ЧС-2024 з біатлону: Франція перервала гегемонію Норвегії

У Чехії стартував чемпіонат світу з біатлону 2024 року: першу гонку змагань, змішану естафету, у середу, 7 лютого, виграла збірна Франції, Україна фінішувала сьомою

Біатлон ЧС-2024
Збірна Франції - чемпіон ЧС-2024 у змішаній естафеті

У першій гонці чемпіонату світу в Нове-Мєсто (Чехія) перемогла збірна Франції. Французька четвірка, у середу, 7 лютого, виграла змішану естафету. Збірна України у дебютній гонці світової першості посіла сьоме місце.

Найкращі моменти гонки

На старт змішаної естафети вийшли 25 збірних. Головним фаворитом вважали збірну Норвегії. Норвежці вигравали змішані естафети на чемпіонатах світу з 2019 року. Україна виступала під 9-м стартовим номером. Нашу команду представляли Артем Прима, Дмитро Підручний, Юлія Джима та Ірина Петренко. Українська команда вперше виступала у такому складі. Ірина Петренко взагалі проводила свій дебютний класичний мікст на рівні чемпіонатів світу.

На першому вогневому рубежі Артем Прима використав два додаткові патрони і зі стрільбища вийшов сімнадцятим. Другу стрільбу Прима провів з таким же результатом, але зміг піднятися на дев'яту позицію. За роботою ходом по трасі Прима став шостим на своєму відрізку дистанції.

Дмитро Підручний першу стрільбу провів чисто і вийшов на п'яте місце. Стійку українець відпрацював з одним промахом. Естафету Підручний передав восьмим.

Юлія Джима використала по одному додатковому патрону на обох рубежах. Вона вийшла на сьоме місце і зберегла його до кінця етапу. Ірина Петренко ходом випередила суперницю з Бельгії та на першій стрільбі закрила всі мішені з п'яти пострілів. На другому вогневому рубежі Петренко відстрілялась з шести патронів.

У підсумку у збірної України сьоме місце. Рекордом збірної залишаються дві четверті позиції на чемпіонатах світу у 2016 та 2021 роках.

Результат збірної України прокоментував Артем Прима. Нарікань на лижі у спортсмена не було. А от над стрільбою попрацювати потрібно.

"По трасі почувався непогано. Дякую сервісу за лижі, вони працювали добре. По дистанції міг і наздоганяти суперників. Самопочуття і стан був більш-менш робочий. Що стосується стрільби, ніяких начебто проблем на пристрілюванні не було. Але все ж таки було два додаткові патрони на кожному рубежі – це забагато.

Доводилося і після першого вогневого рубежу наздоганяти суперників, і після другого. Все ж таки, два додаткові патрони – це дуже багато. Треба працювати з одним додатковим патроном на двох рубежах – і тоді буде інший результат", - сказав біатлоніст.

Перемогла у першій гонці ЧС-2024 збірна Франції. Команда у складі Ерік Перро - Кантен Фійон Майє - Жюстін Бреза-Буше - Жулья Сімон настріляла на одне штрафне коло, але все ж таки випередила збірну Норвегії. Для збірної Франції перемога у змішаній естафеті стала першою з 2016 року.

Збірна Норвегії програла переможцям 45 секунд. Третьою стала збірна Швеції. Шведи використали лише три додаткові патрони, але програли ходом по трасі.

До фінішу дістались 22 команди. Збірні Румунії, Японії та Південної Кореї відстали на коло. Тож за правилами їх зняли з дистанції.

ЧС-2024. Класична змішана естафета

• 1. Франція (1+9) 1:09:24.4 години;
  • 2. Норвегія (0+8) +45.2;
  • 3. Швеція (0+3) +1:01.7;
  • 7. Україна (0+8) +2:48.8.

Де дивитись гонки ЧЄ-2024 з біатлону

Трансляції можна переглянути на регіональних каналах Суспільного мовлення. Гонки чемпіонату Європи транслюватиме телеканал Суспільне Спорт. Достапні трансляції і на сайті Суспільне Спорт.

Які гонки ще передбачені програмою чемпіонату світу

Змагання чемпіонату світу проходять з 7 по 18 лютого. У програмі ще багато змагань. Можливо і збірній України вдасться потішити своїх шанувальників.

• Неділя, 18 лютого. 15:15. Масстарт - жінки;
  • Неділя, 18 лютого. 17:30. Масстарт - чоловіки.

Раніше Інформатор розповідав про виступи збірної України на чемпіонаті Європи з біатлону. Єдину медаль принесла збірній України Христина Дмитренко