Боксерша Іман Хеліф з чоловічим тестостероном в крові виграла золоту медаль Олімпіади

Представницю Алжиру звинувачували у трансгендерності, але ця інформація не знайшла свого підтвердження

Іман Хеліф
Іман Хеліф пройшла важкий шлях до золотої медалі у боксі. Фото: Gettyimages.com

Скандальна алжирська боксерша Іман Хеліф виграла золоту медаль на Олімпіаді у Парижі. Хеліф виступала у ваговій категорії до 66 кг. Інформатор веде онлайн-репортаж Олімпійських ігор-2024.

У фінальному двобої Хеліф перемогла китаянку Ян Лю. 25-річна спортсменка вперше у своїй кар'єрі здобула золоту медаль Олімпіади. У Токіо вона вилетіла на стадії чвертьфіналу.

Щоправда, на теперішній Олімпіаді Хеліф довелося боротися не тільки із суперницями, а із моральним тиском: а все через скандал, влаштований після 1/8 фіналу. Тоді її суперниця, Анджела Каріні з Італії заявила, що проти неї б'ється чоловік. Ситуація погіршилася тим, що Хеліф провалила гендерний тест на ЧС-2023. Утім, сама новоспечена чемпіонка у коментарі Reuters наголошує: вона народилася жінкою та живе як жінка.

"Я мріяла про це. Вісім років йшла до цього успіху. Я олімпійський чемпіон, володар золотої медалі. Я дуже щаслива. Хочу подякувати всім людям, які прийшли підтримати мене. Уболівальників Алжиру та Парижа. Ця золота медаль - найкраща відповідь на запеклу кампанію проти мене. Я жінка, як будь-яка інша жінка. Я народилася жінкою і жила як жінка, але успіх має ворогів, і вони не можуть примиритися з моїм тріумфом", - заявила Іман Хеліф з Алжиру

Чому Іман Хеліф потрапила в скандал

Іман Хеліф після перемоги в 1/8 фіналу над італійкою Анджелою Каріні стала фігуранткою гучної справи. Хеліф здобула перемогу за 46 секунд, оскільки суперниця попросила зупинити бій, отримавши потужного удару в ніс. Представницю Алжиру звинуватили у тому, що вона трансгендер. Щоправда, в МОК спростували цю інформацію, зазначивши, що усі спортсменки пройшли перевірку на приналежність до тієї чи іншої статі. Підвищений рівень тестостерону (як у чоловіків) пояснили особливими генами боксерки.

Раніше Інформатор розповідав, що боксер В'ячеслав Узелков відреагував на зречення сина та показав нове кохання. Він давно став героєм світських хронік. А Олександр Усик точно знає, що Крим повернеться до України. Чемпіон світу навіть пояснив, на чому грунтується його знання.

У цьому відео Інформатор розповідав про головних зірок олімпійської збірної України. Багато хто з них вже здобув медаль у Парижі. А комусь не вистачило везіння. Поділіться своїми враженнями від Олімпіади у коментарях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут