Суперник Шахтаря у Лізі Європи повторив клубний антирекорд

Французький Марсель, з яким Шахтар 15 лютого зіграє перший стиковий матч Ліги Європи, повторив клубний антирекорд за кількістю матчів без перемог

Марсель
Марсель у 2024 році ще не перемагав Фото: Gettyimages.com

Французький Марсель зіграв внічию 1:1 з Мецем у матчі 21-го туру чемпіонату Франції у п’ятницю, 9 лютого. Команда у 2024 році ще не перемагала. Майбутній суперник донецького Шахтаря у стикових матчах Ліги Європи, повторив клубний антирекорд за кількістю матчів без перемог.

У матчі з Мецем Марсель володів перевагою, але на 31-й хвилині залишився у меншості. Самюель Жиго руками завалив на газон суперника, зірвавши вихід сам на сам. Незважаючи на чисельну меншість, Марсель відкрив рахунок. На 56-й хвилині Фаріс Мумбанья з лінії воротарського майданчика переправив у ворота простріл зліва.

Втім гості відігрались достатньо швидко. На 61-й хвилині Матьє Удол ударом головою замкнув подачу з правого флангу. До кінця зустрічі рахунок більше не змінювався. Цією нічиєю Мец перервав тривалу серію поразок.

Чемпіонат Франції. 21-й тур, 9 лютого.

• Марсель – Мец 1:1;
    Голи: Фаріс Мумбанья, 56 – Матьє Удол, 61.

Востаннє Марсель вигравав у матчі чемпіонату Франції ще у минулому році. 17 грудня підопічні Дженнаро Гаттузо на своєму полі з рахунком 2:1 обіграли Клермон. У 2024 році команда в Лізі 1 ще не перемагала. У Марселя були нічиї із Страсбургом (1:1) та Монако (2:2) і поразка від Ліона (0:1). Ліон завдяки цій перемозі трохи відірвався від зони вильоту.

Таким чином Марсель не виграв чотири перші матчі календарного року. Таке з командою у XXI столітті траплялось лише раз. У 2001 році Марсель почав рік із двох поразок і двох нічиїх.

Як Марсель виступає у сезоні-2023/24

Марсель посідає сьоме місце у турнірній таблиці чемпіонату Франції. Лідирує ж ПСЖ. Відстань між командами вже 17 очок. А від зони Ліги чемпіонів Марсель відділяють лише п’ять балів.

Суперник Шахтаря у Лізі Європи повторив клубний антирекорд 1

Єврокубки Марсель починав у кваліфікації Ліги чемпіонів. Команда за сумою двох матчів програла грецькому Панатінаїкосу і вилетіла у Лігу Європи. На груповій стадії турніру Марсель виступав у групі з англійським Брайтоном, нідерландським Аяксом та Арісом з Кіпру. Марсель набрав 11 очок та посів друге місце.

У розіграші Кубка Франції Марсель вже припинив боротьбу. В 1/32 фіналу команда пройшла Тьйонвіль. А вже у наступній стадії змагань Марсель у серії післяматчевих пенальті поступився Ренну.

Як до матчів з Марселем готується Шахтар

На відміну від Франції, де матчі внутрішнього чемпіонату продовжуються, в Україні триває зимова пауза. Суперник Марселя по стиковим матчам Ліги Європи донецький Шахтар, готувався до двобою з французьким клубом у Туреччині. "гірники" провели низку контрольних матчів. В останньому з них Шахтар зіграв внічию 1:1 з польським клубом Лехія.

На матчі Ліги Європи Шахтар заявив 30 футболістів:

Воротарі: 1. Артур Рудько, 31. Дмитро Різник, 42. Денис Барченко, 48. Денис Твардовський.

Захисники: 3. Став Лемкін, 5. Валерій Бондар, 13. Георгій Гочолеішвілі, 16. Іраклі Азаров, 22. Микола Матвієнко, 23. Педріньйо, 25. Новатус Міроші, 26. Юхим Конопля, 32. Едуард Козік, 44. Ярослав Ракіцький.

Півзахисники: 6. Тарас Степаненко, 7. Егіналду, 8. Дмитро Криськів, 9. Мар’ян Швед, 10. Георгій Судаков, 11. Олександр Зубков, 21. Артем Бондаренко, 27. Олег Очеретько, 29. Єгор Назарина, 30. Марлон Гомес, 37. Кевін, 39. Невертон, 77. Віктор Цуканов.

Нападники: 2. Лассіна Траоре, 14. Данило Сікан, 18. Кевін Келсі.

Раніше Інформатор розповідав, що гравці Шахтаря дали оцінку Марселю. Також ми повідомляли про травми відразу двох гравців київського Динамо в одному контрольному матчі на тренувальних зборах.