Зимове трансферне вікно Європи: хто, куди та за скільки

Команди мають змогу закрити проблемні позиції у складі

Санчо Вернер
Джейдон Санчо та Тімо Вернер вже знайшли собі нові клуби Фото: Gettyimages.com

Трансферна сага зими триває: вже маємо перші заяви, побажання та зміни. І хоча поки інформація шириться під соусом “чутки”, ми вже можемо оцінювати та дискутувати.

Інформатор зібрав для вас усе найцікавіше - приготуйтеся поринути в усі деталі переходів.

Особливості зимових трансферних вікон

Не в усіх лігах Європи період для продажу завершиться одночасно. Візьмемо топові ліги: всі вони проводять активні дії на ринку. Хоча у термінах є відмінність: почалися 1-го чи 2-го числа, а завершаться 31-го січня. Тому всім агентам слід бути, як завжди, уважними із дедлайнами.

Пам’ятаєте історію із де Хеа у 2015-му? Тоді іспанець майже перейшов у Реал, але перемовини почалися в останній день, точніше - в останні години. Саме тоді з’явився мем про факс: у МЮ заявляли, що в офісі Реала не працює апарат, тому вони не можуть надіслати документи. А мадридці стверджували, що це манкуніанці хочуть затягнути процес. Воротар так і залишився в Англії, але в усіх структурах тепер набагато уважніше дивляться на терміни, особливо взимку, коли ті вдвічі коротші.

Та є ще аспект - у більшості країн вікно ще зачинене! Україна, Польща, Швеція - всі вони чекають. У нас трансферний період відкривається 24 січня, у Польщі - 23, а в Чехії - 26.

А от на хорватські таланти європейські гранди зможуть полювати вже з 18 січня. Інший аспект - коли воно закривається, бо наше триватиме аж 2 місяці, інші - лише 30 днів.

Серед головного взимку - 95% швидких переходів. Більшість гравців змінюють клуб як вільні агенти або йдуть в оренду. Це звична практика і для топових ліг, і для УПЛ, і для інших континентальних турнірів. Дуже зрідка трапляється таке, що гравця одразу купують (бо є правило як із Довбиком, коли футболіст не може бути заграний за третій клуб в одному сезоні).

Трансферні рухи в Англії

Найдорожче (та поки єдине) придбання в Англії - перехід Мазілу до Брайтона, за нього виклали 3 мільйони.

До Ліверпуля в оренду прийшов Карвалью, гарне підсилення атаки.

У Хотспур прийшов Вернер - всі вже гадають у старт чи в запас.

Велика увага прикута до МЮ та Челсі. Аристократи нікого збувати не збираються (що протирічить думці фанатів), а манкуніанці знову перетворюють у "факсовий скандал" перехід Санчо; ще й тен Хаг хоче зберегти контроль над трансферами.

Із продажів - Фаррері пішов із Сіті, принісши 4,5 млн на зарплату юніорам.

Німецькі зміни

Найактивніше розпочав місяць Лейпциг: придбали Елмаса (24 млн), продали Форсберга, віддали в оренду Моріба й Тімо Вернера (у Тоттенгем).

На фоні того, як Баварія та Боруссія Д мовчать на ринку, значну активність проявили Майнц, Айнтрахт і Штутгарт: там активний рух в обидва боки, відзначимо прихід до франкфуртців ван де Бека та Калайждича.

Зимове трансферне вікно Європи: хто, куди та за скільки 1

Санчо повернувся до Боруссії

Але найгучніша угода зими: перехід (точніше, повернення) Санчо до стану бджіл. На півроку він вдягне жовто-чорну форму, аби знову грати (конфлікт із тен Хагом позбавив його такого задоволення). Схоже, виграють від цього обидві сторони.

Новачки Іспанії

В Іспанії на цей момент майже десяток клубів поповнили склад. Здебільшого - вільними агентами. Але от Барселона намагається закрити травми великими грошима - аж за 40 мільйонів придбали 18-річного Роке.

Зимове трансферне вікно Європи: хто, куди та за скільки 2

Роке починає в Барсі

Ще Бетіс узяв Кардосо - зірку Інтернасьйоналя.

Реал та Атлетіко поки мовчать. Натомість залишили Ла Лігу 6 футболістів: чимало заробив Сосьєдад, продавши Шо до Ніцци за 10 мільйонів.

І знову згадаємо Жирону: в її цьогочасному трансферному переліку не буде Довбика, адже це вийде 100% марнотратство. А от придбати чи орендувати кількох гарних центрбеків не завадило б - у захисті терміново потрібне підсилення, якщо команда збирається битися за медалі Ла Ліги.

Хто прийшов до Італії?

В Італії щодо закупівель особливо активні гранди. Інтер придбав Бучанана (7 млн євро), Мілан - Террачано (4,5); Х’єн (8,5) тепер в Аталанті, а Мацоккі (3) - в Наполі.

Зимове трансферне вікно Європи: хто, куди та за скільки 3

Нове обличчя в Інтері

Лише Юве та Лаціо поки без дій. Причому, брали новачків за кілька мільйонів і переважно не з гучних клубів, а на внутрішньому ринку. За гроші поки пішов лише Елмас, усі інші - оренди різної тривалості, зокрема Рома взяла Хойсена в Юве. Поки профіт має тільки Верона: заробила на талантах десятки мільйонів. Хоча тепер є питання - з ким боротися за виживання.

Оновлення для Франції

А ось у Франції придбань найбільше: ПСЖ викупив бразильця Бералдо (20 млн євро), Монако підсилилось Уаттарою (2), Тулуза - Гбоо (2,5).

Зимове трансферне вікно Європи: хто, куди та за скільки 4

Нова бразилська зірка в ПСЖ

Ліон, який набрав хід для порятунку з підвалу, взагалі вистрілив дуплетом по Ботафого - 7 мільйонів за Адріелсона та Перрі.

Але найцікавіше придбання у Ніцци - взяли Шо із Сосьєдада; цікавий хід, враховуючи, що попереду битва за медалі, а нападник дуже травматичний, норовливий та малорезультативний.

Попереду - більше двох тижнів трансферного вікна топових ліг Європи. Ми слідкуємо, чи придбають когось кращі клуби Старого Світу і перевіряємо, чи станеться знову скандал із дедлайнами. Оберти тільки зростають.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube