

На матч команди виходили вже маючи по три очки в активі. У першому турі кваліфікаційного турніру збірна України перемогла збірну Південної Кореї 4:0. Збірна Польщі з аналогічним рахунком перемогла збірну Естонії.

Збірна Польщі останнім часом демонструє непогані результати. ЧС-2024 поляки проведуть в елітному дивізіоні, разом з лірами світового хокею. Збірна України виступатиме двома дивізіонами нижче – у дивізіоні 1В.

Поляки активно розпочали поєдинок і відкрили рахунок на 8-й хвилині. Голкіпер збірної України Богдан Дьяченко ще принаймні тричі рятував команду, і це не враховуючи не дуже небезпечних кидків. Українці ж за весь перший період створили лише декілька напівмоментів.

Після перерви ситуація на майданчику змінилась. Збірна України захопила ініціативу і зрівняла рахунок. Гребеник кинув від синьої лінії і Бородай підправив шайбу у ворота. Наша команда втратила кілька нагод, а потім пропустила контратаку, і на другу перерву пішла поступаючись в рахунку.

Україна відігралась на початку третього періоду. Євген Ратушний завершив ефектну комбінацію української збірної. Чим ближче була фінальна сирена, тим обережніше діяли команди. Так справа дійшла до булітів. Богдан Дьяченко пропустив лише перший кидок, а з іншими блискуче впорався. У збірної України свої спроби реалізували Ілля Коренчук і Олексій Ворона.

Збірна України вперше за одинадцять років обіграла збірну Польщі. Програшна серія українців у зустрічах з поляками тривала 15 матчів поспіль. Тепер збірна України має чудові шанси на перемогу у турнірі. Перепустку у наступний раунд кваліфікації отримає лише переможець групи.

• Польща – Україна 2:3 Б (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1);
    Шайби: 1:0 – Гурни (Фрашко, Пасют), 07:15. 1:1 – Бородай (Гребеник, Коренчук), 22:22. 2:1 – Колуш (Дзюбіньскі, Єжорскі), 33:45. 2:2 – Ратушний (Коренчук, Чолач), 43:43. 2:3 – Ворона (переможний булліт).

Польща: Мярка; Вайда – Гурни, Фрашко – Вронка – Пасют; Цюра – Яскевич, Пас – Зиґмунт – Валеґа; Ванацкі – Дроня, Колуш – Дзюбіньскі – Єжорскі; Зеліньскі – Горжельскі, Коморскі – Міхальскі – Ґалант. Тренер – Роберт Калабер.

Україна: Дьяченко; Гребеник – Пангелов-Юлдашев, Лялька – Мазур – Морозов; Мережко – Сисак, Пересунько – Захаров – Трахт; Чолач – Ратушний, Денискін – Фадєєв – Ворона; Коренчук – Куцевич – Бородай; Андрейків, Панченко. Тренер – Дмитро Христич.

Тепер все в руках збірної України. Для перемоги у турнірі українцям,аби не залежати від результату матчу Південна Корея – Польща, необхідно перемогти збірну Естонії. Нашу команду влаштує і перемога в овертаймі чи за булітами.

Результати матчів

• Південна Корея – Україна 0:4;
  • Польща – Естонія 4:0;
  • Південна Корея – Естонія 4:2;
  • Польща – Україна 2:3 Б;
  • неділя, 11 лютого, 17:30. Україна - Естонія;
  • неділя, 11 лютого, 21:15. Південна Корея - Польща.

Збірна України з хокею здобула важку перемогу в кваліфікації на ОІ-2026 1

Турнірна таблиця

Раніше Інформатор повідомляв, що спортсмени з росії та Білорусі не братимуть участь у зимових Дефлімпійських іграх-2024. Також ми розповідали про результати змішаної естафети на чемпіонаті світу з біатлону.