Романчук та Желтяков здобули золоті медалі на ЧЄ-2024 з водних видів спорту

Українські плавці на ЧЄ-2024 з водних видів спорту у середу, 19 червня, здобули дві золоті медалі: Михайло Романчук виграв дистанцію 800 метрів вільним стилем, а Олександр Желтяков переміг на 200 метрів на спині

Желтяков Романчук
Олександр Желтяков та Михайло Романчук стали чемпіонами Європи з плавання Фото: Gettyimages.com

Українські плавці здобули дві золоті медалі на ЧЄ-2024 з водних видів спорту, який проходить в Белграді. Олександр Желтяков у середу, 19 червня, переміг на дистанції 200 метрів на спині. Михайло Романчук став чемпіоном Європи на дистанції 800 метрів вільним стилем.

Желтяков взяв історичне золото

Олександр Желтяков заплив на 200 на спині розпочав не зовсім вдало. Після перших 50-ти метрів українець йшов шостим. А от після половини дистанції Желтяков був уже у першій трійці. В результаті українець став чемпіоном Європи.

Це перша в історії золота медаль чемпіонатів Європи для України на відстані 200 метрів на спині. Також це перша медаль збірної України у плаванні на спині на чемпіонатах Європи з водних видів спорту за останні 24 роки. У 2000 році на дистанції 100 метрів срібло завоював Володимир Миколайчик.

Плавання. Чоловіки, 200 м на спині:

• Олександр Желтяков (Україна) – 1.55,39;
  • Апостолос Сіскос (Греція) - 1.55,42;
  • Роман Мітюков (Швейцарія) – 1.55,75.

Олександр Желтяков спеціалізується на дистанції 50, 100 та 200 метрів на спині. Плавець володіє юніорськими рекордами України на 50 та 100 метрів на спині на короткій воді, а також дорослих рекордів на дистанції 200 метрів та у змішаній естафеті 4х100 метрів комплексним стилем. У 2023 році Олександр Желтяков здобув олімпійську ліцензію у плаванні на 100 та 200 метрів на спині.

Михайло Романчук здобув шосту медаль ЧЄ в кар’єрі

Михайло Романчук у фінал відібрався з найкращим часом і був фаворитом змагань. Більшість його головних конкурентів, а саме німець Флоріан Веллбрук, італієць Грегоріо Пальтріньєрі та ірландець Данієль Віффен, вирішили пропустити чемпіонат Європи, сконцентрувавшись на підготовці до Олімпіади.

Романчук свій статус підтвердив і переміг. Хоча першу чверть дистанції український плавець подолав третім. Згодом Романчук вийшов у лідери і перемогу вже не втратив.

Євро з водних видів спорту. 800 м, вільний стиль, фінал:

• Михайло Романчук (Україна) - 7.46.20 хв;
  • Дімітріос Маркос (Греція) - 7.48.59 хв;
  • Залан Саркані (Угорщина) - 7.49.29 хв.

Раніше Інформатор повідомляв, що українська фехтувальниця Олена Кривицька відмовилась тиснути руку росіянці з грузинським паспортом. Мая Гучмазова влаштувала істерику і почала використовувати нецензурну лексику. Поєдинок українка виграла з рахунком 15:9.

Також ми розповідали, що українець Олександр Бондарев спробує свої сили у Формулі-4. Гонщику 15 років. Виступатиме вів за команду Williams.

14 червня у Німеччині стартував чемпіонат Європи з футболу. У цьому відео ми поговорили про фаворитів Євро-2024 та розібрали їхні шанси на перемогу в турнірі. Яка з європейських збірних підніметься на вершину?

Україна також бере участь у Євро-2024, тож запрошуємо до перегляду. Готуйтеся вболівати за рідну країну, незважаючи на невдалий матч проти збірної Румунії. А хто на вашу думку стане переможцем чемпіонату Європи? Діліться своїми прогнозами у коментарях.