Australian Open-2024: Джокович склав чемпіонські повноваження

Перший номер рейтингу ATP вибув з турніру

Джокович, Сіннер
Джокович зазнав поразки від Сіннера

Перша ракетка світу Новак Джокович не зміг пройти у фінал Australian Open-2024. Десятиразовий переможець турніру у п’ятницю, 26 січня, у чотирьох сетах поступився Янніку Сіннеру. Українські тенісисти, на відміну від дівчат, в основній сітці турніру участі не брали.

Яннік Сіннер (АТР №4) приголомшив Новака Джоковича (АТР №1) з самого початку. Італієць повів 3:0 і у першому сеті дозволив сербу взяти лише один гейм, впоравшись за 36 хвилин.

У другому сеті Джокович вийшов вперед, але потім програв свою подачу. Другий брейк Сіннер зробив у сьомому геймі і добив суперника у напруженому восьмому.

Третя партія пройшла у більш запеклій боротьбі. Справа дійшла до тай-брейку і Сіннер міг закінчувати зустріч, але на матчболі влучив у сітку. Джокович нагоду використав і перевів гру у четвертий сет.

І тут вирішальну роль зіграв брейк італійця у четвертому геймі. Рахунок став 3:1 на користь Сіннер, а надалі кожен з тенісистів брав свою подачу. У дев'ятому геймі італійський тенісист першим матчболом закінчив поєдинок на свою користь. Тривав матч три години і 26 хвилин.

• Новак Джокович (Сербія) – Яннік Сіннер (Італія) 1:6, 2:6, 7:6 (8:6), 3:6.

Огляд матчу

Цей матч став восьмим в історії протистояння Джоковича та Сіннера. На рахунку італійця тепер три перемоги.

На шляху до півфіналу Джокович у п'яти матчах сумарно програв три сети. Сіннер всі попередні поєдинки виграв 3:0.

Після матчу Джокович визнав перевагу Сіннера. Перемога італійця була закономірною.

"Він заслужено вийшов до фіналу. Повністю мене переграв. Певним чином я був шокований власним рівнем. Один з найгірших матчів на Grand Slam, що я будь-коли проводив. Принаймні з тих, які я пригадую", - сказав Джокович.

Що означає поразка Джоковича

Новак Джокович йшов до 11-ї перемоги на Australian Open. Серб вигравав турнір у Мельбурні у 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020, 2021 та 2023 роках. Переможна серія Джоковича на Australian Open зупинилась на позначці у 33 матчі поспіль. Раніше він ніколи на програвав у півфіналах австралійського мейджору. До того ж Сіннер став лише четвертим тенісистом, який на Australian Open виграв у Джоковича з рахунком 6:1.

Для Джоковича поразка від Сіннера стала на Australian Open першою з 2018 року. На тому турнірі серба в четвертому колі обіграв Хен Чон. Джокович не програвав на Australian Open 2195 днів.

З ким Сіннер зіграє у фіналі

Суперником Янніка Сіннера стане переможець пари Александр Звєрєв – Данііл Медведєв (Німеччина). У Звєрєва третій номер світового рейтингу, у Медведєва – шостий.

Як у Мельбурні виступали українці

Australian Open-2024 став рекордним для українського жіночого тенісу. В основній сітці турніру зіграли сім українок: Еліна Світоліна, Ангеліна Калініна, Марта Костюк та Леся Цуренко, Даяна Ястремська, Юлія Стародубцева та Дар'я Снігур.

Марта Костюк, Еліна Світоліна та Даяна Ястремська дійшли до стадії 1/8 фіналу. Даяна Ястремська вийшла у півфінал, де у напруженому матчі у двох сетах поступилась представниці Китаю Чжен Ціньвень.

У чоловіків справи набагато гірші. До основної сітки не пройшов жоден українців. А от у парному розряді успіхи були. Денис Молчанов став автором сенсації. У парі з сербом Ніколою Чачичем українець вибив з турніру перший сіяний дует Іван Додіг (Хорватія) / Остін Крайчек (США). Щоправда далі 1/8 фіналу українсько-сербський тандем не пройшов.