Євро-2024, день 3: Англія на класі розібралась з Сербією

В третій ігровий день на Євро-2024 відбулися матчі в групах С та D, Польща програла Нідерландам, Словенія зіграла внічию з Данією, а Англія обіграла Сербію

Джуд Беллінгем
Беллінгем забив переможний гол. Фото Gettyimages.com

В Німеччині відбулися чергові матчі першого туру групового турніру Євро-2024. У неділю,16 червня грали Польща - Нідерланди, Словенія - Данія та Сербія - Англія. Свято футболу було затьмарене надзвичайною подією в Гамбурзі. Тут якийсь псих, з киркою та коктейлем Молотова, напав на фанатів збірної Нідерландів. Інформатор підбиває підсумки третього дня чемпіонату Європи.

Нідерланди вирвали перемогу у Польщі

Поляки розпочали гру без своєї головної зірки - Роберта Левандовського. Перший тайм почався з тотальних атак Нідерландів, які згаяли кілька непоганих моментів. А от вдача посміхнулася полякам на 16 хвилині. Перший же кутовий біля воріт помаранчевих призвів до голу. Адам Букса вдало відгукнувся на подачу Зелінського і головою влучно послав м'яча у ворота.

Євро-2024, день 3: Англія отримала гучного ляпаса від Сербії 1

Хаві Симонс та Якуб Модер біжать за м'ячем. Фото UEFA

Нідерланди кинулися відіграватися. Захист поляків працював під величезним тиском. І на 29 хвилині Коді Гакпо зрівняв рахунок. Правда, йому допоміг захисник Польщі Саламон, від якого м'яч зрикошетив у ворота.

В другому таймі гра шла на контркурсах. Мали змогу забити другий гол, як червоно-білі, так і помаранчеві. Нідерланди витримали стартовий тиск поляків і приблизно з 70-ї хвилини перебрали ініціативу на себе. І успіх прийшов до них на 83 хвилині. Ваут Вергхост, який тільки-тільки вийшов на заміну Депая, відгукнувся на пас з лівого флангу, випередив захисника і влучно пробив по воротам. А на 90+5 хвилині голкіпер Нідерландів врятував свою команду від удару Залевські.

Під час матчу сталася неприємна подія. У головного тренер Нідерландів - Рональда Кумана - пішла кров носом. Він переніс серцевий напад у 2020 році і тому вимушений приймати препарати, які розріджують кров.

Стартові склади команд

Євро-2024. Груповий етап. 1-й тур. Група D.

Стадіон: "Volksparkstadion" (Гамбург).

Арбітр: Артур Діаш (Португалія).

Польща - Нідерланди - 1:2 (1:1; 1:2)

Голи: Букса (1:0, 16 хв.), Гакпо (1:1, 29 хв.), Вегхорст (1:2, 83 хв.)

Словенія відібрала очки в Данії

Цікава деталь. За всю історію зустрічей двох команд словенцям жодного разу не вдалося обіграти вікінгів. У шістьох матчах лише одного разу Словенія зіграла з данцями внічию, всі інші програла з різницею забитих та пропущених 3 - 14.

Гра почалася з масованих атак Данії. В одному епізоді Хейлунн навіть загубив бутсу. Словенцям доводилося часто грати просто на відбій. Але на 16 хвилині Беньямін Шешко міг виводити Словенію вперед. М'яч пролетів в парі сантиметрів від правої стійки.

Не забиваєш ти - заб'ють тобі. Ця прикмета спрацювала буквально за хвилину. Хейлунн ввів м'яч через вкидання. Йонас Вінн влучним пасом п'ятою вивів на завершальний удар Крістіана Еріксена і той не схибив. Нагадаємо, що на Євро-2020 у нього в першому турі сталася зупинка серця на полі...

В другому таймі ініціатива була на боці Данії. Але Словенія небезпечно контратакувала. Попри згаяні кілька шансів, вони все ж досягли успіху. На 77-й хвиліні Словенія забила трохи курйозний гол. Після кутового м'яч вилітів за межі штрафного майданчика. Ерік Янжа завдав потужного удару і м'яч влучив в спину Юльманну, а потім залетів у ворота. Арбітр додав 5 хвилин, але нікому не вдалося вирвати перемогу.

Євро-2024, день 3: Англія отримала гучного ляпаса від Сербії 3

Еріксен святкує гол. Фото UEFA

Євро-2024. Груповий етап. 1-й тур. Група С.

Стадіон: MHPArena, (Штутгарт).

Арбітр: Сандро Шерер (Швейцарія).

Cловенія - Данія - 1:1 (0:1; 1:1)

Голи:  (Еріксен 0:1, 17 хв.), (Янжа 1:1, 77 хв.).

Сербія програла Англії

Команди до цього лише раз зустрічались між собою. Але то був контрольний поєдинок. Він відбувся в 2003 році. Збірна Трьох левів перемогла з рахунком 2:1.

Англійці почали дуже потужно, прибравши м'яч до себе. Перевага втілилась в гол на 13-й хвилині. Беллінгем розпочав атаку Англії, віддав пас на Сака і помчав до штрафного майданчика. Він переграв у повітрі захист сербів і головою забив гол. На диво, зовсім непомітним на полі був Гаррі Кейн. Перша результативна дія в нього відбулася лише на 18-й хвилині. Та й то це був пас назад.

Євро-2024, день 3: Англія отримала гучного ляпаса від Сербії 5

Беллінгем забиває гол. Фото UEFA

Збірна Англії впевнено контролювала гру. У Сербії нічого не виходило в атаці. Перший тайм спокійно дійшов до перемоги підопічних Саутгейта.

В другому таймі Сербія спробувала загострити гру. Але захист Англії працював майже без помилок. Атаки англійців були трохи гостріші. Але до ударів по воротам справа в перші 20 хвилин другого тайму не доходила ні в одних, ні в інших.

На 77-й хвилині Гаррі Кейн міг подвоїти рахунок, але голкіпер Райкович зробив диво-сейв та відбив сильний удар англійця головою. Рефері додав 5 хвилин до основного часу. Але англійці зберегли переможний рахунок.

Інформатор розповів про фаворитів Євро

Спортивна редакція Інформатора у цьому відео детально розповіла про шанси топових команд виграти Євро-2024. Чи вдасться Трьом левам нарешті здобути титул? Чого чекати від французів та іспанців? Зможе чи ні вистрелити збірна Бельгії? Чому від України всі чекають гарної гри та сюрпризів! Вмикайте відео і діліться власними думками в коментарях.