Довбик забиває, Атлетіко втрачає: огляд 18-го туру Ла Ліги

Артем Довбик покращив свою позицію у таблиці бомбардирів

Артем Довбик Жирона Барселона
Довбик знову забив, Барселона ледь не втратила очки з Альмерією

У чемпіонаті Іспанії з футболу відіграли останній тур у 2023 році. Ла Ліга йде на Різдвяні канікули, після чого повернеться вже після Нового Року.

Інформатор розповідає про всі матчі 18-го туру Ла Ліги.

Райо Вальєкано 0:1 Валенсія

Розпочався тур ще у вівторок, в гості до Райо Вальєкано приїхала Валенсія із Романом Яремчуком. Українець вийшов на поле на 82-й хвилині та нічим не відзначився. Натомість, гості забили вирішальний м'яч ще до того, коли відзначився Каньос.

Райо Вальєкано - Валенсія - 0:1 (0:0; 0:1)
Гол: Каньос, 61.

Атлетіко 3:3 Хетафе

Сенсація відбулася у середу, коли Атлетіко приймав Хетафе. В кінці першого тайму Грізманн вивів господарів вперед. На початку другої половини головна зірка гостей Борха Майораль зрівняв рахунок. В середині другої половини Мората та Грізманн, здавалося б, позбавили матч інтриги. Але в самій кінцівці матчу Родрігес та Майораль відіграли відставання та принесли гостям очки.

Атлетіко - Хетафе - 3:3 (1:0; 2:3)
Голи: 1:0, Грізманн, 44; 1:1, Майораль, 53, 2:1, Мората, 63; 3:1, з пенальті, Грізманн, 69; 3:2, О.Родрігес, 87; 3:3, з пенальті, Майораль, 90.

Гранада 0:3 Севілья

Нарешті прорвало Севілью. Всього-навсього команда отримала нового головного тренера: Кіке Санчес Флорес дав необхідний імпульс гравцям і ті віддячили тренеру. Педроса та Окампос ще у першому таймі позначили намір Севільї взяти максимум у цій грі. Нарешті, на початку другого тайму забив і Серхіо Рамос.

Гранада - Севілья - 0:3 (0:2; 0:1)
Голи: Педроса, 23; Окампос, 32; Серхіо Рамос, 49.

Барселона 3:2 Альмерія

Близько до сенсації було у Барселоні. Команда Хаві відкрила рахунок точним ударом Рафіньї, але ще до перерви аутсайдери ліги відігралися зусиллями Баптістао. Серджі Роберто в середині другого тайму вивів гранатово-синіх вперед. Але і тут Альмерія проявила характер: Гонсалес знову відправив каталонців в шок. Той таки Серджі Роберто забив переможний гол та приніс три очки Барселоні.

Барселона - Альмерія - 3:2 (1:1; 2:1)
Голи: 1:0, Рафінья, 33; 1:1, Баптістао, 41; 2:1, Серджі Роберто, 60; 2:2, Гонсалес, 71; 3:2, Серджі Роберто, 83.

Атлетік 1:0 Лас-Пальмас

Команда з Більбао демонструє семиматчеву безпрограшну серію. Цього разу баски перемогли Лас-Пальмас. Цей матч цілком міг завершитися в нульову нічию, однак Еччебарія вже у компенсований час забив переможний м'яч. Атлетік має вже 35 очок та бореться за зону Ліги чемпіонів. Стільки ж пунктів у Атлетіко, однак мадридці посідають четверту сходинку за рахунок трошки кращої різниці забитих та пропущених м'ячів (35-19 у Атлетіко проти 34-19 у Атлетіка).

Атлетік - Лас-Пальмас - 1:0 (0:0; 1:0)
Гол: Еччебарія, 90.

Вільярреал 3:2 Сельта

Покращилися справи у Вільярреала. "Жовта Субмарина" проводить далеко не найкращий сезон, однак на Різдвяні канікули команда йде із гарним настроєм. Його забезпечила перемога над одним з аутсайдерів - Сельтою. Господарі вийшли вперед на 13-й хвилині, коли відзначився Педраса. До перерви рахунок було подвоєно, а щойно почався другий тайм, як Парехо реалізував пенальті. Вільярреал розслабився та ледь не поплатився за це: Дувікас та Ларсен відіграли два голи, але на більше гостей не вистачило.

Вільярреал - Сельта - 3:2 (2:0; 1:2)
Голи: 1:0, Педраса, 13; 2:0, Манді, 40; 3:0, з пенальті, Парехо, 48; 3:1, Дувікас, 52; 3:2, Й-н Ларсен, 57.

Кадіс 0:0 Реал Сосьєдад

Реал Сосьєдад під кінець року видихся. Нічия із Інтером в останньому турі Ліги чемпіонів (0:0), баски не змогли забити і в матчі з Бетісом (0:0). Цей же результат команда повторила і в грі проти Кадіса. На турнірних перспективах Реала Сосьєдад ці результати поки не позначилися - шосте місце.

Бетіс 1:1 Жирона

Бетіс продовжує колекціонувати нічиї. Цього разу, щоправда, такий результат можна зарахувати в актив. В гості до біло-зелених приїхала Жирона. В кінці першого тайму гості заробили пенальті, який реалізував Артем Довбик. Жирона могла виграти цей матч, але на 88-й хвилині Песелья забив рятувальний гол для господарів, який позбавив Довбика та компанію першого місця, а Бетіс вже четвертий матч поспіль звів внічию.

Бетіс - Жирона - 1:1 (0:1; 1:0)
Голи: 0:1, з пенальті, Довбик, 39; 1:1, Песелья, 88.

Алавес 0:1 Реал

Важкою вийшла перемога Реалу над Алавесом. Цей матч складався за схожим сценарієм із матчем Атлетік - Лас-Пальмас. До останніх хвилин рахунок не було відкрито, однак Лукас Васкез все ж пробив Сіверу, повернувши Королівський клуб на першу сходинку у таблиці.

Алавес - Реал - 0:1 (0:0; 0:1)
Гол: Лукас Васкез, 90.

Мальорка 3:2 Осасуна

Завершився тур феєричним матчем між Мальоркою та Осасуною. Вже до 12 хвилини команди обмінялися забитими голами. Утім, на початку другого тайму господарі забили два голи та де-факто вирішили долю матчу. Усе, на що спромоглися гості - гол Рауля Гарсії у додатковий час.

Мальорка - Осасуна - 3:2 (1:1; 2:1)
Голи: 0:1, Ібаньєз, 7; 1:1, Настасіч, 12; 2:1, Да.Родрігес, 53; 3:1, Райльо, 62; 3:2, Рауль Гарсія, 90.

Ла Ліга: турнірна таблиця

Довбик забиває, Атлетіко втрачає: огляд 18-го туру Ла Ліги 1

Реал завершує 2023 рік на чолі турнірної таблиці. Жирона друга, хоч і має стільки ж очок, як і мадридці. Севілья перемогла та піднялася трохи вище зони вильоту, а ось Сельта, Гранада та Альмерія залишаються внизу таблиці.