Суперкомп'ютер оцінив шанси Великої вісімки на виграш Ліги чемпіонів

Суперкомп'ютер проаналізував шанси команд, що вийшли у чвертьфінал Ліги чемпіонів, на перемогу у турнірі: беззаперечним фаворитом є Манчестер Сіті

Холанд, Вінісіус Жуніор
Манчестер Сіті та Реал головні претенденти на перемогу в Лізі чемпіонів Фото: Gettyimages.com

Суперкомп'ютер назвав фаворитів у битві за перемогу у Лізі чемпіонів - 2024. Боротьбу за трофей продовжують вісім команд. Манчестер Сіті має всі шанси перемогти в Лізі чемпіонів вдруге поспіль, але все вирішиться на футбольному полі.

На перемогу в Лізі чемпіонів сезону-2023/24 залишилось вісім претендентів. У чвертьфінал змогли пробитись Реал, Барселона, Атлетіко, Манчестер Сіті, Арсенал, Боруссія Дортмунд, Баварія і ПСЖ. При чому Атлетіко та Арсенал здолали своїх суперників лише у серії післяматчевих пенальті.

Жеребкування чвертьфінальних пар ще не відбулась. Але вже зараз суперкомп'ютер назвав шанси команд на вихід у півфінал, фінал і на перемогу в турнірі.

Беззаперечним фаворитом є діючий переможець Ліги чемпіонів - Манчестер Сіті. Ймовірність його чергового тріумфу становить 32,3%. Що команда гратиме у фіналі – 50,61%, а у півфіналі – всі 71,63%.

Другим у списку фаворитів йде мадридський Реал. Шанс на те, що королівський клуб поставить у свій музей ще один трофей – 16,87%. Це майже вдвічі менше, ніж у Манчестер Сіті. Реал гратиме у фіналі з вірогідністю – 32,56%. Тож виграти Лігу чемпіонів може голкіпер Реала Андрій Лунін.

Є шанс зіграти у фіналі і ще у одного гравця збірної України. Арсенал Олександра Зінченка перебуває серед фаворитів на третьому місці. Шанс на перемогу "канонірів" в турнірі – 13,09%.

Ще менше шансів у ПСЖ – 11,8%. Там триває сага з переходом Кіліана Мбаппе в Реал. Через це форвард став грати менше, що позначилось на результатах команди у внутрішній першості.

Далі розташувались дві німецькі команди. Баварія іноді буксує в Бундеслізі, але у неї в складі є Гаррі Кейн. Англієць справно забиває і прагне нарешті здобути трофей.

Баварії дають 10,75% на перемогу. Боруссії значно менше – 5,62%. Тут багато чого вирішуватимуть результати жеребкування.

Найменші шанси на перемогу в Лізі чемпіонів сезону-2023/24 мають Барселона та Атлетіко. В 1/8 фіналу обидві команди грали з представниками Серії А. Барселона без надзусиль пройшла Наполі. А от Атлетіко було набагато важче. Команда пройшла Інтер в серії післяматчевих пенальті, завдяки двом сейвам свого голкіпера Яна Облака. Зазначимо, що Інтер впевнено лідирує у чемпіонаті Італії і з великою ймовірністю стане чемпіоном.

Коли відбудеться жеребкування вирішальних стадій ЛЧ

Жеребкування 1/4 та відразу 1/2 фіналу Ліги чемпіонів відбудеться у п'ятницю, 15 березня, у швейцарському Ньйоні. Початок церемонії о 13:00 за Києвом. Команди не будуть розбивати на сіяних та несіяних. Тож пара Реал – Манчестер Сіті може суттєво змінити розклади. Між собою можуть зустрітися і клуби з однієї країни.

• Перші матчі 1/4 фіналу: 9/10 квітня 2024 року;
  • Матчі-відповіді 1/4 фіналу: 16/17 квітня 2024 року;
  • Перші матчі 1/2 фіналу: 30 квітня/1 травня 2024 року;
  • Матчі у відповідь 1/2 фіналу: 7/8 травня 2024 року;
  • Фінал Ліги чемпіонів-2023/24 пройде у Лондоні на стадіоні "Вемблі" 1 червня.

Раніше Інформатор повідомляв, де дивитись матч плей-оф відбору до Євро-2024 між збірними Боснії і Герцеговини та України. Аналітики віддають перевагу нашій команді.

Також ми розповідали, що нідерландського півзахисника московського Спартака Квінсі Промеса заарештували в ОАЕ. Прокуратура Нідерландів вимагає екстрадиції футболіста, якого на батьківщині очікує в’язниця.