Англія вирвала у Нідерландів перепустку до фіналу Євро-2024 на останній хвилині матчу

В Дортмунді завершився другий півфінал Євро-2024, збірна Англії здобула вольову перемогу над командою Нідерландів

Збірна Англії Євро-2024
Оллі Воткінс вивів збірну Анлії до фіналу Євро-2024 Фото: Gettyimages.com

У Німеччині відбувся другий півфінал на Євро-2024. В Дортмунді збірна Англії обіграла команду Нідерландів з рахунком 2:1. Вирішальний гол на 90-й хвилині матчу забив Оллі Воткінс. Таким чином, у фіналі зустрінуться Іспанія та Англія. Гра відбудеться 14 липня, у Берліні.

Гра пройшла майже за сценарієм першого півфіналу

Матч суто за рахунком повторив сценарій півфіналу Іспанія - Франція. Переможці пропустили першими, але зібралися, увімкнули характер. І вирвали таку жадану перемогу.

Помаранчеві відразу після стартового свистка почали дуже активно. Ініціатива була повністю на боці Нідерландів. І ця стартова навала принесла результат.

На 7-й хвилині матчу Хаві Сімонс використав свій шанс. Він потужно пробив із-за меж карного майданчика. Голкіпер англійців Пікфорд був безсилий. Так було відкрито рахунок. До речі швидкість польоту м'яча Сімонса становила 116 км на годину.

Але Три леви швидко прийшли до тями. Вже за 10 хвилин після першого голу, Дюмфріс сфолив на Гарі Кейні. Епізод виявився дуже суперечливим, тому головний арбітр Фелікс Цвайер, вдався до перегляду сумнівного моменту. VAR вирішила, що пенальті був. Його чітко виконав сам "потерпілий". Голкіпер Вербрюгген хоча і вгадав напрямок удару (Кейн пробив в лівий від себе кут воріт - ред.), але відбити його не зміг. Рахунок став 1:1. Це був третій гол Кейна на цьому Євро.

Після цього ініціатива повністю перейшла до Англії. В одному з епізодів, той же Дюмфріс зупинив м'яч на лінії воріт. А в іншому ворота Нідерландів від голу врятувала поперечка. Але треба додати, що й Нідерланди теж влучили в поперечку після розіграшу кутового. Головою бив все той же невтомний Дюмфріс.

Фортуна посміхнулася Трьом левам

Другий тайм пройшов за іншим сценарієм. Обидві команди більше думали про захист. Ризикувати надмірно ні в кого не було бажання. Але більш активними все ж були Нідерланди. Пікфорд кілька разів продемонстрував свою майстерність

На 80-й хвилині Гарет Саутгейт зняв з поля Гарі Кейна. Його замінив Оллі Воткінс. Він і став героєм матчу. На 90-й хвилині Воткінс увірвався до карного майданчику і чітко пробив з-під де Врея у дальній кут воріт. Відігратися Нідерландам просто не вистачило часу. Отже чекаємо на фінал Іспанія - Англія.

Саутгейт радий за Воткінса

Після матчу головний тренер англійців Гарет Саутгейт не став ховати свою радість на пресконференції.

"Ми грали дуже добре. Матч був дуже складний, нам доводилося змінювати тактику, особливо щодо гри в обороні. Але футболісти ухвалювали дуже добрі рішення. Кінцівка вийшла особливою для команди і стала нагородою за те, як вона ставилась до справи.

В кінці другого тайму ми почали знижувати тиск через брак сил, до того ж Кейн отримав пошкодження. Оллі Воткінс вміє добре пресингувати, а також робити ривки за спину захисникам. Ми відчули, що настав вдалий момент, щоб спробувати такий варіант. Я дуже радий, що Оллі отримав свою хвилину слави.

Можливість відсвяткувати другий вихід до фіналу – це щось неймовірне. Вболівальники, які супроводжували команду, були чудові. Мати можливість подарувати їм такі вечори, як цей – це багато чого варте.

Якби я не працював тренером Англії, я дивився б матч і святкував би разом зі всіма. Ми багато в чому споріднені душі, але саме я маю керувати командою. Подарувати їм такий вечір – це щось дуже й дуже фантастичне", - заявив коуч, як повідомляє пресслужба UEFA.