Після двох Євро-2024 Іспанія виграла і Олімпіаду у господарів

Олімпіада-2024 вийшла на фінішну пряму: у Парижі відбувся фінал футбольного турніру, у якому Іспанія з хокейним рахунком перемогла Францію

Олімпіада-2024 Збірна Іспанії
Олімпійська збірна Іспанії з футболу підтвердила домінацію цієї країни у спорті номер 1. Фото: Gettyimages.com

У Парижі відбувся фінальний матч футбольного турніру на Олімпіаді-2024. У вирішальній грі зійшлися Іспанія та Франція. Інформатор веде онлайн-репортаж Олімпійських Ігор у Парижі.

У фінальному матчі французам вдалося швидко відкрити рахунок. Активний пресинг з перших хвилин дав результат: вже на 11-й хвилині Енцо Мійо відкрив рахунок. Але вже за сім хвилин Фермін Лопес відновив рівновагу на табло, а ще за сім оформив дубль та вивів Іспанію вперед. Не встигла Франція оговтатися, як отримала третій м'яч: це Баєна потужним ударом зі штрафного добив французів.

Але по перерві команда Тьєррі Анрі повернулася до гри. Спочатку Акліуш відіграв одного м'яча, а потім господарям Олімпіади допоміг арбітр, який призначив пенальті вже у компенсований час до другого тайму. Його реалізував Матета.

Однак в екстра-таймах інтриги не вийшло. Іспанці провели результативну атаку, яка завершилася влучним ударом Камельо. Він же на останній хвилині встановив остаточний рахунок - 5:3. Отже, до двох титулів чемпіонів Євро-2024 (дорослі та U19) іспанці додали золоті медалі Олімпіади. Феноменальний результат.

Франція - Іспанія 3:5 (1:3)
Голи: Мійо, 11 (1:0); Лопес Фер., 18 (1:1); Лопес Фер., 25 (1:2); Баена А., 28 (1:3); Акліуш, 79 (2:3); Матета, 90 (пенальті) (3:3); Камельо, 100 (3:4); Камельо, 120 (3:5)

Зазначимо, що бронзовим призером олімпійського футбольного турніру стала команда Марокко, яка здолала Єгипет - 6:0. Цікаво, що Іспанія перервала серію перемог неєвропейських збірних на олімпійських футбольних турнірах. Вона тривала вісім Олімпійських турнірів поспіль. Якраз Іспанія і була останньою європейською збірною, який вдалося виграти Олімпіаду у футболі. Це трапилося у 1992 році у Барселоні. Далі переможцями турніру ставали такі збірні: