Звільнення Моуріньо та три пенальті у матчі лідера: огляд 20-го туру Серії А

Рома звільнила тренера після поразки від Мілана

Серія А
Моуріньо втратив роботу, Інтер розгромив Монцу Фото: Gettyimages.com

В Італії пройшли матчі двадцятого туру Серії А. Мілан на Сан-Сіро впевнено переміг Рому, що в підсумку призвело до відставки Жозе Моуріньо. Інтер в поєдинку з трьома пенальті розгромив Монцу.

Поєдинки двадцятого туру Серії А проходили 13, 14, 15 та 16 січня. Аталанта розібралась з Фрозіноне. Ювентус помстився Сассуоло за єдину поразку в чемпіонаті.

Наполі - Салернітана 2:1

Сезон для чемпіона Італії складається непросто. Нелегко було Наполі і у матчі з аутсайдером Серії А. Кандрева на 29-й хвилині чудовим дальнім ударом вивів Салернітану вперед. Гості утримували лідерство майже до кінця першого тайму, аж поки Політано на 4-й доданій хвилині не зрівняв рахунок з пенальті.

Наполі володів перевагою, але втілив її у гол лише під завісу матчу. На 6-й компенсованій хвилині Ррахмані з лінії воротарського майданчика проштовхнув м’яч у сітку

• Наполі - Салернітана 2:1;
    Голи: Політано, 45+4 (з пенальті), Ррахмані, 90+6 - Кандрева, 29.

Огляд матчу Наполі - Салернітана

Дженоа - Торіно 0:0

Руслан Маліновський на гру проти Торіно вийшов у стартовому складі Дженоа. Рівний поєдинок закінчився нульовою нічиєю. Торіно так ні разу і не влучив в площину воріт Дженоа, а з шістьма ударами господарів впорався голкіпер "биків".

Дженоа продовжила свою домашню серію без поразок. Команда Маліновського, який відіграв весь поєдинок, вдома не програє вже у шести матчах поспіль.

• Дженоа - Торіно 0:0.

Огляд матчу Дженоа - Торіно

Верона - Емполі 2:1

Віктор Коваленко продовжує лікувати травму, тож Емполі довелось обходитись без українського легіонера. Верона швидко повела в рахунку. Після подачі кутового з правого флангу на 3-й хвилині Джурич пробив головою і м’яч від поперечини відскочив за лінію воріт.

Після перерви на поле опустився щільний туман. Нгонге на 56-й хвилині подвоїв перевагу господарів, але Журковські через 8 хвилин повернув Емполі надію. Догравала Верона у меншості - на 87-й хвилині Дуда отримав другу жовту картку. Але скористатися з чисельної переваги Емполі не зміг.

• Верона - Емполі 2:1;
    Голи: Джурич, 3, Нгонге, 56 - Журковські, 64.

Огляд матчу Верона - Емполі

Монца - Інтер 1:5

Інтер не мав жодних проблем у матчі з Монцею. Чалханоглу на 12-й хвилині відкрив рахунок з пенальті, а через дві хвилини Лаутаро Мартінес подвоїв перевагу гостей.

Монца забила лише при рахунку 0:3, але це команді не допомогло. Мартінес та Тюрам добили Монцу. Цікаво, що з шести м’ячів, три забили з одинадцятиметрової позначки.

• Монца - Інтер 1:5;
    Голи: Пессіна, 69 (з пенальті) - Чалханоглу, 12 (з пенальті), 60, Лаутаро Мартінес, 14, 84 (з пенальті), Тюрам, 88.

Огляд матчу Монца - Інтер

Лаціо - Лечче 1:0

У напруженому матчі все вирішив один забитий м’яч. На 57-й хвилині Феліпе Андерсон вгатив під поперечину воріт Лечче. Для Лаціо ця перемога стала четвертою поспіль. Команда поступово підбирається до зони Ліги чемпіонів.

• Лаціо - Лечче 1:0;
    Гол: Феліпе Андерсон, 57.

Огляд матчу Лаціо - Лечче

Кальярі - Болонья 2:1

Команди обмінялись голами у другій половині першого тайму. Болонья відкрила рахунок на 24-й хвилині. Орсоліні промчав по правому флангу, в силовій боротьбі відтіснив суперника і пробив між голкіпером і ближньою штангою.

Кальярі відігрався через 7 хвилин. Доссена зі своєї половини поля віддав довгу передачу, Петанья вийшов сам на сам і переграв воротаря Болоньї.

Перемогу господарі здобули завдяки автоголу. На 69-й хвилині Калафіорі намагався перервати простріл зліва, але зрізав м’яч у власні ворота.

• Кальярі - Болонья 2:1;
    Голи: Петанья, 31, Калафіорі, 69 (автогол) - Орсоліні, 24.

Огляд матчу Кальярі - Болонья

Фіорентина - Удінезе 2:2

Удінезе знову зіграв внічию. Хоча команда і була близька до перемоги над суперником з верху турнірної таблиці. Фіорентина врятувалась від поразки завдяки реалізованому Нзола пенальті на 87-й хвилині матчу.

Фіорентина зберегла четверте місце. Удінезе ж на відстані одного очка від зони вильоту.

• Фіорентина - Удінезе 2:2;
    Голи: Бельтран, 56, Нзола, 87, (з пенальті) - Ловрич, 10, Товен, 73.

Огляд матчу Фіорентина - Удінезе

Мілан - Рома 3:1

Центральний матч 20-го туру пройшов у Мілані. Головний тренер Роми Жозе Моуріньо в попередньому матчі отримав червону картку, тож за діями своїх підопічних у поєдинку з Міланом спостерігав з трибун Сан-Сіро.

Рома почала активніше, але пропустила на 11-й хвилині. Під удар Адлі кинулись відразу два гравці Роми, але завадити м’ячу влетіти в ворота не змогли ні вони, ні голкіпер. Невдовзі Мілан міг збільшити перевагу, але Ернандес з гострого кута влучив у штангу.

Вдруге Мілан відзначився на 56-й хвилині. К'єр після навісу з лівого флангу головою повернув м’яч у центр, а Жиру, також головою, пробив у вільний кут. Паредес ударом з пенальті на 69-й хвилині повернув інтригу у матч, але Ернандес на 84-й хвилині остаточно поховав надії Роми на позитивний результат.

Поразка стала останньою краплею у чаші терпіння керівництва Роми. Клуб звільнив Жозе Моуріньо і призначив на посаду головного тренера легенду "вовків" Даніеле Де Россі.

• Мілан - Рома 3:1;
    Голи: Адлі, 11, Жиру, 56, Ернандес, 84 - Паредес, 69 (з пенальті).

Огляд матчу Мілан - Рома

Аталанта - Фрозіноне 5:0

Аталанта приголомшила суперника на початку поєдинку. Коопмейнерс реалізував пенальті, а Едерсон та Де Кетеларе вже на 14-й хвилині довели перевагу господарів до трьох м’ячів. Під завісу матчу Дзаппакоста та Холм остаточно добили Фрозіноне.

• Аталанта - Фрозіноне 5:0;
    Голи: Коопмейнерс, 8 (з пенальті), Едерсон, 13, Де Кетеларе, 14, Дзаппакоста, 83, Холм, 90.

Огляд матчу Аталанта - Фрозіноне

Ювентус - Сассуоло 3:0

Єдиної поразки у чемпіонаті-2023/24 Ювентус зазнав саме від Сассуоло. Тож команда прагнула помсти, тим більше перед очима власних вболівальників.

Господарі вийшли вперед на 15-й хвилині. Влахович потужним ударом з-за меж штрафного майданчика відправив м’яч під поперечину. Не менш ефектним вийшов і другий гол Влаховича. Гравець пробив зі штрафного і м’яч від поперечини відскочив у ворота.

Ювентус віддав ініціативу, але перебіг подій на полі тримав під контролем. Втім попрацювати голкіперу все ж довелось. А на 89-й хвилині К’єза підбив остаточний підсумок матчу, пробивши метрів з дванадцяти.

• Ювентус - Сассуоло 3:0;
    Голи: Влахович, 15, 37, К’єза, 89.

Огляд матчу Ювентус - Сассуоло

Турнірне становище

Інтер продовжує лідирувати в турнірній таблиці Серії А. Ювентус відстає на два очки, а Мілан – на дев’ять.