Євро-2024, день 8: Україна здобула першу перемогу, закрутивши інтригу в групі E

Чемпіонат Європи з футболу-2024 подарував драматичну перемогу України над Словаччиною, але тепер інтрига у групі E закручена до неможливості

Збірна України Євро-2024
Збірна України потішила вболівальників, але перемога над Словаччиною ще не гарантує подальше просування на Євро-2024. Фото: Андрій Ющак, УАФ

На Євро-2024 грають матчі другого туру групового етапу. Збірна України перемогла Словаччину і зберегла шанси на плейоф. Інформатор підбиває підсумки восьмого ігрового дня Євро-2024.

Україна реабілітувалася в очах вболівальників

Ігровий день відкривався матчем України проти Словаччини. Вболівальники української команди були розчаровані результатом першого матчу проти Румунії (0:3), але тепер все склалося добре для команди Реброва. Попри пропущений гол на 17-й хвилині, Україна зібралася та дала бій супернику. Після перерви голи Миколи Шапаренка та Романа Яремчука дозволили українській команді святкувати перемогу.

Стартові склади

Євро-2024, день 8: Україна здобула першу перемогу, закрутивши інтригу в групі E 1

Євро-2024. Груповий етап. 2-й тур. Група E.

Стадіон: Merkur Spiel-Arena, Дюсельдорф

Арбітр: Майкл Олівер (Велика Британія)

Словаччина - Україна- 1:2 (1:0; 0:2)

Голи: 1:0, Шранц, 17; 1:1, Шапаренко, 54; 1:2, Яремчук, 80.

"Хочу сказати, що перша гра, проти Румунії, стала нам наукою, потрібно було реабілітуватися. Це важлива ментальна річ. Кожен гравець, який вийшов на поле, виконував настанови тренера, що давав нам поради, як діяти проти збірної Словаччини. Ми намагалися показати свій найкращий футбол.

Коли ми зрівняли рахунок, це надало команді імпульсу, натхнення. У нас ніби відкрилося друге дихання, додалися нові сили, бажання. Дуже гарна підтримка на стадіоні з боку вболівальників, за що їм велика подяка. Вони нас гнали вперед. Нам залишалося лише грати й вірити в перемогу", - розповів Микола Шапаренко, якого цитує пресслужба УАФ.

Польща - без плейоф

Крім українського матчу, 21 червня грали другий тур і у групі D. Польща нічого не змогла вдіяти із австрійцями. Вже на 9-й хвилині Траунер вивів австрійців вперед. Поляки змогли організувати гідну відповідь: це Пьонтек на 30-й хвилині відновив рівновагу. По перерві австрійці захопили перевагу і перетворили її на два голи. Баумгартнер вивів команду вперед, а згодом, Арнаутович реалізував пенальті. Цього вистачило для важливої перемоги Австрії. А от Польща вже точно не вийде до 1/8 фіналу.

Євро-2024. Груповий етап. 2-й тур. Група D.

Стадіон: Олімпіаштадіон, Берлін

Арбітр: Умут Мелер (Туреччина)

Польща - Австрія - 1:3 (1:1; 0:2)

Голи: 0:1, Траунер, 9; 1:1, Пьонтек, 30; 1:2, Баумгартнер, 67; 1:3, з пенальті, Арнаутович, 78.

Нідерланди та Франція розчарували вболівальників

Від матчу фаворитів групи D багато хто чекав яскравої та гольової гри. Але і Рональд Куман, і Дідьє Дешам провели чудову роботу із підопічними під час розбору матчів суперника. Відтак, обидві команди продемонстрували практично взірцеву гру у захисті. А от рахунок так і не було відкрито. Це перша нульова нічия на Євро-2024.

Стадіон: Red Bull Arena, Лейпциг

Арбітр: Ентоні Тейлор (Велика Британія)

Нідерланди - Франція - 0:0

Раніше Інформатор повідомляв, що вболівальники України прийшли на матч проти Словаччини з плакатом Поверніть вибори і майками Хочу жити. Це можна було помітити під час прямої трансляції матчу Словаччина - Україна. Також ми розповідали, що Сербія погрожує UEFA знятися з Євро-2024.

А у цьому відео Інформатор розповідає про 10 цікавих фактів з першого туру Євро-2024. Який рекорд встановив Кріштіану Роналду, чим відзначився Юліан Нагельсманн та багато іншого! Напишіть свої враження у коментарях!