Збірна Грузії чинила гідний опір команді Туреччини, однак не змогла взяти очки у дебютному матчі на чемпіонаті Європи з футболу

Грузія Туреччина Євро-2024
Грузія дала бій Туреччині, але програла свій історичний матч. Фото: Gettyimages.com

На чемпіонаті Європи з футболу відбулися матчі п'ятого ігрового дня. На відміну від попередніх днів, сьогодні було зіграно лише два матчі і обидві у групі F. У Дортмунді Туреччина грала проти Грузії, а у Лейпцигу Португалія приймала Чехію. Інформатор підбиває підсумки чергового дня Євро-2024.

Грузія заслужила на оплески

Для дебютанта чемпіонатів Європи кожен матч буде складним. Але грузинська команда, очолювана Віллі Саньолем, досить непогано виглядала у матчі проти Туреччини. І попри те, що в середині першого тайму Мюлдор вивів турків вперед, вже за сім хвилин горді грузини відновили рівність на табло. Це Жорж Мікаутадзе замкнув флангову передачу від Кочорашвілі.

Грузини продовжували створювати моменти біля воріт суперника, місцями гра мала брутальний характер. Дуже старався Хвіча Кварацхелія, але розвинути успіх грузини не зуміли. У середині другого тайму Гюлер з 26 метрів загнав м'яч у дев'ятку воріт суперника. Швидкість руху м'яча складала 118 кілометрів на годину!

Воротар збірної Грузії Гіоргі Мамардашвілі на останніх хвилинах побіг до штрафного майданчику суперника. Розіграш кутового не вдався: турки розігнали контратаку, а Актюроглу уразив вже порожні ворота. Мамардашвілі не встиг повернутися.

"Для нас це була дуже важлива гра. Ми повинні були виграти, і ми це зробили. Я спостерігаю, як весь персонал працює над досягненням нашої мети. Хочу подякувати нашим уболівальникам, які підтримували нас із позитивом до фінального свистка", - розповів капітан збірної Туреччини Хакан Чалханоглу для пресслужби UEFA.

Стартові склади команд

Євро-2024, день 5: Грузія завоювала глядацькі симпатії, але засмутила результатом 1

Євро-2024. Груповий етап. 1-й тур. Група F.

Стадіон: Сігнал Ідуна Парк (Дортмунд)

Арбітр: Факундо Тельо (Аргентина)

Туреччина - Грузія - 3:1 (1:1; 2:0)

Голи: 1:0, Мюлдюр, 25; 1:1, Мікаутадзе, 32; 2:1, Гюлер, 65; 3:1, Актюроглу, 90+7.

Португалія вирвала перемогу у Чехії

Кріштіану Роналду, вийшовши на матч проти Чехії, встановив рекорд: він зіграв на шостому чемпіонаті Європи за кар'єру! У свої 39 років Роналду настільки в порядку, що відіграв повний матч. Після безгольового першого тайму Чехія відкрила рахунок: Провод з-за меж штрафного майданчику пробив у стійку, а від неї м'яч зрикошетив у ворота.

Щоправда, горювали португальці недовго. Після скидки від Нуну Мендеша м'яч курйозним чином залетів у ворота чехів. Захисник Робін Гранац останнім торкнувся м'яча. А ще за кілька хвилин Діогу Жота забив ще один м'яч, але його скасували після перегляду VAR. Винуватцем став Кріштіану Роналду, який вліз в офсайд. І все ж, португальці вирвали перемогу. У компенсований час простріл з флангу біля воріт чехів зупинив той-таки Гранац. Він не встиг вибити, адже Чіку Консейсау був швидшим - 2:1.

Стадіон: Red Bull Arena (Лейпциг)

Арбітр: Марко Гуїда (Італія)

Португалія - Чехія - 2:1 (0:0; 2:1)

Голи: 0:1, Провод, 62; 1:1, Гранач, 70, автогол; 2:1, Чіку Консейсау, 90+2.

Турнірна таблиця групи F

Раніше Інформатор розповідав про чудернацьку історію. Це сталося під час матчу Англія - Сербія: фанат збірної Англії напився в мотлох і прокинувся на порожньому стадіоні.  А збірна України наразі відходить від Румунії і готується до наступного матчу проти Словаччини, який відбудеться 21 червня. Тим часом, головний тренер Словаччини вже хоче розірвати збірну України.

А у цьому відео ми розповіли, у кого найбільші шанси перемогти на Євро-2024. Для цього команда Інформатора зібрала усі букмекерські дані та систематизувала в одному відео. Дивіться та діліться своїми думками у коментарях.