Після поразки Арсенала в ЛЧ визначилися всі учасники клубного ЧС від Європи

РБ Зальцбург став 12-м учасником клубного чемпіонату світу 2025 року від Європи: австрійцям допомогла Баварія, яка у середу, 17 квітня, вибила з Ліги чемпіонів Арсенал

РБ Зальцбург
РБ Зальцбург зіграє на клубному чемпіонаті світу FIFA. Фото: Gettyimages.com

РБ Зальцбург братиме участь у клубному чемпіонаті світу 2025 року. Це стало можливо завдяки перемозі Баварії над Арсеналом у середу, 17 квітня, і вильоту лондонського клубу з Ліги чемпіонів. Зальцбург став 12-м клубом від Європи, а раніше місце на клубному ЧС гарантував собі мадридський Атлетіко.

Після завершення чвертьфінальних матчів Ліги чемпіонів визначились всі учасники клубного ЧС-2025 від Європи, повідомляє сайт FIFA. Арсенал зберігав шанси потрапити на турнір, але припинив боротьбу у Лізі чемпіонів. Аби кваліфікуватися на клубний чемпіонат світу, команда Олександра Зінченка мала виграти Лігу чемпіонів-2023/2024.

Хто представлятиме Європу на клубному ЧС

Клубний ЧС у 2025 році вперше пройде в оновленому форматі. Участь у турнірі, який пройде у США з 15 червня по 13 липня 2025 року, візьмуть 32 клуби. Дванадцять з них представлятимуть Європу.

Манчестер Сіті, Реал Мадрид і Челсі забезпечили собі участь у турнірі як переможці Ліги чемпіонів. Інші вісім команд добирали за рейтингом клубів UEFA, виходячи з їхніх виступів у Лізі чемпіонів за останні чотири сезони. Оскільки Арсенал вже не зможе виграти Лігу чемпіонів, то за рейтингом на клубний ЧС потрапив РБ Зальцбург.

Як Арсенал втратив свій шанс

Арсенал їхав на матч-відповідь 1/4 фіналу Ліги чемпіонів проти Баварії після домашньої нічиєї з рахунком 2:2. Поєдинок у Мюнхені пройшов не так результативно. Все вирішив єдиний гол Йозуа Кімміха на 63-й хвилині. Арсенал поступився 0:1, а Олександр Зінченко весь матч провів на лаві запасних.

"Це приголомшливе відчуття - забити такий важливий гол перед нашими вболівальниками в такий вечір, як сьогоднішній. Це моменти, заради яких ми так багато працювали. Сьогодні я отримав нагороду найкращому гравцю матчу, чому дуже радий.

Ми дуже добре відіграли другий тайм, Арсенал міг пропустити й більше. Зрештою, якщо подивитися на те, як складалися обидва матчі, я вважаю, ми заслужили пройти далі", - прокоментував перемогу своєї команди Кімміх.

Не приховував емоцій і Гаррі Кейн. Форвард Баварії відзначив гол партнера по команді. Англієць зазначив, що гра була важка.

"Неймовірна перемога. Це був важкий сезон для нас. Часом нам доводилося боротися і викладатися на повну. Ми знали, що можемо зробити різницю вдома з нашими вболівальниками. Це була складна гра, напружена гра. Йозуа Кімміх забив чудовий гол. Вихід у півфінал - велике досягнення для нас, і ми можемо насолоджуватися ним.

Думаю, у таких матчах перший тайм завжди трохи напружений. У перерві ми вирішили, що потрібно збільшити темп, бути агресивними. У нас була пара ударів у площину, і ми могли б полегшити собі завдання, але такі ігри завжди важкі, і потрібно просто пройти через них ", – розповів Кейн.

Раніше Інформатор повідомляв, що Реал вийшов у півфінал Ліги чемпіонів, вибивши з турніру Манчестер Сіті. Андрій Лунін у післяматчевий серії пенальті відбив два удари.

Також ми розповідали, що Кріштіану Роналду виграв суд у Ювентуса. Туринський клуб має заплатити своєму колишньому гравцю майже 10 мільйонів євро заборгованості по заробітній платі.

А ось тут команда Інформатора розповідає про кращих гравців київського Динамо під номером "10" в історії незалежної України. "Десятка" у футболі давно вважається крутим номером. Зокрема під номером "10" грав легендарний Пеле. Ми розповіли про шлях в Динамо Артема Мілевського та Андрія Шевченка. Вмикайте відео, дивіться та залишайте свої коментарі.