ПСЖ на класі здолав Реал Сосьєдад в ЛЧ: тактичний огляд матчу

У матчах 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, які відбулись у середу, 14 лютого, ПСЖ з рахунком 2:0 переміг Реал Сосьєдад, а Лаціо завдяки реалізованому Чіро Іммобіле пенальті здолав Баварію

ПСЖ - Реал Сосьєдад
Гравці ПСЖ святкують взяття воріт

Перший за 10 років матч Ліги чемпіонів для Реалу Сосьєдад став водночас крутим і дуже слабким. Команді вдалося нав’язати ПСЖ свій стиль, але на дистанції цього виявилося замало. Енріке та його підопічні таки знайшли тактику, яка дозволила зламати опір іспанців. А чи зможе Шахтар перемогти Марсель в 1/16 Ліги Європи і за рахунок чого чемпіон України може досягти успіху розмірковували експерти.

Стартові склади

На традиційно складну для парижан стадію ЛЧ зібралися найкращі футболісти, аби спробувати перервати цю тенденцію. У ПСЖ вийшли Руїс, Хакімі, Дембеле, Вітінья і Мбаппе. Натомість Сосьєдад стартував майже зірками: Кубо, Субіменді, Меріно, Галан, Сілва - всі були з перших хвилин.

Перший тайм: пристовуватися до незвичних рухів

Почнемо із втрат у гостей: Оярсабаль вилетів за кілька тижнів до ЛЧ. Тому можливість для атак перейшла на іншу опцію - Кубо. Тренер Альгуасіль, схоже, дав вказівку забити за будь-яку ціну. Це помітно через дуже агресивний футбол та високий пресинг стартових хвилин у виконанні Сосьєдаду. Кидалась в очі й дуже стиснена схема: 3-4-3 при атаці, але дуже щільно, без розривів між лініями та гравцями по ширині.

А от у парижан перший тайм більше був схожий на пошук шляхів просування. Посередником у швидкому переході з оборони в атаку виступив Дембеле: він єдиний, кому на початку гри вдавалося знаходити Мбаппе і Заїра-Емері з їх забіганнями. Утім блокували нападників одні з найкращих захисників цієї ЛЧ - Субельдія та ле Норман. Аби заплутати оборонців РС, Кіліан змінив нетрадиційну цього сезону позицію ліворуч на більш центральну чи взагалі ставав десяткою, пропускаючи інших вперед.

Яким би іменитим не був Хакімі - він одна з головних проблем цього ПСЖ. Розвалювати пресингом цей захист було дуже легко, а марокканець постійно когось губив. Дуже пощастило французам, що забутий латералем Сілва не влучив по воротах із вбивчої позиції. Теплова мапа першого тайму показує, що господарі більше були на своїй половині і більшість часу - в захисті. Іспанці ж перевантажували і правий фланг, аби спровокувати новачка Беральдо на помилку. На будь-якій ланці оборони ПСЖ не було спокійно - Барренечеа та Сілва постійно висмикувалися на захисників. Хіба що марнотратство з боку гостей вберегло парижан від пропущених м’ячів до перерви.

Слід згадати і про воротарів. Попри лише один удар у площину за 45 хвилин, і Доннарумма, і Реміро демонстрували впевненість на виходах та перехопленнях, що наново мотивувало гравців пошукати можливість, а не чекати паузу. Перший тайм запам’ятався двома змарнованими випадами в ПСЖ та майже зламаною поперечкою після пострілу Меріно. По перерві треба було терміново додати родзинку.

Другий тайм: Сосьєдад втомився - ПСЖ за це зачепився

Але родзинки не сталося: команди ніби не ходили в роздягальні, гра продовжилася за тими ж лекалами, що і раніше. І це було погано для парижан: фаворити гри не могли навіть надовго вийти з власної половини, ані короткими, ані довгими передачами. Віддача іспанців була шаленою - вони і аут не дозволяли, навіть якщо м’яч переходив до суперника (потім це стане фатальним рішенням). Всі сили були спрямовані на підтримку височезного темпу без пауз, що дуже шкодило спробам індивідуальних ударів Мбаппе та Дембеле.

Переломний момент - гол ПСЖ зі стандарту. Як ле Норман загубив Мбаппе - питаннячко. Кіліан таке ніколи не пробачав - і замкнув подачу з кута. Взяття воріт стало ніби знаком, що все можливо - і команда побігла вперед. Ініціатива за мить залишила гостей і тепер Сосьєдаду треба було захищати ворота всіма силами. Вперед господарів гнали і трибуни, які прокинулись після голу та згадали свою головну роль - вболівати.

Помітно, що після цього РС почав більше ризикувати. Іспанці підіймалися вище та шукали відбір вже біля чужого карного, віддавши все на розсуд долі. Так з’явилися порожні зони всередині поля, чим не могли не скористатися французи. Командної гри в останній третині не було, тому ПСЖ перебудувався у соло-випади. Із пасу Руїса, Барколя видав розкішний ривок метрів на 50, Траоре та Субельдія просто не встигли закрити француза - і другий гол добив впевненість біло-блакитних.

Інтенсивність від гостей впала майже до нуля: вони зберігали позиційну присутність, але бігти вперед вже не могли. Та й підсилити гру - ще те завдання: без Оярсабаля, Мунйьоса, Тірні та Бекера тренер був обмежений в опції збереження тиску. Те, що відмінно працювало 60 хвилин, зламалося із виснаженням. Мбаппе та команді ніяк не вдавалося зламати цей темп - усе нівелювали самі іспанці. Навіть потрійна заміна не привнесла особливих новацій - господарі легко довели сухий матч до кінця.

2:0 - дочекавшись моментів, ПСЖ створює комфортну перевагу перед наступною грою. Тепер парижани знають, до чого готуватися, а Сосьєдад має шукати нову схему та нову стратегію, якщо хоче продовжити лігочемпіонівську подорож.

У ще одному матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів, який також відбувся у середу, 14 лютого, зустрічались Лаціо та Баварія. На 67-й хвилині поєдинку захисник Баварії Дайо Упамекано сфолив у власному штрафному майданчику та заробив вилучення. Пенальті реалізував форвард Лаціо Чіро Іммобіле і приніс своїй команді мінімальну перемогу.

Раніше Інформатор розповідав, що Марсель повторив клубний антерекорд у чемпіонаті Франції. Комнда у 2024 році ще не перемагала.

Також ми розповідали де дивитись матч 1/16 фіналу ліги Європи Шахтар - Марсель та кого вважають фаворитом протистояння. Гра відбудеться в Німеччині 15 лютого і розпочнеться о 19:45 за Києвом.